Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mhelkir

AMD Ryzen 7 1700 (bez X) na 3,9GHz lepszy w grach od i7-7700k z 5GHz

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie o Ryzenach to info szybko zaginie bo tam dużo postów każdego dnia, zatem czekając na recenzję PClaba procka 1700 przedstawiam wyniki innego recenzenta:

 

Ogólnie AMD Ryzen to są bardzo udane procki, porównywalne z Intelem w grach a w innych zastsowaniach lepsze.

nie wiem czy zauważyliście jak mało jest recenzji AMD Ryzen 7 1700, bez X, czyli bez technologii XFR.

Dla tych co są zainteresowani grami polecam lekturą jego wyników, wygląda na to że technologia XFR grom nie służy,

bo ten procek podkręcony do 3.9GHz konkuruje i wygrywa z i7-7700k podkręconym do 5GHz!

 

wg tego w grach one są porównywalne, ale zakładam że w nie każdym tytule tak jest, w jakich grach 1700 jest jak 7700k to trzeba by sporo testów porobić. Tu macie video z gry, żadne screeny z recek, tylko na żywo pokazane wyniki.

To są porównania 1700 OCed do 3.9 vs i7-7700k OCed do 5GHz, naprawdę ciekawe video bo 1700 ma lepsze wyniki w grach niż 1800X.

Wyniki z powyższego zebrane są tu

screenshot:

2dazhtv.jpg

 

Tak ogólnie rzecz biorąc, nie wiem skąd tyle hejtu na sieci że ten procek jest w grach zły, w większości jest porównywalny, a w innych zastosowaniach bije na głowę intela, ogólnie jakby za każdą dziedzinę użycia procka dawać punkty to Ryzeny są sumarycznie dużo lepsze niż procki intela, a w wypadku zastosowań profesjonalnych są konkurencją za pół ceny.

 

Tym co twierdzą że GPU dławi CPU tu mają benchmark w low settings:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz, że jest wiele testów, które potwierdzają, że Ryzen 7 1700 jest 20% wolniejszy w grach od 7700k@5ghz i do tego dochodzi ostra nierówność. Niekiedy kilka % słabszy, a niekiedy 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz, że jest wiele testów, które potwierdzają, że Ryzen 7 1700 jest 20% wolniejszy w grach od 7700k@5ghz i do tego dochodzi ostra nierówność. Niekiedy kilka % słabszy, a niekiedy 40%.

Z filmikami?

Podrzuć linki.

 

Generalnie imo wyniki tej recki są takie dobre z powodu dobrze dobranych gier - wszystkie się dobrze skalują na wiele wątków i dzięki temu Ryzen pokazuje pazurki.

Jak za to zrobisz reckę gdzie będą gry które wykorzytsują na przykład jedynie 2 czy 4 wątki to na pewno wyniki będą inne. (zbliżone do haswella, nie do kabylake'a)

 

Tak czy inaczej, gier co się dobrze skalują będzie coraz więcej - imo i w grach to rozwojowa platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarasz się testami, które są źle wykonane. Jakby gość przetestował i7 @ 3GHz to wyniki byłyby niemal identyczne.

 

Coś w tym stylu:

 

Gears-4K.png

 

Od 3 do 5 GHz, od 2R/4W do 10R/20W, a wszystkie mają takie same wyniki. Wyciągniesz z tego jakieś wnioski? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z filmikami?

Podrzuć linki.

 

Wolę portale technologiczne, które są bardziej wiarygodnym źródłem. Wykres to i ja mogę narysować w paincie i napisać, że mój i3 w wyselekcjonowanych grach jest prawie tak szybki jak i7 7700K.

 

Ryzen to dobry CPU, ale czekam na 6/12 i 4/8 - stosunek cena/wydajność może zrobić pogrom. R7 1700 do gier nie jest najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z filmikami?

Podrzuć linki.

 

Generalnie imo wyniki tej recki są takie dobre z powodu dobrze dobranych gier - wszystkie się dobrze skalują na wiele wątków i dzięki temu Ryzen pokazuje pazurki.

Jak za to zrobisz reckę gdzie będą gry które wykorzytsują na przykład jedynie 2 czy 4 wątki to na pewno wyniki będą inne. (zbliżone do haswella, nie do kabylake'a)

 

Tak czy inaczej, gier co się dobrze skalują będzie coraz więcej - imo i w grach to rozwojowa platforma.

 

Już wrzucałem i jeszcze raz wrzucę dla ostrzeżenia. Forza świetnie skaluje się na wiele wątków

A na ryzenie leży

 

https://youtu.be/jXTOacHrj1E?t=213 AMD

Intel

 

AMD

Intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę portale technologiczne, które są bardziej wiarygodnym źródłem. Wykres to i ja mogę narysować w paincie i napisać, że mój i3 w wyselekcjonowanych grach jest prawie tak szybki jak i7 7700K.

 

Ryzen to dobry CPU, ale czekam na 6/12 i 4/8 - stosunek cena/wydajność może zrobić pogrom. R7 1700 do gier nie jest najlepszym wyborem.

6/12 i 4/8 nie będą zbyt dobre bo zostawili 2x CCX, na Ryzenie 7 z 4/8 + 4/8 jakoś to działało bo mało gier korzysta z więcej niż 8 wątków, ale na 2/4 + 2/4 czy 3/6 + 3/6 rdzenie będą się ciągle ze sobą komunikować poprzez to wolne Infinity Fabric. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę portale technologiczne, które są bardziej wiarygodnym źródłem. Wykres to i ja mogę narysować w paincie i napisać, że mój i3 w wyselekcjonowanych grach jest prawie tak szybki jak i7 7700K.

 

Ryzen to dobry CPU, ale czekam na 6/12 i 4/8 - stosunek cena/wydajność może zrobić pogrom. R7 1700 do gier nie jest najlepszym wyborem.

Na portalach masz przeważnie namalowane tylko słupki i musisz przyjąć to na wiarę do tego często dochodzą inne bardzo bardzo ważne czynniki jak wielu sponsorów i ludzi, którzy pilnują aby biznes się kręcił, ludzie którzy prowadzą tego typu testy jak joker często są pasjonatami, którzy mogą sobie pozwolić na szczerość i olanie $ jeśli to nie jest dla nich najważniejsze. Jeśli żyjesz w świecie ignorancji to proszę, możesz poszerzyć horyzonty http://www.independent.co.uk/news/business/news/daimler-faces-185m-fine-to-settle-corruption-case-1934831.html

 

Co do takich testów jak jokera to bardziej je sobie cenie, podobnie jak testy na digital foundry, gdzie widzę wideo i przebieg z testu.

 

6/12 i 4/8 nie będą zbyt dobre bo zostawili 2x CCX, na Ryzenie 7 z 4/8 + 4/8 jakoś to działało bo mało gier korzysta z więcej niż 8 wątków, ale na 2/4 + 2/4 czy 3/6 + 3/6 rdzenie będą się ciągle ze sobą komunikować poprzez to wolne Infinity Fabric. :/

:/ co zrobić, ryzen 1400 z 8MB cache l3 będzie 4+0 czy 2+2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co powiedzą użytkownicy :E

Ludzie się śmieją z fanboyów Nvidii ale fanboye procesów AMD to przechodzą wszelkie pojęcie .Powiedz tylko słowo na niedorobioną, zabugowaną platformę AM4 to cię zjedzą.

 

Jak nie wina Tuska to wina softu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się śmieją z fanboyów Nvidii ale fanboye procesów AMD to przechodzą wszelkie pojęcie .Powiedz tylko słowo na niedorobioną, zabugowaną platformę AM4 to cię zjedzą.

 

Jak nie wina Tuska to wina softu :E

 

Bliżej mi do wiary w yt video od Jokera niż z oficjalnych portali, a to dlatego:

http://wccftech.com/intel-playing-dirty-undercut-amd-ryzen/

 

a tu podobne jego praktyki ale wobec rynku sprzedawców (jakbyście pytali co tak mało lapków z AMD ;) )

https://www.extremetech.com/computing/184323-intel-stuck-with-1-45-billion-fine-in-europe-for-unfair-and-damaging-practices-against-amd

 

To jest biznes przez duże B i jakoś po tych miliardach $ kar nie widać by się Intelowi nie opłacało, więc wątpię by zaprzestał.

 

P.S. Tu jest odpowiedź Jokera na zarzuty co do testów:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliżej mi do wiary w yt video od Jokera niż z oficjalnych portali, a to dlatego:

http://wccftech.com/intel-playing-dirty-undercut-amd-ryzen/

Spoko, linkujesz informację, której źródłem był krystalicznie "wiarygodny" Charlie Demerjian, a która to informacja była zwykłą ściemą.

 

To co powiesz na to w takim razie? Pewnie nic :E.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, linkujesz informację, której źródłem był krystalicznie "wiarygodny" Charlie Demerjian, a która to informacja była zwykłą ściemą.

 

To co powiesz na to w takim razie? Pewnie nic :E.

 

 

Powiem że AMD to też duża firma i niekoniecznie krystalicznie czysta ;)

Tym bardziej lubię recki pojedynczych graczy a nie te od firm.

 

Taka ciekawostka i odpowiedź Jokera na zarzuty:

zrobił porównanie w low settings co by nie było GPU bottleneck:

Tylko chwalić podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro jego testy są tak świetne, to czemu na filmie z obniżonymi detalami Ryzen nagle dostaje potężny łomot w The Division, skoro rzekomo był wydajniejszy na tym wykresiku? Ani powtarzalności w tych testach, ani jakiejkolwiek wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mamy wierzyć nikomu kto robi testy (pcper robi je ponad 10 lat, ale na pewno kłamią tak jak gamers nexus, pclab i inni blogerzy z YT mający odmienne wyniki niż joker), ponieważ nie pokazują filmu z KAŻDEGO testu procesora w grach jaki robią... WOW.

 

Gracze nie recenzują procesorów, gracze używają tego co kupią, niektórzy nagrywają filmiki ze swoich gier (ewentualnie streamują je na żywo).

Część z nich, na pewno nie potrafi ustawić optymalnie swojej konfiguracji, część nie zamierza nagrywać filmików z tego jak grają, część będzie chciała pokazać jaki to ich sprzęt jest super (i pokażą np. tylko FPS, bez dodatkowych informacji o obciążeniu CPU/GPU czy ilości użytego VRAM'u) i może zrobi jeden/dwa filmy na ten temat (porównujące nowy sprzęt do starego).

My point is : Filmik pojedynczego gracza mający merytorycznie poprawną zawartość. jest niemal niemożliwy do znalezienia.

Oczywiście moja definicja "pojedynczego gracza" może być inna niż twoja - co rozumiem.

 

Rozumiem także czemu lubisz oglądać recki "pojedynczych graczy", ale joker też dla mnie reprezentuje firmę (tak jak Paul's Hardware, czy bitwit), a nie "pojedynczego gracza".

 

Kończąc : Jedna jaskółka wiosny nie czyni, dopóki jego wyniki nie zostaną potwierdzone przez innych, dopóty powinny być traktowane jako ciekawostka/coś warte zbadania.

Specjalnie pomijam jego utarczkę na ten temat z innym youtuberem, bo nie o to chodzi w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kończąc : Jedna jaskółka wiosny nie czyni, dopóki jego wyniki nie zostaną potwierdzone przez innych, dopóty powinny być traktowane jako ciekawostka/coś warte zbadania.

W pełni się zgadzam. Liczę na obszerne testy z pclaba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam. Liczę na obszerne testy z pclaba :)

Nie.

Tobie nie chodzi o obszerne testy, bo te są do wglądu w recenzji Ryzen'a 1700X - wyniki z podkręcania są od strony 16 : LINK

 

Tobie chodzi o nakręcenie filmików z każdej gry dla podkręconego 7700k oraz Ryzen'a 1700 i ustawienie ich obok siebie (najlepiej zsynchronizowane, pokazujące zawsze tą samą akcję), aby każdy mógł zobaczyć jak sprawa wygląda w rzeczywistości i na własną rękę (co wiąże się z wrzuceniem ich na np. YouTube).

 

Znowu : Nie neguję w żaden sposób, dopowiadam tylko aby nikt nie miał wątpliwości.

Zakładając, że mam taką samą definicję "obszernych testów" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Ludzie się śmieją z fanboyów Nvidii ale fanboye procesów AMD to przechodzą wszelkie pojęcie .Powiedz tylko słowo na niedorobioną, zabugowaną platformę AM4 to cię zjedzą.

 

Jak nie wina Tuska to wina softu :E

Lub taki mamy klimat :E

*Ci co tak czynią mentalnie są dziećmi z zespołem fanboys, pomimo że kalendarzowo mogą wyglądać na dorosłych - to diagnoza.

 

Odnośnie lawiny testów.

Im większy bałagan informacyjny nt. Ryzen w sieci, tym lepiej dla intel'a.

Wielu testerów robi testy dla zaistnienia lub z innych pobudek.

Starzy wyjadacze nie robią tego charytatywnie, może na początku tak zaczynali jako szczerzy do bólu pasjonaci.

 

Nie.

Tobie nie chodzi o obszerne testy, bo te są do wglądu w recenzji Ryzen'a 1700X - wyniki z podkręcania są od strony 16 : LINK

Z tabeli wynika że Ryzen, nie nadaje się ledwo się nadaje do CSGO :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procki są całkiem fajne jak ktoś gra i stremuje albo obrabia grafikę i wideo. nie musi wtedy wydawać nie-wiadomo ile na coś bardziej profesjonalnego niż 7700. Może i fps jest niższy. ale odczują to tylko ci, co mają włączony OSD cały czas, moc wątków jak pokazuje intel od 1 generacji sandy skoczyła w porywach do 40-50% średnio 30-40. Może kiedyś deweloperzy będą dawać implementację 8 rdzeni i wtedy będzie trochę lepiej w porównaniu do platform intela.

Najzabawniejsze i tak jest kółko wyznawców AMD/Nvidia którzy plują jadem na innych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos napisal ze ryzen jest slabszy w grach od intela to teraz beda zwolennicy pisac teorie spiskowe ehhh , jasne ze ryzen jest mniej wydajny w grach to pokazuja wszystkie liczace sie portale , ale niezabraknie tez portali fanbojowych ktore zakrzywiaja prawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zobaczycie różnicy na plus dla ryzena, jeśli coś nie niszczy 4 rdzeni i 8 wątków intela... Jedyne co wyjdzie to mniejsze ipc , ponad 25% niższy takt i pamięci które chodzą w lwiej części na 2666mhz. Tak ciężko to pojąć? Ile jeszcze będzie tej bzdurnej dyskusji? Tam gdzie mogło to amd się wstrzeliło i nie robiło wam aż tak dobrze dając 2 razy więcej w tej samej cenie. Do gier będzie 4/8 i wtedy będziecie się ścierać czy i5 czy r3...

Większość z was która nie siedzi w 1080p na 1080gtx lub w 1440p na 1080ti przy wysokoklatkowym (hz) monitorze nie zobaczy pewnie tej różnicy kilkunastu klatek z szybszego ogarniania roboty dla karty bez rozważnego dobierania ustawień. Różnice wychodzą tam gdzie liczy się siła pojedyńczych wątków i zdolność całej reszty do ich nielimitowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...