Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cotam

zakup roweru do powiedzmy 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Szukam roweru raczej uniwersalnego, choć sam do końca nie wiem. Moje trasy zwykle wyglądają tak, że przejeżdżam przez miasto, a później jeżdżę po asfalcie, drogach leśnych, piaskowych i lasach. Prawda jest taka, że pojadę na byle czym, byle miało dwa kręcące się koła, ale warto by było kupić coś normalnego. Ważę 90 kg, wzrost to 185 cm. Od paru godzin czytam o rowerach, i choć dowiedziałem się czegokolwiek, to w sumie dalej wiem niewiele. Raczej kupowałbym rower nowy, nie używany. Tu, gdzie mieszkam, nie ma ciekawych ofert 'używek'. Myślę, że ok 1500 zł, to dość optymalna kwota.

 

Nie uprawiam żadnych skoków i innych akrobacji. Próbowałem też oglądać strony i oferty producentów, ale zupełnie nie wiem jak do tego podejść. Niech mi po prostu powie, jaki rower się może sprawdzić, może ktoś ma coś do polecenia, to prawdopodobnie to wybiorę i będzie problem z głowy :E

 

Mam też pomysł taki, żeby kupić rower przez internet, ale do końca nie wiem, czy uda się dobrze go wybrać bez uprzedniego 'mierzenia' w sklepie stacjonarnym

 

Czołem i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował crossa. Może Lazaro Integral V3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lazaro albo Kands, w tym budżecie nic ciekawszego się nie dostanie. Ewentualnie możesz spojrzeć na rowery Romet lub Kross, ale licz się z tym, że dostaniesz nieco gorszy osprzęt (Evado 3.0, Orkan 2 2017).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował crossa. Może Lazaro Integral V3?

 

 

 

Też mi się wydaje, że rower crossowy będzie dobrym wyborem z uwagi na trasy jakie kolega będzie pokonywał.

Ewentualnie MTB, też da się jeździć po mieście :)

Jeżeli stosunek trasy/las jest w okolicach 3:1 to sugerowałbym jednak crossa - np lazaro v3, kands maestro lub http://allegro.pl/20...6744927790.html (teraz sam bym go wybrał, ale rok temu nie było jak sobie kupowałem rower, imho ładniejszy od lazaro).

 

Tak tanio na deore: http://allegro.pl/cone-cross-3-0-disc-hydraulika-shimano-deore-i6721483078.html ? 3x8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w nim jest z Deore to tylna przerzutka. Poza tym jest w dużym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w nim jest z Deore to tylna przerzutka. Poza tym jest w dużym rozmiarze.

 

 

 

Fakt, 60 cm - prawie 24 cale :o

Ja mam 21" przy wzroście 188 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja: kands maestro

dzięki za sporo wpisów w temacie, spodziewałem się odpowiedzi, może dwóch :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...