Skocz do zawartości
Jane Doe

Ponowna instalacja Win 10 na nowym dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.Zakupiłem nowego laptopa i dostałem wraz z nim Win 10.

 

Niestety laptop jest wyposażony tylko w HDD więc dokupuje dysk SSD.

 

I tu mam zagwozdkę - co zrobić żeby zainstalować Win 10 na tym nowymm SSD kiedy nie mam instalki WIN bo jest ona gdzieś pewnie na tym HDD z którego tego Windowsa laptop odpala.

 

W serwisie zaśpiewali mi 100 złoty za całą operację także wolę chocoaż spróbować zrobić to sam.

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć W10 nagrać na płytę,pendrive i zainstalować.Klucz do systemu będzie zaszyty w BIOS-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj, żeby na czas instalacji czystego Windows10 wyjąć tamten stary dysk.

 

Kurcze, chyba przydałby się jakiś poradnik o instalacji win10 bo raz w tygodniu sie ktoś pyta o to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już stary,ale mam podobne pytanie.W laptopie Acer mam 2 dyski ssd,system postawiony na M2 240GB.Chcę zainstalować na większym Crucial 500GB.Pytanie czy można sklonować?Instalacja na czysto nie jest problemem.Czy odłączyć dysk M2 na czas instalacji? Dane z dysku crucial,który był magazynem skopiowane,mogę go czyścić.Mam nośnik z win 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej będzie zrobić klon systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwygodniejsza chyba jednak migracja, nie klon, dlatego że migracja chyba? nie tylko automtycznie przeniesie wszystkie ważne partycje, w tym z bootloaderem, ale zapisze także migrowany system do tzw nvram w uefi, czyli pamięci nieulotnej, skad ładowany jest bootloader - mechniczny klon raczej tego nie zrobi; do migracji np aomei partition assistant

 

możesz także np mechanicznie przekopiować partycje, czyli użyć np partition wizard i funkcji copy partition - wizard obsługuje tzw job - zdanie, czyli możesz połączyć kopiowanie wszystkich partycji, tzn efi, odzyskiwania, z systemem, i tzw msr, w jedno zadanie - dodatkowo wizard może zmniejszyć\zwiększyć partycje z systemem, itp - crucial powinien być czysty, tzn nie mieć w ogóle tablicy partycji; wizarda możesz użyć z systemu albo z pena\płytki; wada - nie będzie wpisu startu z crucial w nvram - nie takie ważne, ale może opózniać start o kilka sek

 

jeslibyś chciał zwiekszyć partycję z systemem zwróć uwagę, gdzie jest partycja odzyskiwania, i msr - jeśli przed systemm nie będzie problemu, jeśli za może być problem ze zwiększeniem systemu (nie z msr, bo można ją usunąć); wizard, jak napisałem, dowolnie może zwiekszyć partycję przy kopiowaniu (tzn mozesz określic wielkość nowej partycji), natomist przy migracji nie wiem, czy możliwe, musiałbyś sprawdzić; wizard ma również migrację, ale nie wiem, czy darmowa wersja; kopiowanie partycji na pewno za darmo

 

ps - może masz 2 partycje odzyskiwania, tzn małą i dużą z obrazem instalatora - jeśli tak musisz zachować kolejność partycji na nowym dysku, żeby fabryczne odzyskiwanie działało; kto wie, czy także sygnatura dysku nie musi być ta sama

 

ps2 - aomei ma także copy partition, ze zmianą wielkości, itp; ma także copy disk, tzn fizyczny, i chyba też z opcja zmiany wielkości partycji, itd; natomiast czy migracja przenosi ważne partycje nie jestem pewien, bo opis w aomei b. lakoniczny, do tego w chińskim angielskim

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...