Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

patrykr13

LC CPU Custom lub AiO

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

potrzebuję chłodzenie do tego zestawu. Nie ukrywam, że jaram się chłodzeniem wodnym.

Podoba mi się przede wszystkim wygląd, ale wydajność też jest przecież istotna. ;)

 


  1.  
  2. Zasilacz be quiet! POWER ZONE 750W 80PLUS Bronze
  3. Procesor Intel Core i7-6700K
  4. Pamięć Kingston Savage DDR4, 8GB, 2133MHz, C13
  5. Płyta główna MSI Z170A GAMING PRO CARBON
  6. Karta graficzna GeForce GTX 1070 (GV-N1070XTREME-8GD)
  7. Obudowa Thermaltake Core G3 (w pozycji leżącej)
  8. Chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H100i Extreme Performance lub składane do kwoty 500zł.

Custom LC zapewne z czasem bym rozbudował. :thumbup:

 

P.S. Jeżeli proponujecie jakieś zmiany co do samego sprzętu to proszę pisać. :) Chcę się zmieścić w kwocie max 6100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci taki mocny zasilacz ? Jak poszukasz to i7 7700k powinieneś po takiej samej cenie kupić co 6700k, więc myślę, że warto się zastanowić, no chyba, że masz gdzieś taniej Skylake, no to wtedy nie. Uważam, że warto 100zł dołożyć do Z270 Pro Carbon od MSI (lepszy dźwięk, wygląd).

Co do LC, to za 500 zł chyba ciężko coś sensownego ? Nie orientuję się jakoś specjalnie w tym temacie, ja kupiłem sobie NZXT Kraken X62 tydzień temu i jestem zadowolony :)

 

edit: W ogóle może poczekaj tydzień, dwa na testy Ryzena i może się okazać, że lepiej będzie Ci kupić procesor od AMD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500 zł nie złożysz custom LC chyba, że będziesz bardzo uważnie szukał używanych części, co zajmie masę czasu + taki zestaw nie będzie wyglądał najlepiej. Druga sprawa, że Core G3 pod LC nadaje się bardzo średnio - wsadzisz tam raptem jedną chłodnicę 240mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem budżet, który przeznaczyłeś na chłodzenie jest zbyt niski w przypadku custom loop, na jakieś AIO wystarczy, ale żeby budować coś sensownego musiał być pomyśleć o zmianie budy oraz dołożeniu z dwa lub trzy razy większej kwoty. Owszem jak napisał kolega wyżej, można szukać po używanych częściach w okazyjnych cenach tak jak robiłem ze swoim pierwszym układem, ale to raczej zabawa na wiele miesięcy. Myśląc o późniejszym rozbudowaniu układu bierz pod uwagę możliwości jakie daje Ci obudowa,a tak która wybrałeś nie ma ich zbyt wiele bez większych modów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdecydowałem się na AMD ryzen. Potrzebuję pomocy w złożeniu custom LC na sam procesor. W miarę jak najtaniej. Podzespoły nie muszą być najwyższej półki. Jeżeli będę rozbudowywał to przeznaczę nowy, większy budżet. Obecnie chodzi mi o coś tylko na CPU chyba, że polecicie po prostu jakieś AiO.

 

Obudowa Nzxt S340

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070

Zasilacz Corsair RM550X 80Plus Gold

Pamięć Corsair Vengeance LED DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15, Red

Procesor Intel Core i7-7700K

Płyta główna MSI Z270 GAMING PRO CARBON

 

PS Sugerowane zmiany w sprzęcie jak najbardziej mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przyszłości chcesz składać pełnoprawne LC to nie bierz S340, bo ta obudowa będzie Cię ograniczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ją wymienię :) Chcę złożyć coś do tego zestawu lub kupić gotowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...