Skocz do zawartości
japan

G4560 i dziwne klatkowanie w League of Legends

Rekomendowane odpowiedzi

To jaką kartę dokupić, żeby wydajność była minimum taka jak na i3-2120+HD7770 (wystarczało mi to)? Dobrze też żeby była cicha i mogła w przyszłości zagrać z lepszym prockiem.

Edytowane przez japan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lola każda z obecnej generacji będzie dobra. Wszystko zależy od tego jaki masz budżet. Mógłbyś kupić nawet tego hd 7770 i by było dobrze. Albo gtx 1050/1050ti jak chcesz coś więcej wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko martwi mnie ten filmik

 

 

Jeśli tak wygląda rx470 na tym procku przy lolu to chyba podziękuje. 200 fps na liczniku i nadal kanciaste ruchy kamery po mapie i poruszajacych sie postaci, nie wiem o co chodzi. Ktoś jest mi w stanie wyjaśnić czy to możliwe i jak to możliwe, że i3-2120 (gdzie g4560 jest chyba tej samej klasy, określany nawet jako i3 drugiej generacji) ze słabszą kartą daje lepszą płynność?

 

Chyba, że to coś nie tak z tym całym kanałem benchmarkowym, może sposób nagrywania lub coś? Bo patrze inne ich filmiki i na i3 też tak przycina, czy to w grze czy na spectator mode. Chyba to jedyne logiczne wytłumaczenie na to zjawisko.

 

Albo opcja druga, chyba najbardziej prawdopodobna, wszystko zależy od tego jak nagrywane były filmy, bo gdy się nagrało w 30 fps to nie widać tych mikrościnek. Może dlatego taka rozbieżność między nagraniami na podobnych podzespołach.

 

Co nie zmienia faktu, że jeśli tak to wygląda jak na powyższym filmie to podtrzymuję opinię że coś jest nie tak. Albo może to mi się już w głowie poprzestawiało od tego oglądania benchmarków :E bo teraz patrzę jakiś i5-6500 + Rx480 i też nie jest idealnie płynnie, więc może bardziej się nie da, a wszystkie filmiki z idealnie płynnym gameplayem to nagrania w 30fps?

Edytowane przez japan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy się zaczynam wpatrywać to wszystko przycina.

Jeszcze się okaże że do komfortowej płynności w LoL'a potrzeba minimum i7+144Hz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko martwi mnie ten filmik

 

 

Na ten filmik nawet nie patrz... jemu lol na w wszystkim przycina...

 

laptop i5 z 940m działa idealnie płynnie, ja w stacjonarnym pc używam gtx 580 i mam ustawione 60 fps, jest płynnie ;)

 

 

na i3 6100 i i5 6600 z integry również jest płynnie, chociaż czasami potrafi się przyciąć, i trzeba mieć wszystko inne pozamykane dla tego mam gtx 580 wygodniejsza praca z wieloma kartami i programami bez spowolnień.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] nie wiem o co chodzi. Ktoś jest mi w stanie wyjaśnić czy to możliwe i jak to możliwe, że i3-2120 (gdzie g4560 jest chyba tej samej klasy, określany nawet jako i3 drugiej generacji) ze słabszą kartą daje lepszą płynność?

 

 

Tak, ja jestem w stanie wyjasnić: nie jest to możliwe, G4560 jest zdecydowanie szybszy od wymienionego i3. Prawdopodobną przyczyną jest zbyt słaba integra w G4560. Być może już zakup G4600 załatwiłby sprawę, ale skoro jesteś już na G4560 pozostaje raczej zakup zewnętrznej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko martwi mnie ten filmik

 

 

Jeśli tak wygląda rx470 na tym procku przy lolu to chyba podziękuje. 200 fps na liczniku i nadal kanciaste ruchy kamery po mapie i poruszajacych sie postaci, nie wiem o co chodzi. Ktoś jest mi w stanie wyjaśnić czy to możliwe i jak to możliwe, że i3-2120 (gdzie g4560 jest chyba tej samej klasy, określany nawet jako i3 drugiej generacji) ze słabszą kartą daje lepszą płynność?

 

Chyba, że to coś nie tak z tym całym kanałem benchmarkowym, może sposób nagrywania lub coś? Bo patrze inne ich filmiki i na i3 też tak przycina, czy to w grze czy na spectator mode. Chyba to jedyne logiczne wytłumaczenie na to zjawisko.

 

Albo opcja druga, chyba najbardziej prawdopodobna, wszystko zależy od tego jak nagrywane były filmy, bo gdy się nagrało w 30 fps to nie widać tych mikrościnek. Może dlatego taka rozbieżność między nagraniami na podobnych podzespołach.

 

Co nie zmienia faktu, że jeśli tak to wygląda jak na powyższym filmie to podtrzymuję opinię że coś jest nie tak. Albo może to mi się już w głowie poprzestawiało od tego oglądania benchmarków :E bo teraz patrzę jakiś i5-6500 + Rx480 i też nie jest idealnie płynnie, więc może bardziej się nie da, a wszystkie filmiki z idealnie płynnym gameplayem to nagrania w 30fps?

 

Nie wiem o co Ci chodzi, ponad 200fps cały czas.

Ten film jest nagrany w 30fps to wydaje Ci się, że klatkuje.

 

Mój i3 6100 + RX470 = idealnie płynnie na najwyższych detalach. od 340 do 200fps, żadnego zgrzytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@greg

 

Do takich samych wniosków doszedłem :D

 

 

@chauwa

 

No właśnie, tak myślałem że coś nie tak z tym całym kanałem, bo niemożliwe żeby aż tak ścinało na takich konfiguracjach, zwłaszcza że sam na i3 grałem z gorszą kartą

 

 

@adashi

 

Ale mi chodziło o porównanie filmów testowych z i3+karta oraz g4560+karta, wiadomo że mój na integrze nie będzie tak płynny jak i3 z dedykowaną.

 

 

 

W ogóle na fullscreen płynniej mi działa niż w oknie na niższej rozdzielczości, myślałem że jest zupełnie na odwrót. Jest jakaś opcja, żeby granie w oknie było traktowane przez system jako fullscreen? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu możesz mieć te przycięcia...

Ja mam G4560 i 1050 fpsy są różne, dochodzą do 320+ bez akcji. W trakcie jednego z "teamfightów " spadły mi do 79 i to był w sumie jedyny taki przypadek. Normalnie leci 89+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu możesz mieć te przycięcia...

Ja mam G4560 i 1050 fpsy są różne, dochodzą do 320+ bez akcji. W trakcie jednego z "teamfightów " spadły mi do 79 i to był w sumie jedyny taki przypadek. Normalnie leci 89+

 

Ale ja jestem na integrze, po prostu obawiałem się oglądając testy na youtube, że nawet dokupienie karty graficznej nie rozwiąże tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż Ci pisałem 15 postów wcześniej - dokup grafikę. GTX750Ti wystarczy

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to hdd ma jakiś problem?

nawet integra z tego procka w tej gierce nie powinna aż tak szarpać

a twardziel potrafi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojego adata sp920 jak złe wlazło to ledwie reklamację jakoś zdążyłem wyklikać bo nawet przeglądarka nie chodziła normalnie :kwasny:

odpukać,nowy chodzi ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fwIhZ9O.png

 

To zrzut z CrystalDiskInfo

 

 

 

Co do haczenia to nie wiem, czasami jest gorzej, czasami lepiej. Na początku miałem wrażenie że było płynniej mimo tego że muzyka w tle i przeglądarka chodziła, potem zaczeło bardziej ścinać, zwłaszcza w trybie okna. Pokombinuje jeszcze z ustawieniami, ale coś jest nie tak, bo nawet jak dam very low i jest na początku gry powyżej 150 fpsów + fraps nie wykazuje spadków poniżej normy, to i tak mimo teoretycznie płynnego działania, moja postać przemieszcza się jakby krótkimi skokami po mapie, dokładnie tak jakby wyświetlało co którąś klatkę. Przy przesuwaniu kamery po mapie też, raz lepiej, raz gorzej. Internet chyba można wykluczyć jako problem, bo w trybie spectate przy 0ms jest dokładnie tak samo.

 

 

Ciekawe odkrycie. na 60 fps oraz 120 fps jest płynniej niż na 80 fps zablokowanym, na którym totalnie haczy :o

Edytowane przez japan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego dzisiaj moją uwagę zwróciła dziwna przypadłość, że czasami podczas jeżdżenia kursorem zacinał się on jakby przeskakiwał. Nie wiedziałem czy na siłę doszukuje się problemu czy to się serio dzieje więc odpaliłem painta i jak głupi rysowałem pętle białym pędzelkiem na czarnym tle i faktycznie na 30 sekund 3 razy ścięcie, które powodowało że kursor leciał z 5 cm w jedną stronę. Za problem był odpowiedzialny, albo tak mi się wydaje program "OnScreen" od LG, który zainstalowałem kilka dni temu. Po wyłączeniu tego badziewia kursor się nie zacina, pomyślałem że może to było powodem tych ścinek w grze. Po odinstalowaniu tego wydaje mi się, że jest trochę lepiej, chociaż nie jestem pewien, ale teraz postać podczas ruszania bardziej "wibruje" niż przeskakuje, to by mogło wyjaśniać dlaczego świeżo po podstawieniu systemu lepiej mi chodziła gierka niż potem, gdy ten syf zainstalowałem, no ale nadal przy stałym 120 coś mi nie pasuje to trzęsienie sie postaci podczas poruszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie jakiś soft w tle bruździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji odinstalowywania tego pozamykałem też parę innych rzeczy i zdawało się być lepiej, potem po restarcie komputera gdy ponownie się wszystko uruchomiło znowu zaczeło być gorzej i okazało się że to f.lux był sprawcą zamieszania :E A przy instalacji tego coś mi zmuliło na początku na chwilę.. to był sygnał ostrzegawczy :D

 

No także tak jak wyżej pisałem, teraz już tylko lekkie wibrowanie/trzęsienie postaci gdy się porusza nią, ale bez porównania, dużo lepiej. Tylko teraz pytanie czy to faktycznie coś nie tak z tymi programami, czy może z procesorem coś nie tak że z każdym programem ma jakiś problem.

 

OnScreen - ścinał kursor

f.lux - powoduje te ścięcia w grze

 

Czy to po prostu dlatego, że te programy ingerują w grafikę, a siedzę na mizernej integrze?

Edytowane przez japan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie przez mizerną grafikę.

Nawet na mocniejszych sprzętach programy mogą mieszać.

Ważne że jest jakiś postęp :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz muszę jeszcze coś znaleźć na zastępstwo, albo jakoś ręcznie ustawić ustawienia monitora żeby uzyskać podobny efekt (pewnie się nie da) bo już tak przywykłem, że bez tego to monitor po gałach bije niesamowicie, albo może takie żółtawe okulary gamingowe :lol2:

 

edit: widzę że microsoft niedługo wyposaży 10ki w funkcję redukcji emisji niebieskiego światła, także czekam :E

Edytowane przez japan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie temperaturę obrazu na CIEPŁA to będzie bardziej żółto niż niebiesko:) Używając guziczków na obudowie ekranu a nie softu.

 

Jakąś prostą grafikę możesz sobie kupić. Gorzej nie będzie, tylko lepiej:D Też kiedyś chciałem grać w lola na integrze (i7 4 generacji). Szybko się z tego wyleczyłem:D

 

Zresztą, zobacz co myśli sam Intel o swoich układach graficznych:

http://www.chip.pl/news/wydarzenia/umowy-i-fuzje/2016/12/intel-i-amd-w-jednym-ukladzie-scalonym-staly

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.

Szkoda że intel nie wkłada do takiego G4560 iris pro. :E

 

Zresztą, zobacz co myśli sam Intel o swoich układach graficznych:

http://www.chip.pl/news/wydarzenia/umowy-i-fuzje/2016/12/intel-i-amd-w-jednym-ukladzie-scalonym-staly

 

Niekoniecznie źle myśli.

'Fuzja graficzna' raczej wynika z korzyści dla obu stron. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta - tym trzecim jest Nvidia.

Dlatego intel i AMD wolą współpracować.

Szkoda że inni, z innych dziedzin, nie biorą przykładu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to ustawić? Da się bez dodatkowego oprogramowania? Bo widzę tylko w ustawieniach jasność i kontrast + jakieś gotowe tryby od producenta do czytania/grania i mimo że coś tam działają to jednak do f.luxa się to nie umywa, dużo gorsza konfiguracja.

 

Co do karty - kupię na dniach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dobrze myśli, intel zdaje sobie sprawę, że ich grafiki zintegrowane prezentują poziom jak z poprzedniej epoki. Problemem jest nawet poprawna obsługa telewizora na jakiś starszych kablach;]

 

W sumie Iris PRO jest wypas, bo boostuje cały komputer, ale chyba intelowi nie oplaca się jej produkować:] A Pentium G4560 z IrisPro.. kto by później kupił i3 oraz i5? Jeszcze Pentium G4560-K i na rynku zostałyby tylko pentiumy oraz i7:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...