Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STRyszard

Wysokie temperatury Intel core i7 950 przy coolerze thermaltake Contac 21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem. Ostatnio kupiłem sobie nowe chłodzenie do procesora problem polega na tym że gdy tylko przeglądam internet mam około 60-70 stopni na procesorze co chyba nie jest normalne a kiedy odpalę jakaś grę np CS:GO to temperatura wzrasta do 80-95 stopni a nawet 100. Zauważyłem także wysoki spadek wydajności. Kiedyś na starym boksowym chłodzeniu w CS:GO miałem jakieś 250-150 fps teraz na tych samych ustawieniach potrafi spaść poniżej 60 nawet. Nie wiem czy dobrze zamontowałem cooler jest on zwrócony wiatrakiem w stronę ramu tak jak na instrukcji było. Kiedy poczytałem recenzje na morele.net utwierdziłem się w przekonaniu że coś jest nie tak ludzi piszą tam że przy podkręconych i5 maja 60 stopni po 3 h grania w Wiedźmina 3 gdy ja więcej osiągam przeglądając internet. Proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jak pasta (jaka?) jest nałożona

czy folia ze stopki zdjęta :E

wiatrak powinien być od strony ramu

jeśli masz w budzie wiatrak z tyłu obudowy to sprawdź kierunek obrotów.

druga sprawa ten proc ma tdp 130w a to chłodzenie ma max do 140w

a jak proc się grzeje to zrzuca takty i stąd spada wydajność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy zdjąłeś folię z podstawy radiatora :P

 

@Wyprzedził :(

 

To od siebie dodam, że ten procek stockowo przy takim chłodzeniu nie ma się prawa przegrzewać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zdjąłem folię, pasta firmy Accura Premium Heat absorber 7 silver. Pastę założyłem dopiero dzisiaj ponieważ chłodzenie zakładał mi znajomy i on nałożył tej pasy tak nie wiele że prawie nie było jej widać wtedy to już w ogóle gry chodziły słabo po nałożeniu pasty widać lekką poprawę jednak nadal nie jest to to co wcześniej.

 

Może głupie pytania ale zapytam :

Podłączyłem wentylator?

Nałożyłeś pastę?

Tak wentylator chodzi a pasta też jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem napisać z tą folią ale pomysłem że ktoś kto chce wymienić chłodzenie będzie wiedział że to trzeba zerwać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napięcie Vcore jest takie jak było, to musiałeś nie dokręcić czegoś, albo dać za mało pasty.

Czy pasta rozprowadziła się po całej powierzchni IHS'a procesora ?

LGA 1366 są nieco większe niż typowy procek z LGA 115x, dlatego potrzebują więcej pasty aby zachować dobry kontakt z chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz zdejmij i zamontuj chłodzenie, tylko pastę rozsmaruj na samym procesorze, a podstawę chłodzenia wypoleruj do błysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz zdejmij i zamontuj chłodzenie, tylko pastę rozsmaruj na samym procesorze, a podstawę chłodzenia wypoleruj do błysku

Zrobiłem tak jak powiedziałeś, to samo przy przeglądaniu internetu 61 stopni a przy grze 100 ciekawe jest to że radiator jest chłodniejszy od karty graficznej która trzyma 30 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jakie masz napiecie na procku nastawione. CPU-Z podaje aktualne jakie jest. Odpal cokolwiek i zobacz jakie jest w turbo jakiś film czy coś na chwilę.

 

Prime raczej bym odradzał.

 

 

Możesz też sprawdzić czy cooler dobrze działa podgrzewająć np suszarką są podstawę. W kilka chwil powinien rozgrzać się cały radiator. Ale musiałbyś raczej zdjąć znowy chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jakie masz napiecie na procku nastawione. CPU-Z podaje aktualne jakie jest. Odpal cokolwiek i zobacz jakie jest w turbo jakiś film czy coś na chwilę.

 

Prime raczej bym odradzał.

 

 

Możesz też sprawdzić czy cooler dobrze działa podgrzewająć np suszarką są podstawę. W kilka chwil powinien rozgrzać się cały radiator. Ale musiałbyś raczej zdjąć znowy chłodzenie.

post-576310-14897624816534_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz częściowo podkręcony procek, widzę na necie że ludzie robią przy napięciu 1.2V 4.0GHz, u Ciebie jest 1,233V pczy 3.2GHz tylko.

 

Potestuj wszystko na początek na fabrycznych ustawieniach, poźniej zajmij się OC. Obstawiam że masz wszytko auto i płyta zaszalała nie tylko z VCORE :)

 

 

239854cf_vbattach179450.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ja nic nie podkręcałem nigdy. Ale procek kupiłem używany możliwe że poprzedni właściciel coś robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to jest podkręcony:) TDP procka masz 130Wat. Kupiłeś chłodzenie które ma TDP 140W. Do tego masz dość wysokie napiecie VCORE jak się nie mylę, oraz lekko podniesione zegary. Nie wiem jak to powinno wygladać fabrycznie, ale tak jak mowie, na niższym napieciu ludzie wykręcają wyższe takty, czyli Twoje napięcie jest raczej za wysokie. Zmniejsz je ręcznie np na 1,15V albo 1,1V i zobacz co się bedzie działo.

 

 

Co się stał ze starym chłodzeniem i jakie to było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh chyba jednak napiszę ten poradnik o temperaturach na procesorach... Agent mnie olał, ale trudno. Nóż mi się w kieszeni otwiera, jak czytam kolejny temat gdzie liczy się TDP procesorów do coolerów mad2.gifmad2.gifmad2.gif

 

Kolega ma problem z dociskiem, wadę fabryczną chłodzenia albo mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem coolerek skromnych rozmiarów może nie być najlepszy do podkręconego i7 6-rdzeniowego:) Chociaż te 100*C to sporo za dużo nawet na pierdziawke:)

 

 

Sprawdziłeś czy jak podgrzejesz stopę cooolera to rozgrzewa się cały radiator?:) Dla pewności że wyszystko z nim OK?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ew. tak jak @Primo pisze albo ihs ma płaszczyznę skopaną :kwasny:

przy takich temp. stopka chłodzenia i okolice powinna wręcz parzyć

ps:co do tdp to moim zdaniem jest to jakaś porównawcza skala choć różnie mierzona :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o cooler, tylko o TDP. Amd liczy to inaczej, Intel inaczej, noctua inaczej i tak można sobie gdybać, aż do momentu, że pasywny  nofan nadaje się na 7700k bo ma przecież TDP 95w. Nie można patrzeć na te dane. Już lepiej to na kilogramy liczyć. Kilo miedzi na Kaby Lake, 800 gram na Skylake. Ma to naprawdę większy sens. I7 950 powinien się mieścić w granicach 600-800 gram. Pod warunkiem, że dobrze siedzi i coś go owiewa.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jest daremne(zwłaszcza do 1366, bo to są piekarniki). Najpierw kup normalną pastę(gelid gc extreme), a potem zamontuj jeszcze raz ten cooler. Coś nie tak przy montażu i teraz takie efekty. Przy okazji sprawdź w biosie, jak to wygląda. Płyty x58 czasem wariują i smart fan nie do końca poprawnie działa(puszcza zbyt niskie obroty wentylatora do obciążenia, albo w ogóle nie reaguje).

Napięcie na stock masz prawidłowe. To jest procesor 45nm. Potem wprowadzili 32nm, które mniej się grzeją, mają mniejszy pobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz częściowo podkręcony procek, widzę na necie że ludzie robią przy napięciu 1.2V 4.0GHz, u Ciebie jest 1,233V pczy 3.2GHz tylko.

 

Potestuj wszystko na początek na fabrycznych ustawieniach, poźniej zajmij się OC. Obstawiam że masz wszytko auto i płyta zaszalała nie tylko z VCORE :)

Test Core i7 bez aktywnego HT ?

Jestem rozczarowany...

Tak to powinno wyglądać : LINK ;) (chłodzenie "BOX HP", z wentylatorem w trybie "P" : LINK + pasta MX-2).

 

@up Bez przesady, rewizja D0 którą posiada autor nie powinna rozgrzewać się do 100C podczas gry.

 

@autor Czy mógłbyś zdemontować chłodzenie i wstawić zdjęcia jak rozprowadziła się pasta po procesorze/chłodzeniu ?

Wentylator pracuje na 100% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem stara pastę i na nowo ją nałożyłem tym razem metodą "ziarnka grochu". Teraz przy przeglądaniu internetu mam 40 stopni a przy grze najwięcej widziałem 79. Czy teraz jest w normie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz jest w okej(na tym chłodzeniu). Masz wentyl 92mm i pasta nie jest też najwyższej jakości. Trzeba było zainwestować w używanego Fortisa, Grandisa albo Thermalright Macho. Powinieneś też sprawdzić, jak wentylator chodzi pod obciążeniem(hwinfo, everest, speedfan).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...