Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubikolos

AMD FX 8320 problem z temperaturami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam procesor AMD FX 8320 z chłodzeniem Grandis 2. Po zamontowaniu chłodzenia komputer działa normalnie, nic złego się z nim nie dzieje. Po uruchomieniu Battlefield 4 i przegraniu wyrzuca mi dziwny komunikat, który mówi, że generalnie moja karta graficzna została "odłączona" a gdy uruchomię Battlefield 1 i również chwilę pogram to wtedy obraz na monitorze po prostu gasnie i słychać dźwięk taki jak przy blue screenie coś ala zacięcie, buczenie. tak samo dzieje się z Black Ops III. Czy obniżenie napięcia procesora coś z tym pomoże? Czy może wyłączenie ustawienia Fan Control w BIOSie coś pomoże? Procesor wyczyszczony po zmianie chłodzenia jak i samo chłodzenie również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd w ogóle podejrzenie, że ma to jakikolwiek związek z temperaturami?

 

Podaj wszystkie podzespoły, a przede wszystkim płytę i zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-990XA-UD3 a zasilacz to Cooler Master GM G650M, 16 GB RAM i XFX RX 480 8 GB GTR Black. Stawiam na temperatury gdyż posiadałem i w sumie nadal posiadam chłodzenie wodne również od Cooler Master Seidon 120V v2, ale aktualnie zamontowane jest chłodzenie Grandis 2. Na Seidonie temperatura w BIOSie po kilku miesiącach po odpaleniu komputera praktycznie od razu skoczyła do 100 stopni z tym, że nie ma absolutnie żadnych problemów gdy jest zamontowany stock'owy cooler, który AMD daje do procesorów w wersji BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem system na Windows 8.1 i zaktualizowałem BIOS płyty do F14e z F13 i wszystko jest tak jak powinno. Komp się nie wyłącza ani w Black Ops III ani BF4 nie crashuje. Sprawdze jeszcze czy w BF1 nie wywala bsod'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...