Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Trollmaker

X99 R5E

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trollmaker

Witam mam problem a mianowicie tkwi on w slotach pci-e gdy podłącze kartę grafiki do slotu 2/4 wyświetla mi komunikat w uefi iż natywne działa z prędkością x8.Gdy podłączę go do slotu 3(szarego) w ogóle karty nie wykrywa a gdy podłączę do slotu 1 jest z prędkością x16 i pytanie brzmi gdzie leży problem w biosie ? Bios prawie najnowszy. OC narazie nie ruszam aż nie zainstaluje systemu wraz z najpotrzebniejszymi programami,konfiguracja jest w podpisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16, x16/x16, x16/x8/x8 or x16/x8/x8/x8 mode with 40-LANE CPU; x16, x16/x8, x8/x8/x8 mode with 28-LANE CPU)

 

Są jeszcze zależności między slotami PCIe a gniazdem M.2. Sprawdź dokładnie w instrukcji, bo bardzo prawdopodobne że wszystko działa tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

Są jeszcze zależności między slotami PCIe a gniazdem M.2. Sprawdź dokładnie w instrukcji, bo bardzo prawdopodobne że wszystko działa tak jak powinno.

No tak też myślałem to nie powinno zależeć od umiejscowienia karty graficznej do slotu.Przecież obojętnie gdzie wsadzę kartę tam powinno działać z taką samą natywną prędkością x16 a nie x8. Rozumiem jakbym miał SLI robić ale to później. Wiem źe procek obłsuguje do 28 lini pci-e :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie działa w taki sposób że wszędzie będzie x16, i dopiero jak skończą się linie od procka dla drugiej karty to pojawi się 8 ;)

Te wszystkie linie sygnałowe trzeba poprowadzić w płycie, i zrobienie takiego "wszystko wszędzie" byłoby ekonomicznie bezsensowne.

 

Strona 1-19 instrukcji / 37 pliku pdf. Tabelka wyczerpuje temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

To nie działa w taki sposób że wszędzie będzie x16, i dopiero jak skończą się linie od procka dla drugiej karty to pojawi się 8 ;)

Te wszystkie linie sygnałowe trzeba poprowadzić w płycie, i zrobienie takiego "wszystko wszędzie" byłoby ekonomicznie bezsensowne.

 

Strona 1-19 instrukcji / 37 pliku pdf. Tabelka wyczerpuje temat :)

No ok rozumiem wszystko ... ale ja mam 1 kartę grafiki i tylko w slocie 1 mam x16 na pozostałych x8 :D Żadnych M.2 nie mam podłączonych tylko 4 Dyski twarde - 2xSSD/2xHDD :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

No i tak ma być ;)

Ale ty mnie dalej nie rozumiesz chciałbym aby karta graficzna działa w slocie powiedzmy 4 na x16 a nie x8 :P Po prostu chce ją tylko dalej dać od chłodzenia :D

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu jeden lot PCi express obsługujer predkość x16 reszta inne i tyle to najprościej wytłumaczone jak sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mnie dalej nie rozumiesz chciałbym aby karta graficzna działa w slocie powiedzmy 4 na x16 a nie x8 :P Po prostu chce ją tylko dalej dać od chłodzenia :D

Chcieć to wiele można...

Jak chcesz mieć prawie wszędzie x16 to sobie kup takiego x99 WS-E :E

 

Fajnie czasem mieć pojęcie co potrafi (i czego nie potrafi) sprzęt który się posiada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma taka a nie inna budowę, do tego masz procka z ograniczona liczbą linii pcic-e.

 

Nic z tym nie zrobisz grafiki musi być w górnym slocie.

 

Ważna jest rozpiska w instrukcji, a nie wygląd plastików złącza (możesz mieć i 10 długich slotów niby 16x, a elektrycznie 8 lub nawet 4x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trollmaker

Wszystko już rozumiem teraz mam problem a mianowicie z biosami do w/w płyty wersje 3501/3301/3202 powodują ścinki w systemie i wywala bluescreen przy czym za każdym razem płyta gubi dyski :E Jedyny sensowny bios jaki wgrałem na tą chwilę to 3101 i go testuję może ktoś dysponuję większą wiedzą na ten temat bo na tej podstawce dopiero raczkuję :) System jaki postawiłem to windows 10 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...