Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Czarek_PL

Wybór Procesora pod GTX 960 4gb / do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam modernizuję swoją platformę do grania i szukam podpowiedzi w doborze procesora , nie jestem zapalonym graczem gram sporadycznie w zaledwie 3 gry :) więc nie potrzebuje zbyt wiele do szczęścia , kwota w jakiej szukam procesora to 500 zł ewentualnie 200 zł więcej jeśli będzie potrzeba zmiany mobo , na moim celowniku znalazły się Fx 8300 , i5 2500k , i3 6100 , Pentium G4620 co sądzicie o tych procesorach ? jeśli użytkujecie któreś z nich podzielcie się ze mną swoja opinią na ich temat a wasze komentarze będą dla mnie wielką pomocą pozdrawiam

 

GPU GTX 960 4GB

CPU Phenom II x4 945

MOBO msi 760gm-p21 (fx)

RAM Fury X 8gb

XFX 550 brozne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i5-3470. Polecam! Używaną sztukę znajdziesz nawet tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolo 400 zł plus mobo 200 zł , a jak sie sprawdza w grach z dużym otwartym światem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem raczej niedzielnym graczem, ale od czasu kiedy zmieniłem Pentium G2020 na i5-3470 nie miałem przycięć, poza detalami na ULTRA lub HIGH w niektórych grach bo mam kartę dość starą 128-bitową Radeona 7770 GHz Edition 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam modernizuję swoją platformę do grania i szukam podpowiedzi w doborze procesora , nie jestem zapalonym graczem gram sporadycznie w zaledwie 3 gry :) więc nie potrzebuje zbyt wiele do szczęścia , kwota w jakiej szukam procesora to 500 zł ewentualnie 200 zł więcej jeśli będzie potrzeba zmiany mobo , na moim celowniku znalazły się Fx 8300 , i5 2500k , i3 6100 , Pentium G4620 co sądzicie o tych procesorach ? jeśli użytkujecie któreś z nich podzielcie się ze mną swoja opinią na ich temat a wasze komentarze będą dla mnie wielką pomocą pozdrawiam

 

GPU GTX 960 4GB

CPU Phenom II x4 945

MOBO msi 760gm-p21 (fx)

RAM Fury X 8gb

XFX 550 brozne

Kolego do tej płyty nie będzie Ci pasował żaden FX...

FX-4100/4300/6100/6300/, a 8320 skończy się wiecznym throttlingiem. Goła sekcja 2+1, słaba. Wielu miało, każdemu throtlowało po 4-8 minut, robi się 1400MHz i masz pokaz slajdów.

 

Jak dla mnie powinieneś pakować się w G4560, dlaczego? Bo jest najnowszy. Pod 1155 dobrej płyty nie dostaniesz, albo ceny są z kosmosu. 1150 jest fajne płyty jeszcze są, ale 6100 nie ma żadnej przewagi nad nowszym pentiumem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam modernizuję swoją platformę do grania i szukam podpowiedzi w doborze procesora , nie jestem zapalonym graczem gram sporadycznie w zaledwie 3 gry :) więc nie potrzebuje zbyt wiele do szczęścia , kwota w jakiej szukam procesora to 500 zł ewentualnie 200 zł więcej jeśli będzie potrzeba zmiany mobo , na moim celowniku znalazły się Fx 8300 , i5 2500k , i3 6100 , Pentium G4620 co sądzicie o tych procesorach ? jeśli użytkujecie któreś z nich podzielcie się ze mną swoja opinią na ich temat a wasze komentarze będą dla mnie wielką pomocą pozdrawiam

 

GPU GTX 960 4GB

CPU Phenom II x4 945

MOBO msi 760gm-p21 (fx)

RAM Fury X 8gb

XFX 550 brozne

2500k 4,5 GHz > G4620 = i3 6100(nie będziesz musiał zmieniać RAMu) > FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego do tej płyty nie będzie Ci pasował żaden FX...

FX-4100/4300/6100/6300/, a 8320 skończy się wiecznym throttlingiem. Goła sekcja 2+1, słaba. Wielu miało, każdemu throtlowało po 4-8 minut, robi się 1400MHz i masz pokaz slajdów.

 

Jak dla mnie powinieneś pakować się w G4560, dlaczego? Bo jest najnowszy. Pod 1155 dobrej płyty nie dostaniesz, albo ceny są z kosmosu. 1150 jest fajne płyty jeszcze są, ale 6100 nie ma żadnej przewagi nad nowszym pentiumem.

 

Jeśli mówisz ze nie ma co pakować fx do tej płyty i ze juz inni tego próbowali i zjadł ich throttling dla mnie tyle wystarczy :) puki co wszyscy mówią to samo bierz g4560 albo i5 2500k

 

2500k 4,5 GHz > G4620 = i3 6100(nie będziesz musiał zmieniać RAMu) > FX

 

Taka odpowiedz mi się podoba jeszcze tylko gdy by tam znalazł się jeszcze i5-3470 to praktycznie mogę zamykać temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 3470 jest czasami lepszy, a czasami gorszy od i3 6100 czy G4620/4560, zależy od intensywności wykorzystywania wielu rdzeni.

Tutaj porównanie 2500k stock(trochę wolny RAM, mniej więcej wydajność i5 3470) i i3 6100:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 3470 jest czasami lepszy, a czasami gorszy od i3 6100 czy G4620/4560, zależy od intensywności wykorzystywania wielu rdzeni.

Tutaj porównanie 2500k stock(trochę wolny RAM, mniej więcej wydajność i5 3470) i i3 6100:

 

W moim przypadku częstotliwość Pamięci RAM to też 1333mhz jak w porównaniu z twojego linka , posiadam dwie kości o różnych częstotliwościach i występuje u mnie downgrade do 1333mhz

dzięki za pomoc wasze komentarze były bardzo dla mnie pomocne , zdecydowałem już że zakupie starszą i5 2500k , przed zakupem wstrzymuje mnie jedynie wybór mobo jakieś propozycje wersji pod delikatne oc aby osiągnąć pułap 4ghz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc wasze komentarze były bardzo dla mnie pomocne , zdecydowałem już że zakupie starszą i5 2500k , przed zakupem wstrzymuje mnie jedynie wybór mobo jakieś propozycje wersji pod delikatne oc aby osiągnąć pułap 4ghz ??

Przesiadka na i5 2500k ma jako taki sens przy ograniczonym budżecie ale nie wydając więcej niż za nowe podzespoły jak H110 + G4560, inaczej zysk wydajności nad Pentiumem średnio 11% do ok. 30% po o/c mija się z celem przy większej dopłacie za używane podzespoły bez gwarancji z brakiem możliwości przyszłościowej rozbudowy.

post-169290-0-40996500-1489416678.png

Moim zdaniem to zabawa w ogóle nie warta zachodu i zdecydowanie lepiej jest wybrać Pentiuma. Będzie ciszej, mniej energii pobierać, mniej się nagrzewać, obsługuje DDR4, dekodowanie 4k Hevc i VP9, ma pełną gwarancja, przyszłościową rozbudowę i zapewne niższą cenę niż za używane podzespoły na P67(brak obsługi integry)/Z68/Z77 i 2500k od januszy biznesu.

 

PS. kupując płytę Z/H/B/1X0 konieczna jest usługa aktualizacji biosu do najnowszej wersji z obsługą Kaby Lake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda lepiej jest trzymać stary DDR3 1333 i udawać, że się oszczędza. Un nawet nie wie, że SB ma problemy z YT 4K :P

 

Nie wytłumaczysz wybrał i tyle, teraz niech szuka ofert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda lepiej jest trzymać stary DDR3 1333 i udawać, że się oszczędza. Un nawet nie wie, że SB ma problemy z YT 4K :P

 

Nie wytłumaczysz wybrał i tyle, teraz niech szuka ofert.

 

dobra dobra już się nie nabijaj temat zamknięty , odkupiłem i5 4670k od znajomego bo zrobił mi dobrą cenę 700 zł dzięki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie prawda lepiej jest trzymać stary DDR3 1333 i udawać, że się oszczędza. Un nawet nie wie, że SB ma problemy z YT 4K :P

 

Nie wytłumaczysz wybrał i tyle, teraz niech szuka ofert.

 

Dowiaduje się nowych rzeczy :D sb nie ogarnia 4k :D

 

Tylko dlaczego mam 10-40% max obciążenia przy filmie 4k 60fps na yt i jest mega płynnie?

 

Przesiadka na i5 2500k ma jako taki sens przy ograniczonym budżecie ale nie wydając więcej niż za nowe podzespoły jak H110 + G4560, inaczej zysk wydajności nad Pentiumem średnio 11% do ok. 30% po o/c mija się z celem przy większej dopłacie za używane podzespoły bez gwarancji z brakiem możliwości przyszłościowej rozbudowy.

 

Następne nowości, no tak nie ma możliwości upgradu na i7 2600k/2700k/3770k.

 

Do wykresu musiałbyś dodać i5 2500k@4.5ghz żeby to miało sens, na stocku to i5 2500 kosztuje mniej (329zł) a płyta to nawet 79zł.

 

dobra dobra już się nie nabijaj temat zamknięty , odkupiłem i5 4670k od znajomego bo zrobił mi dobrą cenę 700 zł dzięki za pomoc pozdrawiam

 

Ważne żeby autor był zadowolony :D

 

Jak dla mnie powinieneś pakować się w G4560, dlaczego? Bo jest najnowszy. Pod 1155 dobrej płyty nie dostaniesz, albo ceny są z kosmosu. 1150 jest fajne płyty jeszcze są, ale 6100 nie ma żadnej przewagi nad nowszym pentiumem.

 

Asus p8p67 279zł wystarczy do OC nawet 5ghz jeśli proc i napięcie pozwoli, h110 to ok 230zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie powinieneś pakować się w G4560, dlaczego? Bo jest najnowszy. Pod 1155 dobrej płyty nie dostaniesz, albo ceny są z kosmosu. 1150 jest fajne płyty jeszcze są, ale 6100 nie ma żadnej przewagi nad nowszym pentiumem.

 

Ma przewagę:) Ale w połączeniu z płytą Z170 i biosem do OC non-K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na i5 2500k ma jako taki sens przy ograniczonym budżecie ale nie wydając więcej niż za nowe podzespoły jak H110 + G4560, inaczej zysk wydajności nad Pentiumem średnio 11% do ok. 30% po o/c mija się z celem przy większej dopłacie za używane podzespoły bez gwarancji z brakiem możliwości przyszłościowej rozbudowy.

post-169290-0-40996500-1489416678.png

Moim zdaniem to zabawa w ogóle nie warta zachodu i zdecydowanie lepiej jest wybrać Pentiuma. Będzie ciszej, mniej energii pobierać, mniej się nagrzewać, obsługuje DDR4, dekodowanie 4k Hevc i VP9, ma pełną gwarancja, przyszłościową rozbudowę i zapewne niższą cenę niż za używane podzespoły na P67(brak obsługi integry)/Z68/Z77 i 2500k od januszy biznesu.

 

PS. kupując płytę Z/H/B/1X0 konieczna jest usługa aktualizacji biosu do najnowszej wersji z obsługą Kaby Lake.

Wklejasz ten debilny obrazek, celowo pomijając fakt, ze 2500k przeważnie używa się z taktowaniem 30% wyższym niż na nim jest. Lądujesz wtedy w okolicach 150 pkt % na tym wykresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Do wykresu musiałbyś dodać i5 2500k@4.5ghz żeby to miało sens, na stocku to i5 2500 kosztuje mniej (329zł) a płyta to nawet 79zł.

 

 

A ile kosztuje 2500K@4,5ghz?? Bo Zeby zrobić @4,5GHz potrzeba płytę do OC:) Kiedyś taka płytka kosztowała 100zl to miało to sens:) a teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

239zł http://ktech-pc.pl/asus-p8p67-ddr3-sata3-oc-sklep-poznan-p-511.html ale tu można walczyć o 5ghz jak już wyżej pisałem, proc i5 2500k ok 400zł

 

A ile trzeba dać za podstawową do g4560?

 

 

Teraz ceny rzeczywiście poszły do góry, ja kupiłem z podpisu płytę za 170zł z kw, proca za 535zł, pamięci za 180zł (nowe)

 

Jest też i7 2600 za 480zł np. http://allegro.pl/intel-core-i7-2600-4x3400-1155-i6756744479.html

 

 

Wiadomo że g4560 nie ma konkurencji cena/wydajność z nowych sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

I don't know :)

 

Sam kupiłem używaną z gw rozruchową i 2 lata smiga 4.5-4.8ghz.

 

Wcześniej była p8p67 jak z linku wyżej i też 2 lata 5-5,5ghz i5 2500k/i7 2600k, sprzedałem tylko dlatego że zmieniałem na m-atx.

 

Ciekawe czym się rózni od tej: http://ktech-pc.pl/a...klep-p-547.html

 

jedna przetstowana a druga mam miesiac zeby samemu przetestować?:)

 

Inny model P8P67 a ta druga P8P67 EVO.

 

UP

 

Na rozsądne 4.5ghz przy normalnym napięciu to wystarczy też ta http://ktech-pc.pl/msi-p67a-c43-b3-ddr3-usb3-sata6gb-1155-fv-sklep-p-607.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dobrze wiedzieć, że jest jeszcze jakiś zapomniany sklep z jakimiś lepszymi cenami niż 300+ jak na alledrogo:D

 

Zawsze można polecić kilku osobom, zanim się nie skończą:D

 

@UP

 

Na rozsądne 4.5ghz przy normalnym napięciu to wystarczy też ta http://ktech-pc.pl/msi-p67a-c43-b3-ddr3-usb3-sata6gb-1155-fv-sklep-p-607.html

 

Ta MSI dobra do procków bez K, żeby podbić mnożnik o 4 oczka w górę:) Z jakimś i7 2600 np :)

 

Edit ciekawe czy ta oferta aktualna jest wogole?? Bo wlaśnie wrzucilem do koszyka 23 tysiące takich płyt i mogę je kupić za jedyne 5mln zlotych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up

 

Żeby nie było że jakoś polecam, pokazuje tylko alternatywę do nowych sprzętów, paść może w każdej chwili jak każda używana elektronika, ja zaryzykowałem i jak na razie jestem zadowolony i raczej nie mam konieczności zmiany sprzętu na lepszy (z g4560 pewnie już przychodziły by myśli upgradu na i5/i7) - takie tam zboczenie komputerowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generarlnie przy braku środków wolałbym pentiuma, albo i3 z płytą z170 :) A za kilka wypłat upgerjd chociaż na i5 i dalej OC non-k :)

 

Największa bolączka starych płyt, to brak prawdziwego Sata3 i zintegrowane karty dźwiękowe kiepskiej jakości:)

 

 

Taka ALC1150 może być już alternatywą dla zewnętrznej dźwiękówki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

No to mamy zupełnie inne zdanie :D

 

z170 do lekkiego/średniego OC to min 400zł, i3 6100? od 400zł nadal 2 jajka i 4 wątki.

 

Dźwiękówka która bije 1150 to ok 20zł Audigy SE (do pentiuma musisz zostać na słabym zintegrowanym kodeku lub kupić drogą kartę pci-ex)

 

Sata 3? nawet moja okrojona płyta ma :D

 

Co kto lubi.

 

 

Ja za troszkę wyższą cenę od pentiuma g4560+mobo+ram mam i7 2600k@4.5-4.8ghz+mobo+ram i spory zapas mocy na którym mam zamiar przesiedzieć kilka dobrych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje sata idzie 500/500 przy ssd?

 

Audigi SE raczej alc1150 już nie bije:) To raczej zbliżone konstrukcje. 1150 ma niewiele wspolnego z alc6xx i alc8xx. W sumie to dzieli je przepaść:)

 

No i jak widzisz w opisie dla mnie dobry budżet setup to ten co ja mam. Ale to nie są te same pieniadze co 2gen. Trzeba sporo dorzucić. Mniej wiecej x2. Ale gwarancja jest:) Ja nie lubię mrozić pieniędzy bez gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoje sata idzie 500/500 przy ssd?

 

Gdybym miał tak szybki SSD to tak.

 

Ale mam trochę wolniejszy.

 

7bgj5j3cdwvu.jpg

 

Tutaj test na płycie Z97 https://allegro.pl/artykul/test-dysku-crucial-bx100-120-i-250-gb-swietne-ssd-za-rozsadna-kwote-59891

 

Inna wersja programu więc wynik może się różnić.

 

Audigi SE raczej alc1150 już nie bije:) To raczej zbliżone konstrukcje. 1150 ma niewiele wspolnego z alc6xx i alc8xx. W sumie to dzieli je przepaść:)

 

Na papierze tak, ale przy odsłuchu? :D

 

No właśnie ja też nie lubię mrozić/wyrzucać pieniędzy w błoto, zawsze kupuje cena/wydajność i żeby wystarczyło na lata, takim sposobem żadne ryzeny, i5/i7 nowych generacji mnie nie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...