Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SongokuH

Sprawdzony hosting dla poczty elektronicznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Chcielibyśmy w firmie przenieść pocztę z naszego wysłużonego serwera opartego na linuksowej maszynie wirtualnej na zewnątrz.

Obecnie poczta wszystkich użytkowników dobija do 500GB [około 15 lat działalności], więc przyszłościowo celujemy w 1TB z opcją powiększania, bo teraz wszyscy wysyłają zdjęcia w wielkich rozdzielczościach prosto z telefonów, więc powierzchnia serwera ginie w oczach ;)

Wstępne zapytania przesłaliśmy już do Home i IQ, ale chciałbym poznać jeszcze inne firmy warte uwagi. O ile na forum jest dozwolona wymiana takich informacji.

 

Zależy nam na sprawnym przeniesieniu obecnej poczty oraz dobrych filtrach antyspamowych, współdzielony kalendarz też będzie plusem.

 

Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczty home'owej nie polecam - miałem, używałem w kilku firmach, filtry antyspamowe do bani.

Zobacz sobie Microsoft Exchange Online (E1 / Plan1) - dobre filtry antyspamowe, co chwile wprowadzają nowe funkcjonalności do web clienta. Pełna synchronizacja kalendarza, notatek, kontaktów z współdzieleniem.

50GB per user, fakt, że trochę to kosztuje, ale nie martwisz się o administrację. Dostępne są darmowe toolsy do migracji skrzynek użytkowników na exchange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Home tez nie polecam. Jakis czas temu mieli problem z imapem i przez ponad rok nie potrafili ogarnac tematu. Ucieklismy do OVH ale tutaj skrzynka 5GB per user jest mala :( za wieksze licza sobie juz nie malo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecał bym nie uciekać się do usługi pocztowej samej. Wykupić dedyka. Przenieść wirtualkę i tyle.

Pewnie koszt nie podskoczył by zbytnio, a tak przy wielu kontach to nie ma sensu wykupować w Exchange bo raz jeden 1GB drugi 80GB będzie miał i średnio się to kalkuluje.

 

Koszty dodatkowe przy dedyku to jednorazowo dla Administratora za przeniesienie usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi. Czyli Home skreślony.

 

Nie ukrywam, że chciałbym ściągnąć z siebie ciężar obsługi tego serwera poczty.

Nie panuję już nad tym Postfixem, którego ktoś postawił wiele lat temu i pewnie jest dziurawy jak ser szwajcarski.

Nic nie zgadza się z dokumentacją i poradnikami w necie [położenie plików/folderów, zapisy konfiguracji], zakładane z trudem filtry średnio działają.

Spałbym spokojniej, gdyby to leżało gdzieś na zewnątrz ;)

Szef też dąży do tego, żeby wyprowadzać nasze zasoby na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko administrowanie serwerem pocztowym jest dość upierdliwe... Ale jeśli chcesz się pobawić to są fajne rozwiązania typu Zimbra lub wbudowany mail server w Zentyalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S tego co piszesz to wykupcie dedyka z DirectAdminem lub podobnym managerem i będzie to już tylko zabawa zarządzanie tym wszystkim.

Koszty od 300 do 600 zł - zależnie od parametrów serwera jaki potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie home, używam ich skrzynki pocztowej od 13 lat ale nie polecam.

 

Ja mam za darmo już wiec korzystam jeszcze. Ale przymierzam się do przenosin na własny serwer pocztowy na jakimś VPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exchange online. Migracja banalna, brak problemów. Miałem w 300os firmie ze skrzynkami po 40-50 giga, przez 6 lat nie było zasadniczo żadnych problemów, teraz korzystam też prywatnie (18 pln miesięcznie). Administracja możliwa za pomocą dedykowanej apki mobilnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exchange online. Migracja banalna, brak problemów. Miałem w 300os firmie ze skrzynkami po 40-50 giga, przez 6 lat nie było zasadniczo żadnych problemów, teraz korzystam też prywatnie (18 pln miesięcznie). Administracja możliwa za pomocą dedykowanej apki mobilnej.

 

Excange na 300 os wykupione?

Raczej sami prowadzili serwer a wykupili licencję na systemy od M$ - zmusza to i tak do własnej konfiguracji i opieką nad maszyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Excange na 300 os wykupione?

Raczej sami prowadzili serwer a wykupili licencję na systemy od M$ - zmusza to i tak do własnej konfiguracji i opieką nad maszyną.

Tak, na 300 osób, bezpośrednio od MS. Są pośrednicy, np. na home.pl można sobie kupić, my mieliśmy direct.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Home ma chyba tyle samo zwolenników co przeciwników. W sieci jest wiele negatywnych opinii, dlatego, że Ci co mają pozytywne doświadczenie niezbyt często o nich piszą. Ci z negatywnymi prawie zawsze.

 

Gdyby ktoś chciał jednak wypróbować home na nowo to teraz jest opcja -> jest promocja na darmowe testy na beta.home.pl nawet do końca roku a wszelkie błędy lub opcje poprawienia funkcjonalności można zgłaszać na forum w konkursie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa - nie słuchaj tych, co twierdzą, że lepiej utrzymywać własny serwer pocztowy - to się przy pewnej skali robi zbyt czasochłonne i skomplikowane. A poprawna, bezpieczna konfiguracja, to już nie jest taka prosta sprawa. Teraz mamy takie czasy, że już nie wystarczy zainstalować i skonfigurować usługę z tutoriala i można ją zostawić - teraz to trzeba ją "utrzymywać" - czyli zapewnić ciągłość dostępu, aktualizacje bezpieczeństwa, robić backup itp.

 

Jeżeli twoi użytkownicy nie korzystają z dedykowanych programów pocztowych (thunderbird, outlook) tylko z webmaila, to nie polecam Microsoft Exchange Online. Obecny webmail jest tragiczny - zobaczysz to dopiero po jakimś czasie użytkowania, gdy:

* będziesz chciał zapisać wiadomość do pliku (tam nie ma takiej opcji!),

* spróbujesz przenieść/skasować więcej niż 20 wiadomości na raz (zaznaczenie "Wszystkich" zaznacza wszystkie widoczne - czyli ok. 20)

* będziesz chciał wysłać mailing do klientów/użytkowników (bardzo restrykcyjne limity - okno czasowe to 1 min. - limit 30 wiadomości - liczy się liczba odbiorców, nawet nieprawidłowe adresy policzy...),

* zdecydujesz się dodać jakiś filtr - znalezienie za pierwszym razem to niezła zabawa (polecam od razu googlać w poszukiwaniu dokumentacji).

 

Moim zdaniem sam interfejs jest niebyt wygodny i trochę mało przejrzysty czytelny, ale to już pewnie kwestia gustu.

 

Poza tym, gdy kiedyś spróbujesz wykorzystać adres pocztowy w jakimś systemie ticketowym/CRM-ie to się zdziwisz... Ogólnie cała ta usługa Microsoft Exchange Online ma sporo "zabezpieczeń", które nie lubią automatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, gdy kiedyś spróbujesz wykorzystać adres pocztowy w jakimś systemie ticketowym/CRM-ie to się zdziwisz... Ogólnie cała ta usługa Microsoft Exchange Online ma sporo "zabezpieczeń", które nie lubią automatów.

Rzeczywiście Exchange Online to dramat jest, poczta wykastrowana do granic możliwości.

 

Jednak jeśli jest pakiet Office w firmie to nie widzę przeciwwskazań, aby korzystać z Outlooka. Korzystam z Exchange w pracy i nie ma żadnych problemów, aby generować maile z CRM czy nawet z makra w Excelu, przez 3 lata nie dostałem żadnego spamu na skrzynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Korzystam z Exchange w pracy i nie ma żadnych problemów, aby generować maile z CRM czy nawet z makra w Excelu (...)

 

A próbowałeś wysłać ponad 1000 wiadomości w 1 minutę? Oczywiście wszystko to kwestia potrzeb i należy znaleźć rozwiązanie optymalne dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem ;)

Czy przez rok coś się zmieniło? Ponoć home całkowicie zmienił usługi i cenowo wypada ciekawie, bo nawet poza promocją roczna opłata za hosting 1TB wynosi jakieś 1500zł tylko czy wydajnościowo to podoła na kilkaset (pewnie ok. 1000 w obie strony, wliczając spam ;)) wiadomości dziennie?

 

Mam już konkretne wymagania, do końca roku chciałbym mieć pocztę na zewnątrz. Wysłałem zapytania do kilkunastu firm hostingowych i aż nie chce mi się wierzyć, że żadna nie jest w stanie zaoferować wszystkiego, co mamy obecnie na serwerze "własnej roboty".

Niektóre firmy pouczają mnie, że nie jest możliwe wysyłanie poczty z aliasów czy odbiór aliasu przez więcej niż jedną osobę. A u nas to wszystko działa od 7 lat "za darmo" ;)

Przedstawiam listę wymagań, które się wyklarowały przez lata:

 

- łączna pojemność na wszystkie konta 1TB (obecnie wszystkie konta zajmują ok. 550GB) z opcją powiększenia

- przeniesienie dotychczasowych wiadomości na nowy serwer (może być ręczne)

- dowolna ilość kont i podział powierzchni wg. własnych preferencji

- dowolna ilość aliasów dla każdego konta

- funkcja catch-all dla wybranych kont (w zasadzie wystarczy jedno-moje, żebym przekierowywał do właściwej osoby)

- obsługa kilku domen jednocześnie - wysyłanie i odbieranie poczty

- możliwość współdzielenia aliasów przez konta pocztowe, np. 3 użytkowników odbiera maila biuro@mojafirma.pl i otrzymuje wiadomość na swoje konto główne

- możliwość wysyłania wiadomości z aliasów (również niezależnie przez wielu użytkowników)

- możliwość stworzenia białych/czarnych list dla wszystkich kont jednocześnie lub indywidualnie dla wybranych

- działanie przez urządzenia mobilne [Android, iOS]

- obsługa przez WWW

- możliwość ustawienia autorespondera przez panel WWW

- możliwość tworzenia przekierowań wiadomości

- (opcjonalnie) kalendarz i zadania - współdzielone przez użytkowników

 

Z odpowiedzi, które do mnie wróciły zawsze czegoś brakuje. A to nie można ustawić catch-all na dowolnym koncie, a to nie ma możliwości użycia tego samego aliasu dla wielu użytkowników, żeby szefostwo dostawało niezależnie od siebie maile z biuro@mojafirma.pl albo, żeby księgowe odbierały wiadomość wysłaną na ksiegowosc@mojafirma.pl

Czasem można to obejść przekierowaniami, ale przyzwyczaiłem się do wygody dopisania aliasu do danego konta i działania tego rozwiązania "od ręki".

 

Zdziwiło mnie też, że jedna z firm odpisała mi, że nie ma możliwości wysyłania maili z aliasów, myślałem, że to standard ;)

Trochę mnie kusi, żeby postawić samemu wszystko od nowa i nauczyć się sporo ciekawych rzeczy, ale nie mogę sobie pozwolić na zbyt długie przerwy w działaniu i nie miałbym pewności czy wszystko zrobiłem dobrze.

 

Będę wdzięczny za porady.

 

 

Mam ofertę od Ogicom z grupy H88, która wyczerpuje wszystkie wymagania (tak zapewniają).Jednak kiedy spojrzałem na opinie o nich w necie, to mocno się zastanawiam czy w ogóle rozważać współpracę.Miał ktoś doświadczenie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem ;)

Czy przez rok coś się zmieniło? Ponoć home całkowicie zmienił usługi i cenowo wypada ciekawie, bo nawet poza promocją roczna opłata za hosting 1TB wynosi jakieś 1500zł tylko czy wydajnościowo to podoła na kilkaset (pewnie ok. 1000 w obie strony, wliczając spam ;)) wiadomości dziennie?

 

Mam już konkretne wymagania, do końca roku chciałbym mieć pocztę na zewnątrz. Wysłałem zapytania do kilkunastu firm hostingowych i aż nie chce mi się wierzyć, że żadna nie jest w stanie zaoferować wszystkiego, co mamy obecnie na serwerze "własnej roboty".

Niektóre firmy pouczają mnie, że nie jest możliwe wysyłanie poczty z aliasów czy odbiór aliasu przez więcej niż jedną osobę. A u nas to wszystko działa od 7 lat "za darmo" ;)

Przedstawiam listę wymagań, które się wyklarowały przez lata:

 

- łączna pojemność na wszystkie konta 1TB (obecnie wszystkie konta zajmują ok. 550GB) z opcją powiększenia

- przeniesienie dotychczasowych wiadomości na nowy serwer (może być ręczne)

- dowolna ilość kont i podział powierzchni wg. własnych preferencji

- dowolna ilość aliasów dla każdego konta

- funkcja catch-all dla wybranych kont (w zasadzie wystarczy jedno-moje, żebym przekierowywał do właściwej osoby)

- obsługa kilku domen jednocześnie - wysyłanie i odbieranie poczty

- możliwość współdzielenia aliasów przez konta pocztowe, np. 3 użytkowników odbiera maila biuro@mojafirma.pl i otrzymuje wiadomość na swoje konto główne

- możliwość wysyłania wiadomości z aliasów (również niezależnie przez wielu użytkowników)

- możliwość stworzenia białych/czarnych list dla wszystkich kont jednocześnie lub indywidualnie dla wybranych

- działanie przez urządzenia mobilne [Android, iOS]

- obsługa przez WWW

- możliwość ustawienia autorespondera przez panel WWW

- możliwość tworzenia przekierowań wiadomości

- (opcjonalnie) kalendarz i zadania - współdzielone przez użytkowników

 

Z odpowiedzi, które do mnie wróciły zawsze czegoś brakuje. A to nie można ustawić catch-all na dowolnym koncie, a to nie ma możliwości użycia tego samego aliasu dla wielu użytkowników, żeby szefostwo dostawało niezależnie od siebie maile z biuro@mojafirma.pl albo, żeby księgowe odbierały wiadomość wysłaną na ksiegowosc@mojafirma.pl

Czasem można to obejść przekierowaniami, ale przyzwyczaiłem się do wygody dopisania aliasu do danego konta i działania tego rozwiązania "od ręki".

 

Zdziwiło mnie też, że jedna z firm odpisała mi, że nie ma możliwości wysyłania maili z aliasów, myślałem, że to standard ;)

Trochę mnie kusi, żeby postawić samemu wszystko od nowa i nauczyć się sporo ciekawych rzeczy, ale nie mogę sobie pozwolić na zbyt długie przerwy w działaniu i nie miałbym pewności czy wszystko zrobiłem dobrze.

 

Będę wdzięczny za porady.

 

 

Mam ofertę od Ogicom z grupy H88, która wyczerpuje wszystkie wymagania (tak zapewniają).Jednak kiedy spojrzałem na opinie o nich w necie, to mocno się zastanawiam czy w ogóle rozważać współpracę.Miał ktoś doświadczenie?

 

Tak jak kolega wyżej, może G Suite Enterprise? Osobiście przeniósłbym pocztę home czy innego tego typu wynalazku do nas (Parnera Google G Suite) albo nawet do Microsoftu... Jeśli chcesz lepszą ofertę niż bezpośrednio w Google, napisz do mnie na mail kamil.lasek@flyonthecloud.com chętnie pomogę, by usługa była odpowiednia, i nie kosztowała majątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To nie kwestia sztuki, zależy od tego jak dany zasilacz ma ustawioną krzywą jak jest agresywna od niskiego obciążenia to nic z tym nie zrobisz bez rozbierania i modyfikacji/wymiany wentylatora focus z 2017r w idle kręcił poniżej 450rpm jak się wyłączyło tryb pasywny  a pod obciążeniem reszta kompa go zagłuszała jak osiągnął tam okolice 900-1000 a jak ci w idle kręci dany model 700-800rpm to co innego  
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że złamanie kości udowej, a złamanie kości w stopie, to kompletnie różne przypadki? Udowa jest prosta i duża, to się zupełnie inaczej goi niż jak masz układ wielu drobnych kości powiązanych ze sobą. Jeżeli oprócz złamania doszło też do naruszania stawów, wiązadeł itp. miękkich części, to potrafi się długo goić. Dodatkowo z twojego opisu wygląda jakbyś miał wstawioną szynę/płytkę, a nie tradycyjne unieruchomienie gipsem, gdzie pewnie byłbyś zapakowany od łydki po miednicę i nie byłoby szans na swobodne chodzenie. Niekoniecznie ktoś miał tutaj taki przypadek. Mógł nie złamać, mógł nie jeździć rowerem. Jeżeli nie masz problemów z chodzeniem, to pewnie z jazdą po równym i bez przeginania powinno być ok. No ale to zawsze jakieś ciut większe ryzyko, zwłaszcza jak to noga, którą się zwykle podpierasz. Wiem, że ciężko czasami już usiedzieć, ale szkoda z pośpiechu sobie przedłużyć sprawę. Ja mogę jedynie o zupełnie innych przypadkach. Złamanie przedramienia - 3 miesiące w gipsie, około 1,5-2 miesięcy po zdjęciu pierwsza przejażdżka na rowerze. Nabranie pełnej pewności co do wytrzymałości ręki - ponad pół roku. Pozbycie się zacinania ręki w łokciu - ponad rok. Pełny zakres skrętu nadgarstka - nigdy. Kontuzja barku - raczej bez złamania (nie było jednoznacznej diagnozy, rtg nic nie wykazało, na usg czegoś tam się dopatrzyli, fizjo stwierdził że mogło to być tylko zbicie mięśni), nie licząc powrotu po upadku (jakoś trzeba było się pozbierać do domu), to po 3-4 tygodniach, kiedy zupełnie przestałem czuć dolegliwości nie pamiętam ale trochę to jeszcze trwało. Jakby się nie poprawiało, to bym się solidnie martwił Jeżeli się zrosło, zagoiło, to jak najbardziej ruch będzie sprzyjał regeneracji. Stopa zaczyna prawidłowo się ruszać w pełnym zakresie, poprawia się ukrwienie. Grunt żeby wiedzieć z czym się jeszcze wstrzymać, a co będzie pomagać, ale to już specjalista wie najlepiej, zwłaszcza że każdy przypadek inny.
    • Jeżeli będąc poza Unią można mieć lepsze warunki handlu, niż w Unii, to robi się z tego zagadnienie metafizyczno-psychiatryczne: dlaczego Unia istnieje? Co te dyjabły wcielone, np. Niemcy, w ogóle robio? Przecież można by wyjść z Unii i wygrywać jeszcze lepiej! Wszyscy debile! Poza Polakami oczywiście, szczególnie na jednym takim forum...
    • Nie wiem skąd bierzesz te informacje, ale to bajki dla naprawdę naiwnych. Mobilizacja była od samego początku właściwie, szła źle więc wymieniono oficerów za to odpowiedzialnych i od tego roku ruszyła ostrzej, w tym łapanki, tak indywidualne jak masówki. W jednostkach zmechanizowanych brakuje "wkładki" mięsnej. Bo strzelcy piechoty giną lub zostają ciężko ranni w walkach. Odziały strzelców zmotoryzowanych też mocno oberwały w okopach.   Bardzo mocno obrywają od artylerii dużego kalibru cały czas. A od kilku miesięcy doszło masowe użycie bomb szybujących przez Rosję, w tym 1500 kg. Niesamowicie tym masakrują piechotę, czy to na stanowiskach w budynkach czy okopach.   Przynajmniej kilka poważnych źródeł zachodnich alarmuje że od ok miesiąca sytuacja jest tragiczna dla jednostek frontowych. Dochodzi do porzucania pozycji jeszcze przed ruskim szturmem, tak boja się ataków bombami. Jest duże zagrożenie załamaniem frontu. Stąd pakiet od USA. Nie kryli tego, że takie były scenariusze jak pomoc nie ruszy dosłownie już.
    • Ten za 40k był bez klimy. Chciałem go kupić, ale realnie z wyposażeniem to pod 50k było. Ostatecznie od kolegi Octavie III wziąłem bo akurat sprzedawał.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...