Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dzonzi

Czy warto zmienić 960t na i5 3570k?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam taki zestaw

phenom 960t 6x3.5 Ghz

Asrock 970 extream 4

gtx 970

 

Czy warto zmienić cpu na i5 3570k? Duży będzie wzrost wydajności? Teraz w wiedźminie 3 mam 50-60 fps na wysokich, ze wszystkimi postprocesami w 1200p. W Niektórych lokacjach, tych otwartych mam stałe 60fps, a w Novi powyżej 50.

i5 używana kosztuje od 500 zł, do tego mobo za 300 zł = 800. Swój zestaw mógłbym sprzedać pewnie za jakieś 400 zł, może 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to jak byś przesiąść się z malucha do ferrari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś coś jeszcze ciekawego powie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to jak przesiąść się z Astry I do BMW M6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica jak jechać dotychczas 20km/h a po updatcie 220km/h

 

sam widzisz ;) mam ten procesor i przy 4,55ghz jest mega wydajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może lepiej wziąć 2500k? Przy takim samym OC na 4.5 Ghz w wieśku na gtx 970 mają tyle samo fps, a 2500k można podobno kręcić do 5 Ghz no i jest o 100 zł tańszy. Jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalna wydajność 2500k i 3570k jest prawie że identyczna. Sandy Ci pewnie zrobi 4.5, Ivy 4.3-4.4, ale jest minimalnie wydajniejszy zegar w zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to jak byś przesiąść się z malucha do ferrari.

Wszyscy posiadacze się wypowiadają a nikt nie miał 960T. Każda sroka swój ogon chwali. Procesor jest lepszy ale porównywanie malucha do ferrari jest nieadekwatne. Raczej taki golf 3 do ferrari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto? Jak brakuje wydajności i odczuwasz potrzebę zmiany to pewnie tak. Dla benchmarków i cyferek raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto. Miałem 1090T i niestety wątki tych CPU są bardzo słabe. Gry, Windows, Aplikacje użytkowe... Wszystko dostanie kopa. Różnica wydajności tych 2 CPU jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie czy lepiej 2500k za 400 zł, czy 3570k za 500zł?

Oba będą działać na ASRock Z68 czyli płycie bardzo dobrej do OC i na pewno będzie OC, mam Fortisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy posiadacze się wypowiadają a nikt nie miał 960T. Każda sroka swój ogon chwali. Procesor jest lepszy ale porównywanie malucha do ferrari jest nieadekwatne. Raczej taki golf 3 do ferrari.

Miałem ten cpu i X6 1100T wiem takze na co stać te procesory.

@Primo w odniesieniu do intela to może i prawda lecz swego czasu całkiem fajne cpu.

A teraz pozwolę sobie moją wcześniejszą wypowiedz wkleić:

Różnica jest znaczna,nie ma co się zastanawiać tylko wymieniać od ręki zwłaszcza ze gpu odżyje przy niej.

Phenom zły nie jest ale już kwalifikuje się na zmianę szczególnie jak znów zacznie brakować mu instrukcji(Mafia3),i niemożnością będzie granie mimo wszystko na nim w nowe tytuły które te instrukcje wykorzystują SSE 4.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie czy lepiej 2500k za 400 zł, czy 3570k za 500zł?

Oba będą działać na ASRock Z68 czyli płycie bardzo dobrej do OC i na pewno będzie OC, mam Fortisa.

ja raczej szedłbym w stronę ivy bridge bo po pierwsze jest wydajniejszy Średnio około 6-12%, niby nic ale zawsze,po drugie ma pcie 3.0,lepszy kontroler pamięci.

czemu nie sb= już odpowiadam czasy 5ghz wzwyż dawno minęły to robiły często pierwszy rzut na rynek tzn pierwsze partie procków,teraz na aukcjach większości są sztuki które,

ciężko robią 4.6,4.7ghz a co dopiero wyżej,a potrafią się trafić kompletne padaki które nie zrobią nawet 4.3ghz mimo lutu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten cpu i X6 1100T wiem takze na co stać te procesory.

@Primo w odniesieniu do intela to może i prawda lecz swego czasu całkiem fajne cpu.

Uważam, że to był znakomity procesor. Starczył mi na ponad 5 lat. Złego słowa na niego nie powiem, ale niestety obecnie już jest problem. Słabe wątki, braki w instrukcjach, stosunkowo duże TDP... Sam wiesz.

W takich kategoriach cenowych wziąłbym 2500k. Pamiętaj tylko, że overclocking w pewnym momencie zamienia się w "overpowering" a sam procesor w grzałkę. 4.5 Ghz powinno być jednak osiągalne na znośnym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę jednak 3570k za 500 zł. Liczę, że pójdzie na 4.5 Ghz, może go nawet oskalpuję jeżeli będą za wysokie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę jednak 3570k za 500 zł. Liczę, że pójdzie na 4.5 Ghz, może go nawet oskalpuję jeżeli będą za wysokie temperatury.

 

dobry wybór, mam ten procesor już kilka lat i nie planuje wymiany :) ps .dawniej stabilnie chodzil na 4,6 ghz przy 1,2V a teraz 4,55 przy 1,2V ale i tak jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, swój i5 3570k stabilnie podkreciłem per core do 4,7GHz przy 1,440V. Noctua NH-D15 w idle 35% fans daje 36-42C a przy grach 100% fans umożliwia utrzymać temperature między 70-80C. Wiecej nie kręciłem szkoda go katować i tak dostaje już wycisk sprzęt (:. Warto było kręcić także powodzenia w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z tego procka. Myślę, że mój zestaw wystarczy na jakieś 4-5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...