Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stil1322

Nowy Antec VP500 głośna praca.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pare dni temu zakupiłem anteca z całym zestawem, dziś usłyszałem dziwny dźwięk, myślałem że to zza okna jakiś traktor, dosłownie. A to dźwięk z mojego PC.

Powtórzył się tak ze 2-3 razy. Po ustaniu wentyl się normalnie kręci cicho, nie wiem jak wygląda jego praca przy tym czymś, bo nie zdążyłem zobaczyć.

 

 

http://vocaroo.com/i/s1UhEGkOfpBj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub zwrot będzie szybszy - jeśli zestaw kupowany jako osobne części z montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to wentylator ? To czemu działa ok i raz na jakiś czas włącza mu sie takie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję że to wentylator.

Niektóre zasilacze robią tzw. przedmuchy, gdy temperatura przekroczy określoną wartość.

Po prostu chłodzenie z trybu pasywnego przechodzi w tryb aktywny, nie pamiętam czy ten model tak działa.

Wentylator podczas rozruchu może wchodzić na wyższe obroty i generować hałas-szum powietrza, ale nie takie coś.

Tutaj może o coś zawadza, lub jest podłej jakości w tym konkretnym egzemplarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na 100% , z niego wydobywał się ten głos. Wczoraj warczył dwa razy, dziś jak na razie nie. Z samych wentyli w obudowie taki dźwięk by się nie wydobywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak jesteś pewien, to zostaje Ci reklamacja zasilacza - nie ma sensu przy nim kombinować (ew. sprawdź, czy wentylator nie zaczepia przypadkiem o obudowę zasiłki - najlepiej byłby ją wymontować i uruchomić na stole i spróbować różnych ustawień położenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie działał "luźno" i będę zmieniał pozycję to mu się nic nie stanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma się mu stać? nic mu nie będzie - sprawdź, jak zachowuje się wentylem do góry i wentylem do dołu - jeśli ma luz na łożysku, to w tej drugiej pozycji może zaczepiać o grill obudowy... jeśli będzie z nim coś nie tak, to nie ma sensu go naprawiać, tylko trzeba go odsyłać na zwrot/reklamację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż tak zrobiłem, wentyl się kreci ładnie cichutko , kręciłem nim nawet w powietrzu. Nie było tego dźwięku. czym mogło to być spowodowane ? może jak wchodzi na wyższe obroty to dopiero coś "trze"? Jak to sprawdzić ? Wtedy stało mi się to po prostu na pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obrotach może dostawać wibracji.

Trzeba bo go "podgrzać" jakimś obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tlukę w Gta 5 i w grze mi się jeszcze nie przytrafiło, zobacze gdy znów się to stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mogę podłączyć MODECOM FEEL 1 do : rx480 8gb, i5-7500, h110m pro-vd , kosc 8gb ram ?

Odeślę tego anteca na gwarancję, a tylko takiego feela mam na chacie. stanie się coś tym podzespołom? Kiedyś pytałem czy ten feel da rade to ktoś mi napisał że szkoda podzespołów, ma to jakiś wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feel 1? jak dla mnie dosłownie i w przenośni igranie z ogniem. Szkoda by mi było sprzętu na takie zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten tagan, jeśli sprawny, jest lepszy niż antec vp500... tylko z wtyczkami może być lipa, bo nie ma 6+2pin do gpu (chyba, że jej nie potrzebujesz)

 

ps. w ostateczności może być modecom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz :D Spróbuję go jutro podpiąć, ale nic się nie stanie jak go wypróbuje czy działa na tych podzespołach ?

Na tym feelu też nic się nie stanie ? bo pewnie przez 2tyg będe jechał na którymś z nich.

 

Tego Tagana teraz ludzie sprzedaja po 100zł, może nie warto iść za ceną morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głowy za te zasilacze nie dam, bo nie znam ich stanu... otwórz, zobacz jak wyglądają kondensatory, jeśli masz dostęp do jakiegoś woltomierza, to możesz odpalić tego tagana bez płyty i zrobić mu pomiar napięć na podłączonych wentylatorach + sprawdzić, czy działa zabezpieczenie przeciwzwarciowe - jak nie będzie podawać 15v na +12v, to można go podpinać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...