Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojako

2500k i asrock p67pro3 - 2133mhz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 i po zamontowaniu ich max co mogę osiągnąć to 1333mhz.

Na p67pro3 mam bios 3.20, czy to może być wina "starego" biosa? Czy trzeba jeszcze gdzieś coś przestawić?

Jeśli będzie potrzeba aktualizacje biosa, to czy faktycznie robić ten update mając w zamyślę robienie OC? Słyszałem i czytałem że biosy powyżej 3.20 są problemowe i ograniczają OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dovoltowanie VTT? Dovolotwanie pamięci? Poluźnienie timingów? 2T na próbę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompletnie nic nie ruszane, tak jak bios był od nowości tak został. Tylko zmienione rzeczy które musiałem zmienić pod siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to któraś z tych rzeczy pewnie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaraz zobaczę. Mógłbyś podpowiedzieć mniej więcej pod jakimi nazwami po angielsku mogę się tego spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMP profil 1 lub 2 :P Od tego zacznii i to szukaj w opcjach ramu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, już znalazłem to o czym mówił Pioy.

Tylko no właśnie nie mogę wyszukać prifili XMP nigdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych profilach masz włączenie wyższego taktowania ramu. Bez tego leci na stock. Jak ustawisz ręcznie wysokie MHz, to płyta bedzie automatycznie podbijała tajmingi ramu. I na pewno nie wyjdzie to tak jak z profilu XMP tylko gorzej:)

 

http://asrock.nl/downloadsite/Manual/P67%20Pro3.pdf

3.3.3 DRAM Configuration

 

Load XMP Setting

Use this to load XMP setting. Confi guration options: [Auto], [Profi le 1] and

[Profi le 2]. The default value is [Auto].

 

 

DRAM Frequency

If [Auto] is selected, the motherboard will detect the memory module(s)

inserted and assigns appropriate frequency automatically.

 

 

Nie wiem jak nie możesz tego znaleźć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie tam gdzie powinny być profile XMP, właśnie nie ma nic.

Patrzyłem na skrinach u innych na tej płycie i są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zbacz tuaj co będzie:

 

2z3qvkn.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz w kościach 2 profile XMP :) teraz odpal to w biosie;) Albo zaktualizuj bios jak jest ślepy i nie dowidzi co mu wsadziłeś:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, w sumie to wiedziałem, tylko dziwi mnie brak opcji XMP w biosie. Ona nie jest nieaktywna, tylko nie ma jej kompletnie...

Co do aktualizacji to jestem ostrożny, bo wiem że kolejne update były gorsze i nie wnosiły nic dobrego.

Najchętniej to dowiedziałbym się czy inni na wersji biosu 3.20 mają bloka profili.

Ze skrinów w necie widzę, że nawet starsze wersje mają XMP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A działa Ci podkręcanie procesora, czy mnożnik blokuje się na 3.7 ghz? Wygląda mi to na zbugowany bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj najnowszy bios. Jak co to zrobisz downgrade:) Ale najszybciej najnowszy będzie najlepszy. Z reguły tak to działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak będę musiał chyba zrobić.

W sumie przez noc szukałem, czytałem różne tematy związane z podobnymi problemami na p67pro3 i wygląda na to, że odpowiedzialny za to całe zamieszanie jest właśnie bios, a dokładniej zbugowana wersja biosu.

Podobno update na nowsze przynoszą poprawę, ale też ryzyko uwalenia czegoś i niestabilność.

Jeśli ktoś miał/ma tą płytę i żonglował biosami i temat nie jest mu obcy to niech da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj najnowszy bios. Jak co to zrobisz downgrade:) Ale najszybciej najnowszy będzie najlepszy. Z reguły tak to działa:)

jeśli nie masz o czymś pojęcia to nie wprowadzaj innych w błąd, nabijaczu postów.

i tak będę musiał chyba zrobić.

W sumie przez noc szukałem, czytałem różne tematy związane z podobnymi problemami na p67pro3 i wygląda na to, że odpowiedzialny za to całe zamieszanie jest właśnie bios, a dokładniej zbugowana wersja biosu.

Podobno update na nowsze przynoszą poprawę, ale też ryzyko uwalenia czegoś i niestabilność.

Jeśli ktoś miał/ma tą płytę i żonglował biosami i temat nie jest mu obcy to niech da znać.

miałem zbugowanego biosa na p67 pro3 i były takie same objawy, ostatecznie płytę udało mi się odratować, tylko co ja tu się będę trudzić skoro nie potrafisz odpowiedzieć na zadane ci pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz o czymś pojęcia to nie wprowadzaj innych w błąd, nabijaczu postów.

 

miałem zbugowanego biosa na p67 pro3 i były takie same objawy, ostatecznie płytę udało mi się odratować, tylko co ja tu się będę trudzić skoro nie potrafisz odpowiedzieć na zadane ci pytanie.

Nie mogę odpowiedzieć Ci na to pytanie, ponieważ jestem w pracy więc nie mam fizycznej możliwości sprawdzenia, a cały czas wszystko chodzi wszystko na stocku, ale chętnie usłyszę co masz do powiedzenia w tym temacie, bo właśnie takiej osoby szukam.

Najbardziej interesuje mnie to, jaką wersje biosu najbezpieczniej wgrać aby były dobre możliwości OC, aby w przyszłości wrzucić tam jakaś mocną grafikę oraz żeby to wszystko w miarę ładnie chodziło.

Czy wgrywać 3.30 czy 3.25 i czy to prawda że na oficjalnej stronie te biosy które tam widać są przeznaczone tylko dla procesorów IB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ta samą płytę i mam bios 2.0

Mój link

Mój link

Mój link

A tutaj moje ustawienia w biosie problem też mam z pamięciami bo w zakładce pokazuje 667MHz G.Skill bo pokazuje mi 677MHz PC314900 16gb ddr3 1866

Mój link

Mój link

 

jakby ktoś mógł sprawdzić czy wszystko dobrze jest poustawiane, czasami mam Blue Screen ale szybko leci do 100% i się resetuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz o czymś pojęcia to nie wprowadzaj innych w błąd, nabijaczu postów.

 

miałem zbugowanego biosa na p67 pro3 i były takie same objawy, ostatecznie płytę udało mi się odratować, tylko co ja tu się będę trudzić skoro nie potrafisz odpowiedzieć na zadane ci pytanie.

 

to nie cfaniakuj tylko oświeć nas Panie. Jaką wersje biosu musi wgrać do swoich kości ramu, żeby było OK? Albo co ma zrobić magicznego, żeby się odbugować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam wykonac CMOS reset mimo ze ustawienia sa teoretycznie defaultowe

niestety nic to nie dało

 

Najlepiej gdyby odezwał się ktoś na biosie 3.20 i powiedział jak to wygląda u niego. Jak dla mnie to będę musiał z głową zrobić update bios na jakiś stabilny i sprawdzony, który będzie spełniał moje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2469353.html

 

CAL14 pewnie to miał na myśli. Aż mnie zaciekawił ten bug biosu.. toż to nie bug a totalna lipa jakaś:D Syf, pasztet i kaszana.. jeśli jest tak jak pisza na elektrodzie.

 

To jest jakaś zrąbana płyta a nie normalna cywilizowana jak inne na rynku:)

 

Zacznij od tego OC procka. Jak nie zadziała to już będzie przyczyna problemu a co dalej... na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten temat i jest to bliźniacza sytuacja. Najśmieszniejsze jest to, że autorem tego postu jest mój kumpel sąsiad z którym przed chwilą właśnie o tym rozmawiałem. Spróbuje jeszcze tak jak on, poprosić Asrock'a o wysłanie kości.

Płyta jak płyta, swojego czasu każdy budował na niej setup. p67+2500k było nieodzownym elementem, dobra płyta, podatna na OC w dobrej cenie, aczkolwiek jak widać nie ustrzegli się błędów, tak przy kontrolerze USB 3.0 na niej - też jest wadliwy.

Na chwile obecną nie robię OC, bo nie ma sensu stresować ją gdy GPU to Radeon HD7770. Jak za jakiś czas kupie porządną grafikę to zacznę się bawić w OC proca, jak i update biosu.

Po prostu teraz tak na szybko po zakupie pamięci na 2133mhz chciałem żeby chodziły od razu na 2133, no ale cóż będę musiał korzystać z obniżonego taktowania pamięci do czasu aż nie uporam się z biosem.

Już dawno po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.asrock.com/forum_posts.asp?TID=693&title=asrock-p67-pro3-not-working-with-latest-bios

 

Tutaj ziomki za granicą też tak mieli.. To jest właśnie lipa ze starymi gratami. Producent w pewnym momencie się na nie wypina i robi się lipa.. pół biedy jak zostawią wszystko z poukładanymi zabawkami, ale tutaj to jakiś kosmos jest. Dziwne że nie ogarnęli tego syfu, a nawet nie zamietli pod dywan tylko czekaja az samo wszytko wymrze smiercia naturalna?:)

 

 

To się kwalifikuje pod akcje serwisowe.. Ale, że nie zależy od tego niczyje życie to olali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...