Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sappi

Phenom II x4 na co wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Chce sprzedac obecna platforme mobo + cpu i kupic cos lepszego, budzet to 800 zł. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium G4560 /3.5GHz, 3MB, LGA1151, BOX/ 259 zł

Płyta główna: Asus H110M-K /intel H110, DDR4, LGA1151/ 239 zł

Pamięć RAM: GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play Silver 249 zł

 

747 zł brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz w dziale AMD, to polecam FX-8300. To samo co 8370E, prawie trzy stówy taniej. Jakaś tania płytka ASRocka do kompletu i wszystko będzie hulać...

 

...do tego throttling i, być może, pożar dostajesz gratis w pakiecie :E.

 

 

A tak na poważnie, to oczywiście tego FX-a nie polecam ;). G4560 nie ma konkurencji w nowych częściach, jeśli chodzi o budżetowe granie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanie nadal aktualne, jakie są wasze propozycje, czy może dokupić phenoma 960t i odblokować do x6? albo FX8320? płyta obsługuje również 140W i procesory AM3+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na stacjonarce wcześniej miałem Phenoma II 710 x3@x4@3.7 GHz i zmieniłem na Pentium G4600 i ASRock h110. Powiem krótko zmiana na plus, prawie wszystko przyśpieszyło i pobór energii mniejszy o 60%. Nie pchaj się w FX 8350 itp bo wydajność w gierkach taka sama jak Pentium, ale prądu żre 2x tyle. Chyba że renderujesz to FX lepszy nie ma co oszukiwać. Ps do h110 możesz później włożyć nawet i7 7700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dozbieraj trochę i weź ryzena 6/12. Zmienianie na Pentiuma nie ma większego sensu (po za znacznie wyższą wydajnością pojedynczego wątku i nowszymi instrukcjami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

dozbieraj trochę i weź ryzena 6/12. Zmienianie na Pentiuma nie ma większego sensu (po za znacznie wyższą wydajnością pojedynczego wątku i nowszymi instrukcjami).

Popieram... Lepiej dozbierac do ryzena lub i3-8100 koszt okolo 1000zl +100zl jak chcesz lepszy ram/plyte a roznica obu opcji bedzie ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nowszymi instrukcjami

Nawet tego nie. Pentium przecież i tak jest wykastrowany z AVX/FMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sprzedac obecna platforme mobo + cpu i kupic cos lepszego, budzet to 800 zł. Co polecacie?

używke platformy haswella i5 w dobrym stanie, może nawet wersje K kupisz w okolicach tej kwoty lub i7/xeona niewiele powyżej tej kwoty.

 

Plusy to znacznie lepsza wydajność, brak dropów fps z dupy w momentach gdzie jest więcej akcji, lepsze 4/4 nawet z mniejszym średnim fps niż 2c/4t.

 

Obsługa Windows 7, który w grach ma wiele plusów, brak problemów z inputlag myszy co daje sporą różnicę, brak przymusowych aktualizacji, mniej klikania( a raczej latania kursorem)itp.

 

Pamięci ram ddr3 będą pasować z phenoma.

 

Opcja 2 po całkowitej taniości.

 

Fx 63xx lub 83xx

 

chociaż nie widze sensu nawet na krótką metę w FX, to tylko jakbyś chciał przeczekać pare miesięcy do czasu uzbierania większej kwoty i tylko jakbyś kupił ten cpu w dobrej cenie około 150pln za fx6300.

 

Fx6300 w cześci gier jest na równi z pentiumem 4560 w innych jest nawet 25% słabszy od 4560, można go podkręcić o około 10%

 

Edit: w sumie to do gtx 660 a nawet do gf1050 spokojnie wystarczy fx6300 jest znacnzie lepszy od phenoma, kup używke fx i wentylator do lepszego chłodzenia płyty, nie ma sensu wywalać pieniędzy. Lepiej dozbierać i później kupić cały nowy pc niż się bawić co jakiś czas w takie lepienie.

 

Edit2 porównanie fx6300 do pentium 4560 w grach https://www.youtube.com/watch?v=8TOhZD0vSQQ, pentium czesto jest wręcz słabszy

 

Edit3. A zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że w tym budżecie wystarczy ci tylko pieniędzy na 1 kość pamięci ddr4, po twoim obecnym konfigu, myśle, że wiesz jakie są tego konsekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RaVen01

jak zmieniać po najmniejszej linii oporu to tak jak piesze HSW i5/i7 z płytą. W FX szkoda inwestować, bo są już mocno przestarząłe.

 

 

A jak zmieniać to na ryzen 1200 + b350/b450 (co bo go podkręcić) a po 2/3 latach zamontować coś na zen 2 z 6r/12w lub jak pozowola fundusze nawet i 8r/16w.

 

Inna opcja to i3 8100 + h310 i przesiadka kiedyś na używaną i7 lub i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro od marca pytanie wciąż aktualne i masz ponad ośmioletni procesor, to poczekaj jeszcze rok, aż wyjdzie Ryzen 2 (3000) w 7nm. Dozbierasz jeszcze coś pieniędzy, a nawet jeśli nie, to w tej cenie też dostaniesz coś ciekawego. Intele mają dziury i co miesiąc na jaw wychodzą nowe, AMD jest wciąż mniej opłacalne (do gier), ale po tym co pokazali, można optymistycznie sądzić, że Ryzen 2 bardzo to zmieni. Takie moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro od marca pytanie wciąż aktualne i masz ponad ośmioletni procesor, to poczekaj jeszcze rok, aż wyjdzie Ryzen 2 (3000) w 7nm. Dozbierasz jeszcze coś pieniędzy, a nawet jeśli nie, to w tej cenie też dostaniesz coś ciekawego. Intele mają dziury i co miesiąc na jaw wychodzą nowe, AMD jest wciąż mniej opłacalne (do gier), ale po tym co pokazali, można optymistycznie sądzić, że Ryzen 2 bardzo to zmieni. Takie moje zdanie ;)

życia mu zabraknie na to czekanie, miałem kiedyś phenoma X4 955BE@3.7Ghz, wiem jak ten procesor szybko się zestarzał.

 

Chociaż imho nowe pc są tragicznym rozwiązaniem przy niskim budżecie, wszystko jest drogie a budżetowy sprzęt poleciał imho jesze półke niżej niż był kiedyś aby zachęcić do kupna niewiele lepszych, ale znacznie droższych rozwiązań. Pakownaie i7 czy nawet i5 do jakiejś słabej płyty na h110 czy nawet 6rdzeniowych ryzenów na b350 prosi się o kłopoty, thrlotting w najlepszym przypadku i gorące sekcje zasilania przy słabych komponentach nie gwarantują długowieczności czy nawet "średniowieczności".

 

Jak wymienisz na fx to też zadbaj o chłodzenie odpowiednie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dbać o chłodzenie płyty przy wymianie na FX? Wystarczy, ze nie będzie ich podkręcał. Płyty główne tym procesorom walą napięcia rzędu 1.4V-1.5V (wiem to bo używałem kompa z tym procesorem, nawet dalej go mam) podczas gdy przy 4GHz spokojnie można go puścić na 1.2V. A domyślnie ma on 3.3GHz i tu często nawet można zjechać do 1V. W takiej konfiguracji (3,3GHz, 1V) ten procesor będzie jechał po sekcji mniej niż Phenomy II X4 na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakownaie i7 czy nawet i5 do jakiejś słabej płyty na h110 czy nawet 6rdzeniowych ryzenów na b350 prosi się o kłopoty, thrlotting w najlepszym przypadku i gorące sekcje zasilania przy słabych komponentach nie gwarantują długowieczności czy nawet "średniowieczności".

Nie przesadzasz?

Mówimy o normalnych zastosowaniach, a nie męczeniu sprzętu prime/linxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu sam nie jest nim zainteresowany więc chyba nie ma sensu dalej się sprzeczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, że miałem już FX-8320, jednak moja płyta mimo, że producent podaje obsługę CPU do 140 W wpadała w throttling wspomniany po Crysis 3, nie mówiąc już o stresie w Prime95 Large FFT, w grach nie doświadczyłem jakiejś specjalnej różnicy po powrocie na Phenoma. Za to w grach CPU jest stabilniejszy i nie ma takich spadków FPS. Rise of The Tomb Raider chodzi bez spadków, ale dopiero po przerzuceniu gry na 860 EVO od Samsunga. Do FXa raczej nie będę powracał, propozycja z FX6300 obawiam się, że będzie przysłowiową zamianą "siekierki na kijek". Myślę o Pentium G4600 jednak w Cinebenchu mój CPU ma 360 pkt, Pentium jakieś 380 pkt. Za 150 zł mogę mieć 960t BE, którego odblokuję do x6, a tego sprzedam za 100 zł. Koszt 50 zł mnie wyniesie, wiem że staroć, ale daje radę dla mnie.

 

Zobaczcie mam podobne połączenie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może warto by było następnym razem pomyśleć trochę? FX8320 przy stock zegarach na 1.5v potrafi pożreć w 100% obciążeniu prawie 200w. Sam procesor. I przez to sekcja zasilania ci się grzała. Ale wystarczy użyć wzoru na moc z gimnazjum. P = U*I . Taki FX8300 albo FXy z serii E mają znacznie obniżone taktowanie, dodaj do tego jeszcze możliwość zrobienia undervoltingu z 1.5V na 1V. Taki procesor nie przekracza 100W w stress teście AVX. To jest w zasadzie 2x mniejszy pobór mocy. Dosłownie 2x. Tak ustawiony cep na twojej płycie gwarantuje ci, ze nigdy nie zacznie throttlować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam myśleć? niech producent pomyśli, skoro podaje ze jego mobo obsłuży FX-8320. próbowałem undervolt, jednak nie przynosiło oczekiwanych skutków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sprzedac obecna platforme mobo + cpu i kupic cos lepszego, budzet to 800 zł. Co polecacie?

- używana płyta Z170: ~200zł

- QHQG z Chin: ~350zł (po OC do 3.7-4.0GHz odpowiednik i7-6700/7700)

- kość ram DDR4 8GB: ~250zł (ze sprzedanych gratów dokupisz później drugą)

Na procesor trzeba czekać 2-4 tygodnie, a później wgrywać odpowiednio zmodyfikowane BIOS-y.

Do tego brak gwarancji na CPU.

Ale pod względem wydajności w tym budżecie taki zestaw nie będzie miał sobie równych.

 

Jeżeli natomiast te 800zł jest tylko na mobo + CPU to rozglądaj się za używanym i5-8400 + płyta H310 lub Ryzen 5 1600/1600X/2600 + płyta A320/B350.

Np. na niemieckim Amazonie (Warehouse Deals) możesz obecnie kupić zestaw R5 1600 + GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3 ze zwrotu "jak nowa" za równowartość ~840zł (wysyłka w cenie):

link1

link2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zawsze, użytkownicy chcą pomóc, padło ileś propozycji a autor robi po swojemu i kupuję gówno.

Spoko ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Jezu za 700zł to ja bym ci sprzedał całego kompa który jest wydajniejszy od tego co kopiłeś pod katem gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 3 1200 za 350PLN

 

do tego najtańsza płytka na b350/b450

 

na razie jedna kość 8GB DDR4 3000MHz za 200PLN

 

wyjdzie około 800PLN a masz sprzęt z dużą możliwością upgrade'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...