Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Dthlfwp

Emulator WiiU - Cemu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dthlfwp

Jeszcze nie sprawdzałem, ale wygląda na to, że w część gier już można w miarę komfortowo grać, a sam emulator jest rozwijany w błyskawicznym tempie i jeszcze ok. rok temu był w zasadzie tylko ciekawostką (a pierwsza publiczna wersja jest z października 2015). W odróżnieniu od Dolphina czy wielu emulatorów innych konsol, kod Cemu nie jest otwarty. Ktoś próbował?

cemu.info/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem - na i7 6700k + gtx 1070 mario kart dzialal w pelnych klatkach, ale co jakis czas byl taki delikatny freeze przez doczytywanie shaderow chyba, ktory strasznie irytowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te doczytywanie shaderów można wyeliminować, jest opcja w CEMU żeby zrzucić od razu wszystkie shadery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła wersja CEMU odpali nam nową zeldę z ogromem bugów. Ale i tak miło widzieć progres po tygodniu gdzie można było odpalić jedynie menu gry.

https://streamable.com/vm3ju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tę nową Zeldę na 1.7.3. Na razie grać się nie da, jest średnio 15 kl./s, choć wizualnie wygląda naprawdę dobrze. Za to Super Mario 3D World i Mario Kart 8 śmigają super, bardzo fajna opcja na multiplayer, zwłaszcza jak ma się młodsze dziecko, ale tez przy piwie ze znajomymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się skusiłem i zakupiłem wersję z patreon powiem tak, da się grać :E o ile użyjemy speedhacka z Cheat Engine na 4.0. Silnik zeldy jest zrobiony tak, że maskuje nam mały fps i czujemy większe uczucie płynności. Na otwartej lokacji również wyciągam po 15fps.

 

Nawet kawałek gry liznąłem, tyle że nasz progres kończy się na pierwszym shrinie gdzie dostajemy magnez a fizyka nie chce z nami współpracować. Tu ciekawostka betonowe 30fps :thumbup:

http://i.imgur.com/z4ivqPW.jpg

 

Zauważyłem również, że po przejęciu "posterunku" gdy otwiera się skrzynka, Link się zatrzymuje i nie chce się poruszać.

Także to dopiero początek gry a już napotkałem bugi uniemożliwiające ukończenie gry. Pozostaje czekać.

 

Testowałem jeszcze Splatoon nawet nie chce pierdnąć poniżej 58fps. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest rozwiązana sprawa z tabletem? Jeśli jakaś gra wymaga "spójrz na tablet, wciśnij coś tam"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Podgląd ekranu tabletu to TAB, a ekran dotykowy emulowany jest przez myszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez skusilem sie i na moim sprzecie dziala w okolo 15fps.

Macie czasem duze freezy, na kilka sekund?

 

Niestety nie jest emulowana trawa w wiekszosci, przez to gra wyglada dosc slabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezy to standard, emulator zrzuca shadery do pliku. Potem już tego nie będzie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Podgląd ekranu tabletu to TAB, a ekran dotykowy emulowany jest przez myszkę.

Dzięki :thumbup:. W końcu moja ciekawość została zaspokojona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje cemu 1.7.4b z wbudowanym cemuhook czyli Zelda działa w ~30fps i 4k z shaderami 19k zero przycinek. Trawa fizyka etc. wszystko działa. Jedyny minus to trochę migające cienie podczas ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wersję free, i przetestuje na swoim laptopie. Już raz im grosza wrzuciłem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Testuje cemu 1.7.4b z wbudowanym cemuhook czyli Zelda działa w ~30fps i 4k z shaderami 19k zero przycinek. Trawa fizyka etc. wszystko działa. Jedyny minus to trochę migające cienie podczas ruchu.

 

a jak sama gra?

dobra, zła?

 

twórcy mają już 34k $ miesięcznie na patreonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ich dochód będzie pewnie spadał. Wynik uzyskany dzięki zeldzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ten ich dochód będzie pewnie spadał. Wynik uzyskany dzięki zeldzie :E

 

Myślę, że "poprawki" rozłożą sobie na kilka miesięcy żeby coś z tego wyciągnąć. Nowa zelda raczej gdzieś do końca roku nie będzie w 100% dobrze działać na emulatorze.

Dziś wyszła nowa wersja 1.7.4c.

Podobno mała grupka ludzi pracuje przy tym emu także zysk spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym filmiku wnioskuje że gra jest jednak w pełni grywalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, oszczędzanie na hardware srogo zemści się na Nintendo w postaci obecności emu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Po tym filmiku wnioskuje że gra jest jednak w pełni grywalna?

 

Polecam nie wierzyć we wszystkie filmiki w internetach.

Jeżeli 99% na problemy z płynnością, różne bugi graficzne, wywalanie po jakimś czasie grania to raczej tak jest.

 

Coś tam się podobno kombinuje z wrzuceniem emulatora do dysku zrobionego na ramie ale trzeba mieć 32GB ramu.

 

 

No cóż, oszczędzanie na hardware srogo zemści się na Nintendo w postaci obecności emu.

WiiU i tak jest konsolą na wymarciu. Emulatora Switcha nie ma i długo nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sprawdziłem i jak dla mnie to mało grywalne. FPS na poziomie 15 klatek coś tam niby można przyspieszyć tym cały cheat engine ale i tak średnio to lata. Nie wiem jak Ci ludzie na tych filmikach osiągają stabilne 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie wersję 1.7.3d a jest 1.7.4 (tej za darmo teraz nie dostaniesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Masz pewnie wersję 1.7.3d a jest 1.7.4 (tej za darmo teraz nie dostaniesz)

 

Ta ;D nowy w internetach?

 

 

Sam sprawdziłem i jak dla mnie to mało grywalne. FPS na poziomie 15 klatek coś tam niby można przyspieszyć tym cały cheat engine ale i tak średnio to lata. Nie wiem jak Ci ludzie na tych filmikach osiągają stabilne 30fps.

Żebyś na uszach stanął to stabilnego 30fps nie będzie. Będzie skakało między 20-30 fps.

Jakieś podkolorowane filmiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.7.4 c i jest jak wyżej napisałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć i 1.7.4c ale jak pirat to odpalasz w trybie slow..

15klatek to ja miałem na 1.7.3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przeważnie 28-30fps. Są lokacje gdzie spada do 20fps, ale na Wii U też tak dropi :E Gra ogólnie przez większość czasu działa jak na filmiku wyżej, aczkolwiek na 1.7.4b występowały crashe na 1.7.4c jeszcze nie miałem kiedy sprawdzić jak to działa.

 

Podstawa to odpowiednia konfiguracja czyli

disableGPUFence = true

i cemu na ram dysku + paczka z shaderami np 19k z tego filmiku.

Ogólnie wszystko masz napisane pod tym filmikiem w opisie co wrzuciłeś wyżej.

Oczywiście te ~30fps to na kręconych i7, nie wiem jak jest na innych procach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...