Skocz do zawartości
grsmagik

Kabel do szybkiego ładowania 2.1A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie polecacie tanie ale dobre kable, które ładują stałym prądem 2.1A szybko i dobrze?

Potrzebuję kupić dobry kabel, ponieważ te 1A to jest największy syf jaki widziałem. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel 2.1A? Czy o ładowarkę Ci chodzi?

 

Ja kupuję po 3-4zł szt, wszystkie spisują się bdb. Byle nie 4-world. Biorę USB 3.0

Digitus jest ok, Assmann...

 

edit:

no, przesadziłem z ceną. Aktualnie są po 5-6zł netto :)

 

KABEL I-BOX P/N: IKUMD2A

https://www.morele.net/kabel-zasilajacy-i-box-micro-usb-data-power-2a-ikumd2a-845381/

 

385086-304595-product_original-kabel-i-box-micro-usb-data-power-2a-1m-ikumd2a.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel 2.1A? Czy o ładowarkę Ci chodzi?

 

Ja kupuję po 3-4zł szt, wszystkie spisują się bdb. Byle nie 4-world. Biorę USB 3.0

Digitus jest ok, Assmann...

 

edit:

no, przesadziłem z ceną. Aktualnie są po 5-6zł netto :)

 

KABEL I-BOX P/N: IKUMD2A

https://www.morele.net/kabel-zasilajacy-i-box-micro-usb-data-power-2a-ikumd2a-845381/

 

385086-304595-product_original-kabel-i-box-micro-usb-data-power-2a-1m-ikumd2a.jpg

A rzeczywiście płynie tam prąd 2A? Ponieważ kable które nie mają dobrego przepływu prądu mi źle działają w telefonie później. (różne problemy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam gówno za 5-9zł. Nic nie warte i po miesiącu jest do wywalenia.

Szukaj Aukey lub uGreen na allegro lub jak Ci się nie spieszy na aliexpress.

25-30 dni masz oryginalny kabel za 3$ z Chin.

 

https://www.aliexpress.com/store/301635

https://www.aliexpress.com/store/1830134

Edytowane przez Shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam gówno za 5-9zł. Nic nie warte i po miesiącu jest do wywalenia.

Szukaj Aukey lub uGreen na allegro lub jak Ci się nie spieszy na aliexpress.

25-30 dni masz oryginalny kabel za 3$ z Chin.

 

https://www.aliexpress.com/store/301635

https://www.aliexpress.com/store/1830134

Na allegro dostępne są 1m kable za około 9zł + przesyłka. Czy to są oryginalne kable?

https://allegro.pl/listing?string=Ugreen&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-2-0320&order=p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A myślisz, że jaki tam masz kabel?

Cenę robi ładowarka a nie kabel.

 

I widzę, że mamy tu wyznawców m.in. kabli HDMI po 100zl, bo taki za 20-30 to :kupa::E

 

 

@up

Jak widzisz, 9zl. 5-6 zł są be ale 9zl jest ok ;)

 

Nie daj się zwariować.

 

Kabel za kilka zł najczęściej nie różni się niczym od tego za 30zl. Widziałem kable HDMI 3m po 1500zl (tysiąc pięćset). I ludzie to kupowali.

Powtórzę - nie daj się zwariować i kabel za przysłowiową dyche sprawdzi się znakomicie. Byle nie 4world

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zauważ że na droższych kablach masz napisane ile amper mogą przesłać, a na takich za 5zł już nie i tam nawet przy ładowarce 2A do telefonu nie trafił tyle amper, więc ładowanie trwa dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość kabla ma duży wpływ na szybkość ładowania, już sporo eksperymentowałem ;)

 

Przy poprzednim telefonie - Sony Xperia SP (ładowarka 1A) nie miało większego znaczenia jakiego kabla używałem, czasy ładowania podobne.

Przy obecnym Samsungu Note 2 denerwował mnie czas ładowania. Oryginalna ładowarka 2A + oryginalny kabel = ok 4,5 godz ładowania. Dokupiłem inną ładowarkę 2.4A, niepotrzebnie, czas ładowania podobny. W końcu na którymś forum znalazłem jakiś test kabli. Kupiłem na próbę kabel Blitzwolf 2.1A. Ładowarka Samsunga 2A + kabel Blitzwolf = ok 2,5 godz ładowania.

 

Tanie kable mają duży opór ze względu na mały przekrój żył, stąd wolne ładowanie. Kable HDMI to inna historia, nie ma znaczenia jakiej jest jakości ponieważ przesyła dane cyfrowe. W przypadku kabla USB do ładowania, czym szersza rzeka tym więcej wody przepłynie ;) Jeśli zależy komuś na szybszym ładowaniu to warto dołożyć kilka złotych. Nie wymienię jakie jeszcze marki warte są polecenia ze swojego doświadczenia, ale w wielu miejscach polecane są Aukey, Blitzwolf, uGreen. Do tej pory kupowałem najtańsze kable USB myśląc że nie ma to znaczenia, Blitzwolf to pierwsze "markowe". Najbardziej zdziwiło mnie, że kabel Samsunga jest taki kiepski ale być może wynika to z jego zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o kable to polecam firmy Anker oraz Aukey :) Taki kabel nie kupuje sie codziennie ;)

 

Ja mam ladowarke na 5 wejsc USB Anker i rowniez kabel tej firmy i jestem mega zadowolony :) nawet nie mam powodu, zeby uzywac dodawanej ladowarki Quick Charge 3.0 ktora byla w opakowaniu z komorka.

 

Blitzwolf to oczywiscie tez dobra firma i ostatnio zalowalem, ze nie kupilem tego kabla (zapasowy, albo moze nawet i glowny gdyby sie sprawdzil) http://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-TC1-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1118457.html za 3,30 $ :kwasny:

Edytowane przez DonMateok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :). Powie ktoś czym się dokładniej różnią te 2 kabelki?

Kabel USB Ugreen nr1

Kabel USB Ugreen nr2

Jeden jest z oplotem chyba, drugi bez. Jak to ma się w codziennym użytkowaniu? Bez oplotu jak zwykły kabelek można zwijać, a z oplotem jest dość sztywny? Jakieś różnice oprócz tego?

 

Nad ładowarką/ładowarkami jeszcze się zastanawiam :E. Jest sens kupować ładowarki bezprzewodowe tego lub innego polecanego tutaj producenta czy lepiej oryginały jeżeli mówimy o bezprzewodowym ładowaniu?

Edytowane przez Raiven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ostatnio zgubiłam kabel od mojego powerbanka. Teraz chciałabym kupić nowy, ale nie wiem jak wyszukać takiego, który ładował równie szybko jak tamten. Mój powerbank : https://www.mediaexpert.pl/ladowarki-przenosne/powerbank-vakoss-tp-2588s-10400-mah-srebrny,id-463687 kabel, który kupiłam był w zestawie.

Czy moglibyście mi poradzić jak szukać odpowiedniego kabla lub po prostu podrzucić jakiś link, który kabel kupić ?

 

Dziękuję z góry i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakikolwiek żeby na opakowaniu pisało 2A lub więcej. I oczywiście żeby miał odpowiednie końcówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naciskiem na Blitzwolf, Anker, Aukey lub uGreen (te nowsze "upgrade" nie "old" bo te drugie się rozwalają; są też z oplotem).

 

Ponoć jeszcze są w porządku:

Orico, Usams.

Baseus jeszcze czasem, ale niektórzy odradzają.

 

Prawdopodobnie najszybszym kablem jest (raz jakiegoś power banka odratował komuś):

Blitzwolf bw-mc9,

 

BW-TC9 krótszy, jeszcze szybszy, ok. 3A ponoć, USB-C.

 

 

I tak jak ktoś wyżej pisał, Samsungowe są słabe. Wystarczy choćby w aplikacji Ampere sprawdzić.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naciskiem na Blitzwolf, Anker, Aukey lub uGreen.

 

I tak jak ktoś wyżej pisał, Samsungowe są słabe. Wystarczy choćby w aplikacji Ampere sprawdzić.

 

Jak wyżej, wbijaj na pepper i tam czekaj na promocje. Ja ostatnio zamówiłem 4 TAKIE po 7pln, u nas pewnie z 25pln taki kabel jak nie lepiej. Krótsze są tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótsze też potrafią lepiej ładować.

Zwłaszcza w porównaniach jakiś no-name'ów.

Czasami nawet lepsze są te najkrótsze kable tylko do ładowania, które nie mają transferu plików.

Ale to mówię jak już nie mamy nic z lepszych do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótsze też potrafią lepiej ładować.

Zwłaszcza w porównaniach jakiś no-name'ów.

Czasami nawet lepsze są te najkrótsze kable tylko do ładowania, które nie mają transferu plików.

Ale to mówię jak już nie mamy nic z lepszych do wyboru.

 

Jak blitzwolf czy inny markowy to na pewno trzyma parametry, w przypadku tych wynalazków z allegro to wiadomo, że krótszy "lepszy" bo to fizyka. Osobiście to mówię, czekam na okazje i kupuje na zapas w Chinach. Szkoda nerwów.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie mówiąc to na metrowym kablu przy napięciu 5V i prądzie 2,1A będziemy mieć spadek napięcia z 5V na 4,79V w przypadku żyły o przekroju 0,34mm2. Przecież to nie wpłynie w żaden sposób negatywny na zasilanie ładowarki wewnątrz telefonu? Ładowarka w telefonie MUSI mieć tolerancję napięcia z zasilacza, który wkładamy do gniazda sieciowego. A przy różnicy napięcia 5V i 4,79V w ogóle nie ma o czym gadać, układ będzie tak samo wydajny i osiągnie pełną możliwą moc. Także ja tutaj od strony elektrycznej nie doszukiwałbym się problemu, bo łatwo dość przeliczyć, że nie w tym rzecz. Trzeba by przeprowadzić sensowny test takiego samego telefonu z tymi samymi ładowarkami i różnymi kablami. Ewentualnie chińczyk wkłada najcieńszy i najtańszy kabel, który żadnych norm nie spełnia i stąd problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale jestem kolejny który mówi że kable od Samsunga są słabe.

Natężenie osiąga mniejsze wartości szczytowe, wolniej też je osiąga.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego testu potrzebny jest oscyloskop i kontrola napięcia i natężenia zasilania oraz napięcia i natężenia po stronie ogniwa, to by był racjonalny test. Jak piszesz natężenie wolniej osiąga wartości szczytowe i są mniejsze na jakiej podstawie? Te mini mierniczki z ekranikiem LCD z Chin to jest zabawka, a nie precyzyjne urządzenie pomiarowe. Multimetr za 100zł nie mierzy poprawnie małych prądów i napięć, a co dopiero badziewia na usb za 2-3 USD z aliexpress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że się będzie dochodzić.

 

Nawet się nie kłucę xd

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel BlitzWolf BW-TC15 3A 1,8m

I ładuje gorzej niż mój złamany oryginalny kabel od Honora 8. Sprawdziłem programem i oryginalny kabel ładuje do 1800mA a kupiony BlitzWolf max 850mA - Podróba czy o co chodzi?

 

Na jednym i drugim nie działa mi szybkie ładowanie, a kiedyś działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie kable blitzwolfa (a mam ich bodaj 3 lub 4) śmigają aż miło z QC 3.0, łącznie z 3metrowym, więc to dziwne. Próbowałeś może jeszcze z innym telefonem obsługującym szybkie ładowanie?

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość sprawdzenia z P Smart lub P20 Pro więc będę to musiał zrobić o ile one obsługują szybkie ładowanie. Z moim Honor 8 nie działa niestety, mało tego bardzo słabo ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable HDMI to inna historia, nie ma znaczenia jakiej jest jakości ponieważ przesyła dane cyfrowe.

Z tym obecnie różnie bywa. Spróbuj przesłać HDR i 4K na kablu za 5 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...