Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Badalaman

Jak długo wytrzymuje SSD w domowym PC

Rekomendowane odpowiedzi

Temat skierowany do osób dłużej używających dysków SSD.

 

Jak to w rzeczywistości jest z tą ich "żywotnością"?

Zakładam użycie dysku w mocno eksploatowanym domowym sprzęcie PC czy lapku.

 

Jak długo macie sprawny SSD?

Jeśli komuś "padł" taki dysk to jaki to był model i ile wytrzymał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dyski z kośćmi MLC są one wytrzymalsze niż TLC posiadam dyski z kośćmi MLC już około roku żadnych problemów są to dyski Goodram Iridium PRO 240GB dodam iż są na różnych kompach różnie eksploatowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop, SSD jest jedynym dyskiem. Dysk ma 1166h, 1268 power-on, ~3.5 TB zapisu. CrystalDiskInfo ocenia jego stan na 99%. Dysk kupiony Wrzesień 2014.

 

PC, SSD jako systemowy i normalnie na jakąś ulubioną grę, etc. 5k godzin, 9 TB, 97% pokazuje. Kupiony razem z tamtym. Oba to Cruciale MX100 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial M550 128GB MLC - 3236 godzin, 1544 uruchomień, 12,9 TB zapisu, stan 91%, kupiony jakoś pod koniec 2014 roku. Skoro 10% na 2.5 roku to teoretycznie pociągnie jeszcze 22.5 roku. :D

TLC pewnie wytrzymałby połowę z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial M4 CT128M4SSD2 - kupiony w czerwcu 2012 roku - od tej pory męczony regularnie, rzadko kiedy jest więcej jak 15GB wolnego miejsca - na razie nie widać oznak zmęczenia. Niestety jest to tak stary model, że nie mogę z niego wyciągnąć ile danych przerobił :)

I dopisuję się do powyższych - tylko MLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston SV300 120GB wersja po liftowa - jak na razie wytrzymał tyle co dwie Barracudy Seagate. Mimo że system ze wszystkimi smieciami leży na SSD, to tależaki mi padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zasilacz wtedy, czy nie ma za dużych skoków..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial M4 CT128M4SSD2 - kupiony w czerwcu 2012 roku - od tej pory męczony regularnie, rzadko kiedy jest więcej jak 15GB wolnego miejsca - na razie nie widać oznak zmęczenia. Niestety jest to tak stary model, że nie mogę z niego wyciągnąć ile danych przerobił :)

I dopisuję się do powyższych - tylko MLC.

 

Jak on jest normalnie odczytywany przez CDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

572e093fa11d0392med.png

 

Nie widzę info o zużyciu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu padł w moim kompie Samsung 830 128GB. 5lat, Health 100%, 14TB zapisu i jakieś 13k godzin pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę info o zużyciu..

 

No przecież masz "Percentage Life Used" z wartością 5 i dlatego Health jest 95% :)

 

 

A CDI pokazuje dobrze, także dla najnowszych dysków nvme:

 

tst-cdi6vkzi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie interesują przerzucone dane, nie jakiś estimated life factor.. to ile jest te 5%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój OCZ VERTEX4 256 GB ma już jakieś 6 latek, Suma zapisów hosta to 24552 GB, czas pracy 12045h, włączeń dysku 2587x. Na razie czuje się świetnie (98% w crystaldiskinfo) :)

 

W porównaniu z tym panem, to mój dysk jest 3x starszy, 2x więcej zapisał i 2x więcej odpaleń a jest w lepszym stanie ;o

 

Crucial M550 128GB MLC - 3236 godzin, 1544 uruchomień, 12,9 TB zapisu, stan 91%, kupiony jakoś pod koniec 2014 roku. Skoro 10% na 2.5 roku to teoretycznie pociągnie jeszcze 22.5 roku. :D

TLC pewnie wytrzymałby połowę z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie interesują przerzucone dane, nie jakiś estimated life factor.. to ile jest te 5%?

 

Nowsza wersja CDI ilości zapisanych danych też nie pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy dysk po prostu udostępnia takie informacje. Moja toshiba Q series pro też tego nie zgłasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

572e093fa11d0392med.png

 

Nie widzę info o zużyciu..

 

Jak nie widzisz...

 

158x119GB = 18802

 

~19TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swój wrzucę:

tmp_23219-ssd1224420121.jpg

Kupiony 15-11-2015 ,miał bym zapewne niższe zużycie gdybym nie hodował na nim pliku pagefile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston SV300 120GB wersja po liftowa - jak na razie wytrzymał tyle co dwie Barracudy Seagate. Mimo że system ze wszystkimi smieciami leży na SSD, to tależaki mi padają.

 

SSD Kingston SV300 120GB z windowsem, grami, tempem, PageFile, cashem przegladarek:

20nm MLC Micron - asynchroniczne

9db8c30c6d976c2fmed.png

 

A tutaj Seagate Barracuda 1TB DM003 - maksymalna temperatura 30*C. Nigdy nie doznał wstrząsu i taki efekt, o połowę krótsze życie niż SSD:

0c04546a055e19d1med.png

 

 

Obstawiam w ciemno, ze byle jaki ssd przeżyje nawet renomowanego HDD.. Nagonka na krótkie życie SSD jest za bardzo rozdmuchana:P Ja bym się raczej zapytał, jaka jest zywotność HDD w dzisiejszych czasach o doś sporej gęstości danych na talerzach? Wychodzi na to, że znacznie krótsza niż SSD:) Nigdy wiecej HDD!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z moich laptopów działa sobie radośnie i w 100% sprawnie Intel X25-M 80GB, którego kupiłem w... 2010 roku :) Kosztował jedyne 10zł/GB, więc za chwilę SSD będą 10x tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój OCZ VERTEX4 256 GB ma już jakieś 6 latek, Suma zapisów hosta to 24552 GB, czas pracy 12045h, włączeń dysku 2587x. Na razie czuje się świetnie (98% w crystaldiskinfo) :)

 

W porównaniu z tym panem, to mój dysk jest 3x starszy, 2x więcej zapisał i 2x więcej odpaleń a jest w lepszym stanie ;o

No to gratuluję, mój wygląda tak:

Beztytulu_aserxre.png

 

Tutaj mój HDD chyba z 2010 roku :D

1png_aserxxr.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę :)

chyba trafiłem na jakiś bardzo dobry egzemplarz :D

 

Mam bardzo podobne wyniki na samsungu:

7e7a43142c402.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...