Skocz do zawartości
Saineic

Fotel Unique WAU/WAU 2. Elastomer czy siatka?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu nowego fotela do komputera. Mój wybór wstępnie padł na Unique WAU. Dlatego mam pytanie czy ktoś ma doświadczenie w pracy na fotelu, który posiada obicia wykonane z Elastomeru. Oprócz wygody ważnym jest dla mnie fakty aby fotel był przewiewny, dlatego zastanawiam się między siatką a elastomerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad tym fotelem. Do najtańszych nie należy przez co bardzo długo zastanawiam się na jego kupnem. Nie mam za bardzo, gdzie go przetestować. Wszędzie jak dzwonię to nie mają go na miejscu tylko na zamówienie. Jak pytam czy jest możliwość skorzystania z zwrotu 14-dniowego to dostaje odpowiedź, że właśnie ze względu, że to produkt na zamówienie to może być ciężko... zresztą ciężko raczej zwrócić fotel, ponieważ jak się go zmontuje - podstawa, siłownik i siedzisko- i wszystko się zaciśnie to ciężko to rozmontować, zwłaszcza bez uszkodzenia jakiejś części, a jak wiadomo, warunkiem zwrotu jest oddanie towaru w stanie w jakim się go otrzymało (rozmontowany i nieuszkodzony).

Mało jest też recenzji tego fotela. Co do materiału - elastomer czy siatka- to znalazłem taki

, gdzie mówi, że przy dłuższym siedzeniu elastomer jednak wygodniejszy (posiada dwa fotele - jeden siatka a drugi elastomer).

 

Gdzieś spotkałem się też z komentarzem dotyczącym fotela z siatką (niekoniecznie dotyczącym tego fotela i tej siatki mesh), że jak na siada się na siatce to ona się napręża i potrafi zrobić się twarda i przez to niewygodna.

Edytowane przez chytruseq89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rozważam ale tylko model z tkaniną.

 

Elastomer może się "pocić", pomimo wentylacji.

Pytanie jak się zachowuje po rocznym używaniu.

Siatka być może traci właściwości i nie mam jakoś przekonania że dobrze się dopasowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz koniecznie zdaj recenzję bo sam jestem zainteresowany :)

A mam dość zmieniania fotela co 2 lata bo niszczeje i skrzypi

(wierci dupa jestem i czasem z nogą pod udem lubię siedzieć xD )

Edytowane przez fiszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(... czasem z nogą pod udem lubię siedzieć xD )

ja też :lol2:

Pewnie że zdam relację, gdy obczaję.

 

Tkanina, gdy się zeszmaci na tym fotelu to prawdopodobnie bez większego problemu można wymienić na alcantara - a to jest fajna tkanina i przyjemna.

 

Tutaj ziomeczek po naszemu nawija :P

o tych fotelach

 

ps

i nie wiem który będzie lepszy Wau czy Wau2 :hmm:

Edytowane przez -_- greg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i 40 cm odległości od 40" ? idiotyzm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś o słusznych gabarytach testował ten fotel? Bo ta kruszynka z filmu raczej go swoimi gabarytami nie wykończy. Krótko, czy fotel da radę utrzymać kogoś o wzroście 190 cm i wadze ok 120kg (i przy okazji nie rozpadnie się po kilku miesiącach)? I nie mówimy tylko o siedzeniu (ale o korzystaniu z wszelkich funkcji tego fotela)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko o takie testy.

Konstrukcja pod siedziskiem wygląda b.solidnie ale z tego ciężko wywnioskować wytrzymałość.

Niby trzyletnia gwarancja... może wyślij zapytanie do producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie podawane jest, że maksymalne obciążenie 130 kg.

http://www.unique-meble.pl/oferta/meble-biurowe/fotele-i-krzesla/wau-bialy-elastomer-szary.html

 

YouTuber z filmiku, który podałem wyżej nie jest małych gabarytów, a ten pierwszy fotel ma już 3 lata i na filmiku mówi, że ten pierwszy fotel wciąż jak nowy wygląda (działa pewnie też). Skoro kupił też drugi to raczej musi być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

 

120kg siadając wywiera chwilowy nacisk większy jak 130kg - chyba.

 

YouTuber z filmiku, który podałem wyżej nie jest małych gabarytów, a ten pierwszy fotel ma już 3 lata i na filmiku mówi, że ten pierwszy fotel wciąż jak nowy wygląda (działa pewnie też). Skoro kupił też drugi to raczej musi być zadowolony.

Możliwe.

Wierzę mu 50/50. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

120kg siadając wywiera chwilowy nacisk większy jak 130kg - chyba.

Jak "walniesz" się na fotel zamiast normalnie usiąść to na pewno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie podawane jest, że maksymalne obciążenie 130 kg.

http://www.unique-meble.pl/oferta/meble-biurowe/fotele-i-krzesla/wau-bialy-elastomer-szary.html

 

YouTuber z filmiku, który podałem wyżej nie jest małych gabarytów, a ten pierwszy fotel ma już 3 lata i na filmiku mówi, że ten pierwszy fotel wciąż jak nowy wygląda (działa pewnie też). Skoro kupił też drugi to raczej musi być zadowolony.

 

Fakt, koleś wygląda konkretnie:) A co do walenia się na fotel, czasem tak wyjdzie ;)

 

Wykańczam aktualnie coś takiego

https://jysk.pl/biuro/krzesla-biurowe/gold/krzeslo-biurowe-trige-czarna-skora-eko

 

Miało być na chwilkę, a bestia nie daje się wykończyć od ponad trzech lat (chociaż koniec już bliski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To TRIGE wygląda licho trochę. Jak dało radę to ten WAU też powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buja jak stara łajba, ale nie chce się rozpaść;)

 

-_-greg, czekam na info jak zakupisz. Dokładnie wersję materiałową;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zakupię to z chęcią podzielę się info co i jak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej będę brał elastomer.

W jakim sklepie jak coś kupujecie? W niektórych sklepach jest za ponad 1700 zł, ale też jest na promocji za około 1550 zł... taniej już chyba się nie znajdzie.

Edytowane przez chytruseq89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie ten fotel bardzo intrygować, do tej pory kupowałem tylko skórzane, ale mam już dość ciągłego pękania i wycierania się, ciekawe właśnie jak z wytrzymałością, choć wygląda mega solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ja mam 2x WAU2. Niejaki elder też ma. Wyglądają praktycznie jak nowe a mam gdzieś ponad rok nie pamiętam dokładnie.

One są z plastiku ale chyba wytrzymałego. Raczej nie są stworzone dla ludzi 100kg+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a samo siedzenie na nich jak? nic nie boli stabilnie?

Zadowolony ogólnie jestes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

siatka czy tam tkanina na pewno nie będzie tak trwała jak plastik.

krzesło jest twarde ale mi to nie przeszkadza.

tu masz mniej więcej opisane wady krzesła.

Mój link

 

 

teoretycznie w tej cenie można mieć aeron albo inne drogie krzesła które jakościowo będą lepsze.

 

Kiedyś na pclabie zaczęto robić test foteli ale chyba nie cieszył się dużą oglądalnością i zaprzestano tego.

 

Z fotelami jest ten problem, że lepsze zaczynają się od 2k zł i ciężko o dostęp do większej ilości żeby sobie przetestować a i tak dopiero po 2-3 latach użytkowania opinia ma sens.

Na forum nikoniarze jest długi wątek o fotelach.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że w dwa tygodnie po utworzeniu tematu pojawią się pierwsze wpisy.

 

Fotel posiadam już prawie dwa tygodnie. Padło na WAU Elastomer. Na chwilę obecną ciężko cokolwiek napisać. Na pewno jest wygodny, chociaż nie mam porównania z naprawdę dobrymi modelami. Co do samego materiału, z którego wykonane jest siedzisko to na mogę powiedzieć, że jest trochę nieprzyjemne dla dla skóry. Widziałem też kilka recenzji youtuberów, którzy twierdzili, że ten materiał niezależnie od temperatury jest taki sam w dotyku. Co jest oczywiście nieprawdą. Plus 10 stopni na zewnątrz i przy otwartym oknie siedzisko staje się bardzo zimne. Trochę boje się tego co będzie latem.

 

Jeżeli pojawiły by się jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Info po bardzo intensywnym i dłuższym używaniu WAU2 w wersji z siatką.

Ważę 94kg,wzrost 188cm.

Fotel kupiony w grudniu 2015 roku.

 

 

 

hextestfinal001zeu1y.jpg

 

 

 

Tak do półtora roku intensywnego używania, codziennie do 8-10h było ok

potem zaczęły się jazdy z mechanizmem pod siedziskiem.

 

Mechanizm strzela/pyka przy poruszaniu się w fotelu, nawet po przesmarowaniu wszystkiego to wraca i jest nie do usunięcia

i wreszcie w siedzisku na krawędzi prawej obok biodra rozdarła się siatka (rozeszła się)

 

Nie było mechanicznego uszkodzenia siatki siedziska z mojej winy,

po prostu siepać się zaczęła któregoś pięknego dnia na długości 20 cm.

Całe siedzisko do wymiany (o ile jest to do kupienia) ale co z tego jak strzelania w mechanizmach nie zlikwiduję.

 

Miało być pięknie a wyszło jak zwykle.

Edytowane przez ELDER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros
Napisano (edytowane)

Ja po 2 latach użytkowania tez mogę co nieco napisać ale to najwyżej jutro.

 

Tak na szybko na podłokietnikach zrobiły się wybrzuszenia. Pod tym elastomerem (gumo-plastik) chyba klej puścił. Pewnie wystarczy butapren ze strzykawką i wstrzyknąć a później ścisnąć na kilka godzin.

 

Siatka się trochę rozciągnęła na siedzisku. Ogólnie na siedzisku się siedzi jak na klopie ale to już wszytko opisywałem dużo wcześniej.

 

Mechanizm odchylania, podnoszenia działa jak na razie bez zarzutów.

 

 

Co do samego siedziska jak gdzieś dostaniesz to daj znać. Bo wątpię czy jest dostępne.

Możesz to samemu zrobić ale to jest trochę roboty i przydałaby się czyjaś pomoc przy tym (oczywiście, że rozkręcałem fotel na części pierwsze :D).

Siatka jest na śrubach ściśnięta (oczywiście gwinty plastikowe więc trzeba bardzo uważać) a pod tym siatka jest na pałe poprzypinana milionem zszywek.

 

Widzę, że podkładka mocno usyfiona. Polecam ciepłą wodę, mydło, szczoteczkę miękką i ścierkę do naczyń do ściągana/rozprowadzania wody i syfu. U mnie wygląda jak nowa a nieźle była zabrudzona. Ogólnie po czasie oceniam tą podkładkę dużo lepiej od nostromo bo nie rozkleja się na brzegach ani nie rozciąga.

 

 

Pokaż to strzępienie.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak przełączasz na easy i nie musisz się przejmować takimi niuansami jak unikanie ataków bosa
    • F4 odpalam przez skrót Script Extednera i Steam i tak mi się uruchamia, a jak nie odaple Steam tylkood razu grę przez Script Extednera to wpierw wyskakuje mi okno launchera F4 które muszę zamknąć i odpalić grę jeszcze raz, no chyba że w Vortexie jeszcze trzeba coś ustawic? 
    • Może coś takiego: 1) Obudowa ENDORFY SIGNUM 300 solid opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1078065-obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid.html      albo obudowa ENDORFY Ventum 200 Air opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1090372-obudowa-do-komputera-endorfy-ventum-200-air.html#Specyfikacja      albo obudowa komputerowa MSI MPG GUNGNIR 100P opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/491811-obudowa-do-komputera-msi-mpg-gungnir-100p.html#Specyfikacja nowa bez gwarancji ! do tego 2) Chłodzenie CPU Silentium PC Fortis 5 140 mm aktywne chłodzenie opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/702535-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-5-140mm.html       albo chłodzenie ENDORFY Spartan 5 MAX ARGB 120mm opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1121599-chlodzenie-procesora-endorfy-spartan-5-max-argb-120mm.html      albo Silver Monkey X FROSTY SLIM 120 mm opis, charakterystyka, dane techniczne ===> https://www.x-kom.pl/p/1154664-chlodzenie-procesora-silver-monkey-x-frosty-slim-120-mm.html Wszystkie komponenty powinny spełnić oczekiwania, są nowe i w większości na gwarancji. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt na priv, pozdrawiam i zapraszam
    • obydwa mają hdr ładny , ale niestety przestrzeń kolorów tylko scRGB , cyber z fixem na czerń
    • Kwestia temperatur i ich wpływu na krzywą i taktowania to kwestia sterownika. Ale od strony MSI też mogą być jakieś babole. Ja sam zmieniam GPU co ~2 lata, nie wiem może już robię to instynktownie i nie zwracam zbytnio uwagi na pewne myki. No, ale po zakupie ustawiam sobie profile UV, jak coś gdzieś nie balanga na krzywej to koryguję, zapisuję i zapominam No, ale jakieś krzywe robię czasami znajomym, czy u dzieciaka w kompie itd. i też balanga.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...