Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Dthlfwp

Emulator WiiU - Cemu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kieros

wyszła nowa wersja 1.7.4d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i Zelda działa stabilnie w 30 fps 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i Zelda działa stabilnie w 30 fps 4k.

Możesz napisać ewentualnie podesłać na PW jak masz poustawiane wszystko że działa Ci stabilnie w 30fps\

Czy może mój i7 860 3.39 jest nie wystarczalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cemu 1.7.4d + Zelda update z tego tygodnia + 2k graphics setts +

 

Nie gram w 4k, dropić dropi jeszcze, ale dla mnie jest to grywalne.

 

A gra jest nieziemska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinowałem już na wszelakie sposoby z różnymi ustawieniami/poradnikami i zawsze mam 15fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinowałem już na wszelakie sposoby z różnymi ustawieniami/poradnikami i zawsze mam 15fps

 

hmm. Updaty pobrałes ?

Setsy też ?

 

W oknie raczej poniżej 30 nie spada, na fullS są dropy, ale to nieuniknione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę mam w wersji 1.1.0

Setsy? Co masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać ewentualnie podesłać na PW jak masz poustawiane wszystko że działa Ci stabilnie w 30fps\

Czy może mój i7 860 3.39 jest nie wystarczalny?

W cemu/gameprofiles w profilu gry

 

[Graphics]

disableGPUFence = true

 

lub spróbuj ściągnąć cemuhook

https://sshnuke.net/cemuhook/ i wrzucić dll do katalogu cemu, a następnie w cemu w options włączyć fenceskip

 

Cemu dość mocno siedzi na procu i7 860 na pewno będzie wpływał na płynność, ale ile to nie wiem. Do cemu najlepiej i5/i7@4.5Ghz sandy+

 

Mi tam ogólnie gra na emulatorze nie sprawia za dużej przyjemności. Poczekam, aż trochę gier się pojawi i tak za pare miesięcy chyba sobie sprawię switcha. Bo jednak nintendo ma sporo fajnych gierek i swój klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dodatkowo mam cemuhook + sheaderpacks.

 

Gra w 2k działa płynnie, oczywiście czasem ostro zetnie, ale trzeba się przyzywyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem niestety nie pomogło... No nic dzięki za chęci.

Edit: Możesz podesłać mi na PW cały Twój katalog z tym wszystkim co masz w CMU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie pomoże, jak spiraciłeś emulator bo działa w trybie "slow". Czekaj do 9 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam niby chodzi w tych 25-30fps ale co z tego jak na nvidii trzeba mieć z jakieś 30+ GB RAM bo shadercache mają jakiś bug w cemu i żre wszystko jak leci a niby fixy nic nie dają. Zresztą samo 30fps powoduje u mnie raka oczu, nie wiem jak można w to grać nawet na konsoli., gdzie ponoć też są dropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskok z 60fps do 30fps jest bolesny. Standardowe odczucie. Wystarczy chwilę pograć i zaczynasz odnosić wrażenie, że jest płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Nvidi trzeba 6k a nie 17 czy 19 - wtedy żre wszystko, a tak to jest spoko.

 

Tutaj pod filmikiem link do shaderpacka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sens to na 16c 3.2 ghz i nano instalowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować można, w Mariany (platformówki i Kart) powinno dać się pograć. Przy czym emulator wykorzystuje max. 3 rdzenie (a bardziej 2 + kawałek trzeciego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Wyszła nowa stabilna wersja za darmo. 1.7.4d.

Podobno da się grać z pewnymi dodatkami jak graphic pack (nie tylko zmiana rozdziałki), shadery 9k (12, 15, 16k itd nie nadają się), speedhack do prędkości i cemuhook.

 

Musiałby to potwierdzić ktoś kto pograł co najmniej kilka godzin na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pograłem już kilka łądnych h

 

1.7.4.c - shader pack 6k / cemuhook 301 lub na 1.7.4d najnowszy

 

+ grapihs na 2k i można pykać - są dropy szczeóglnie w nowo odkrywanych lokacjach i przy większej zadymie, ale gra rekompensuje wszystko - jest GENIALNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos bedzie zainteresowany to moge dokladnie opisac koniguracje cemu zeby zelda chodzila dobrze (o ile sprzęt pozwoli), niestety wiele tutoriali w necie odnosnie konfiguracji jest nieco błędnych i wprowadza troche zamieszania.

 

Niestety do jako tako komfortowej zabawy jest potrzebna minimum 970-ka (18-25 klatek na dworzu, w pomieszczeniach okolo 30) wiec jesli ktos ma slaby komputer to sie nie pobawi plynnie.

 

Bawie sie juz troche nową zeldą i na wersji emulatora 1.7.4d oraz grze w wersji 1.1.1 emulacja jesty na niezlym poziomie ale jest jeszcze sporo baboli które poki co da sie wytrzymac, najczęsciej wystepujące to:

 

- crash emulatora (wywalania do pulpitu) kilka razy w ciągu dnia (na szczescie autosave jest dosyc czesto a manual save jest szybki wiec da sie to wytrzymac)

- w niektorych lokacjach drobne błędy w wyswietlaniu grafy (np czasami jakas tekstura jest kolorową szachownicą, albo na ekranie generują sie drobne dlugie paski)

- problemy z kamerą polagające na tym ze kamera sie zatrzymuje (niestety na stałe) a postac biegnie dalej (najczesciej wystepuje to w swiątyniach (shrine) pod ziemią), trzeba wtedy zrobic restart emulatora.

 

Pozatym gra jest tak wysmienita ze mimo powyzszych cięzko sie od niej oderwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos bedzie zainteresowany to moge dokladnie opisac koniguracje cemu zeby zelda chodzila dobrze (o ile sprzęt pozwoli), niestety wiele tutoriali w necie odnosnie konfiguracji jest nieco błędnych i wprowadza troche zamieszania.

 

Niestety do jako tako komfortowej zabawy jest potrzebna minimum 970-ka (18-25 klatek na dworzu, w pomieszczeniach okolo 30) wiec jesli ktos ma slaby komputer to sie nie pobawi plynnie.

 

Bawie sie juz troche nową zeldą i na wersji emulatora 1.7.4d oraz grze w wersji 1.1.1 emulacja jesty na niezlym poziomie ale jest jeszcze sporo baboli które poki co da sie wytrzymac, najczęsciej wystepujące to:

 

- crash emulatora (wywalania do pulpitu) kilka razy w ciągu dnia (na szczescie autosave jest dosyc czesto a manual save jest szybki wiec da sie to wytrzymac)

- w niektorych lokacjach drobne błędy w wyswietlaniu grafy (np czasami jakas tekstura jest kolorową szachownicą, albo na ekranie generują sie drobne dlugie paski)

- problemy z kamerą polagające na tym ze kamera sie zatrzymuje (niestety na stałe) a postac biegnie dalej (najczesciej wystepuje to w swiątyniach (shrine) pod ziemią), trzeba wtedy zrobic restart emulatora.

 

Pozatym gra jest tak wysmienita ze mimo powyzszych cięzko sie od niej oderwać.

 

+ czasami jest blad 1fps i tez trzbe awylaczyc cemu.

 

jEŚLI Z CZASEM UDA SIĘ WYCISNAC 60FPS TO BEDZIE BAJKA.

 

Zreszta ta gra to bajka :heartpump: :heartpump: :heartpump: :heartpump: :heartpump:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała korekta do tego co napisałem wczesniej, w obecnej wersji emulatora największe znaczenie ma moc CPU, różnica pomiędzy starszym procesorem (nawet i7) z mocną kartą graficzną a nowym procesorem moze wynosic nawet 10 klatek (czyli na starym procku z np gtx-em 1070 gra bedzie chodzic np 18-20 klatek na zewnątrz), rodzaj karty graficznej nie robi takiej roznicy jak procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z tym emulatorem, mianowicie gdy już próbuję odpalić jakiś tytuł - w tym przypadku próbowałem Mario 64, Banjo-Kazooie, czy składankę gier nes (mowa oczywiście o wersjach tych gier na wii u) - to ładuje chwilę, widać czarny ekran i wyskakuje błąd aplikacji. :(

 

Zastanawiam się czy to kwestia słabszego sprzętu, czy może brakuje jakiegoś pliku.

 

Mój sprzęt: https://ark.intel.com/pl/products/69669/Intel-Pentium-Processor-B980-2M-Cache-2_40-GHz

 

Błędu już nie pokażę, bo usunąłem emulator, ale nie pisało nic szczególnego - zwyczajny błąd aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się bawić Cemu i nową Zeldą i generalnie nie jest źle. Na sprzęcie z sygnaturki wyciąga 15-17 fps. Zdarzają się dropy, ale da się grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty masz w końcu i3 czy i5? :D

Też myślałem o "dedykowanej" stacjonarce do emulatorów i w sumie czekam z ciekawości na nowe apu, ale jednak patrząc na to co się wyprawia na rynku, zastanawiam się czy by nie wymienić procka w lapku i byłby to najlepszy, najtańszy krok. Bo na co dublować niektóre części, szukać drogiej pamięci, jak tu też mam 8GB, dobry ssd, proc przy okazji nadałby się do innych gier.

Na razie nie mogę się zmusić żeby znowu zobaczyć jak się rozwinął teraz emu. Może jeszcze moje i3 by pociągnęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2500. Z Radeonem jest słabo, ale z 650 TI jest już nieźle. Potrafi trzymać 25 fps i nie ma praktycznie dropów poniżej 15. Szkoda, że na codzień używam Radeona. Cemu korzysta tylko z dwóch rdzenii, więc mobilne i5 z turbo i dobrym chłodzeniem może dać kopa. Ze stacjonarnych CPU G3258 byłby chyba najlepszy. G4560 też nie jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...