Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zielony07

Temperatury po OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podkręciłem ostatnio procesor (i5-6600k @4.5GHz 1.35v), temperatury po graniu wahają się między 65*C-70*C.

W syntetyku jest w stanie wyjechać z temperaturami 85/88. Czy taka temperatura nie jest zbyt wysoka jak na tak niskie OC? Nie jestem w stanie obniżyć napięcia, gdyż powoduje to niestabilności.

Chłodzenie to SilentiumPC Grandis v2 a pasta to Arctic Silver.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury PO GRANIU, czyli wyłączasz grę, otwierasz program do pomiaru temperatur i pokazuje Ci 65-70*C? Bo jak tak to w obudowie musisz mieć niezły piekarnik i kompletny brak przewiewu:)

 

Arctic Silver 5 to dość wiekowa pasta, na rynku wyszło sporo lepszych alternatyw. Arctic Silver 5 używałem chyba jakieś 10 lat temu? Chyba na Athlonach XP jeszcze.

 

Arctic MX-2 wypada znacznie lepiej od AS5. Ale obejżyj np ten test:

https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-paste-termoprzewodzaca-najlepsze-pasty/1627/

 

Albo jakiś inny nowy, ponoć gryzli robi robotę:)

 

 

Wymiana pasty oczywiście nie dla samej wymiany pasty, ale dodatkowo będziesz miał świeżą pastę pod radiatorem oraz przeczyścisz radiator jak będzie zabity kurzem. Jak dodasz to wszytko, to nawet 10*C może zniknąć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...