Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartek07klapa

Problem z instalacja windows 7 ale pokolei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem nowego laptopa bez windowsa gdyż mam swojego na pendrive jak i na płycie gdy odpalam komputer wyskakuje mi

1- Load Freedos with maximum RAM free, using EMM386

2 - load freedos including HIEM XMS-memory driver

3- load freedos without drivers

czto: http://haker.nie-spamuj.eu/backdoor.html

z płyty gdy odpalam instalator nic sie nie dzieję tylko podkreślnik miga i tyle ale gdy z pendrive ładuje pasek windows i bluescreen wyrzuca

czytałem że trzeba zmienić coś w biosie ale AHCI na IDE czy na odwrót lecz u Mnie nie ma możliwości zmiany jest tylko AHCI w SATA Configuration mam wersje 2.17.1249

 

laptop to ASUS R540S

 

jeżeli ktoś by mógł szybciej pomóc podaje numer gg 17388539 bardzo bym był wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za laptop? I czy w ogóle sprawdzałeś na stronie producenta czy są dla niego sterowniki do Win7?

 

Dzisiaj instalacja Win7 nie jest tak oczywista na obecnym sprzęcie, bo przykładowo taki Kaby Lake oficjalnie nie wspiera Win7. Zaznajom się z tymi tematami: KLIK i KLIK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop to ASUS R540S

 

znalazłem AHCI jest w SATA Configuration ale nie ma możliwości zmiany na co innego tylko AHCI jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FreeDOS Ci wyskakuje, bo często w laptopach sprzedawanych bez systemu jest on dodawany domyślnie, i laptop sprzedawany jest nie "bez systemu" a właśnie z systemem FreeDOS.

AHCI zostaw włączone, problem jest pewnie w UEFI Boot/Secure Boot/Legacy Boot - dla Windows 7 ma być Legacy. I Secure Boot wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym ci to AHCI przeszkadza, bo nie rozumiem? Dobrze jest, masz mieć ustawione AHCI, a nie prehistoryczne IDE.

 

Poza tym, podałeś chyba niekompletną nazwę, ponieważ na stronie Asusa widnieją dwa modele o początkowym takim oznaczeniu, mianowicie R540SA i R540SC. Dodatkowo do żadnego z nich Asus nie udostępnia sterowników dla Win7, tylko Win10 wchodzi w grę.

 

Ostatecznie powinno ci się udać postawić Win7. Wszystko co potrzeba, zostało już wyżej podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko bardzo ładnie bardzo pięknie proszę bardzo dodaje zdjęcia z BIOSa i napiszcie mi jak mogę was prosić gdzie mam to zmienić :)

56717402828490632808.jpg

05355864529090687736.jpg

10358787064560041274.jpg

17884621281681841701.jpg

66883983101442765761.jpg

05016342237718814238.jpg

80833936775024225122.jpg

91955780963894945770.jpg

 

 

dokładnie jest to asus R540SA

czyli jeżeli nie ma sterowników chyba zbędne jest instalowanie win 7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CSM, zdaje się to samo co w niektórych BIOSach jest opisane jako "Legacy Boot" masz włączone, Secure Boot zablokowane... nie wiem co jeszcze może być nie tak.

pendrive is płyta na 100% są poprawnie przygotowane, bootowalne?

 

brak sterowników na stronie Asusa nie oznacza... braku sterowników :)

Asus składa do kupy cudze podzespoły, i do tych cudzych podzespołów sterowniki na 99% są dostępne dla Win7. wystarczy posłużyć się ID sprzętu z menedżera urządzeń.

problem może być tylko z dodatkami typu soft do obsługi hotkeys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Na Skylake można stawiać Win7, sam używam w ten sposób, tylko stacjonarka. Dopiero Kaby Lake formalnie nie ma wsparcia, co nie znaczy, że się nie da.

 

Autor niech się zainteresuje dwoma linkami co wcześniej wrzucałem. Jest tam opisane jak przygotować instalkę ze zintegrowanymi sterownikami USB 3.0 itd., co jest potrzebne od Skylake w górę dla Win7, jeśli bios nie zapewnia emulacji portów USB 3.0 do 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...