Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

enef

PC na zintegrowanej karcie G4560 nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie procesor Intel Pentium G4560 wraz z płytą główną MSI H110M PRO-D. Chciałem korzystać z PC z użyciem zintegrowanej grafiki Intela, jednak gdy podłączyłem monitor nie ma żadnego obrazu, nic się nie dzieje (podpiąłem go przewodem DVI->HDMI). Monitor na pewno jest dobry korzystam z niego cały czas, model to Samsung LS24F350FHUXEN.

Z ciekawości podpiąłem PC pod TV tym samym przewodem i UEFI normalnie się wczytuje.

 

Miał ktoś taki problem i wie jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa z TV, to spróbuj innego kabla lub złącza/kabla. Nikt tego nie przeskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS sobie podnieście bo na plytach h110 wam nie zadziała ten procek! ile razy ten temat był wałkowany na tym forum...

 

i nie, to nie jest wina sprzedawcy ze wam tego nie powiedział tylko to jest wina intela - jak dla mnie powinni robić nową podstawkę co generację wtedy nie byłoby problemów takich jak te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam najnowszy a procek sprawdzony na dwóch płytach - rezultat ten sam tj. karta mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS sobie podnieście bo na plytach h110 wam nie zadziała ten procek! ile razy ten temat był wałkowany na tym forum...

 

i nie, to nie jest wina sprzedawcy ze wam tego nie powiedział tylko to jest wina intela - jak dla mnie powinni robić nową podstawkę co generację wtedy nie byłoby problemów takich jak te

Bios zaktualizowany, w tym rzecz.

Co by intel nie zrobił to problemy i tak będą - technika XXI wieku 8:E

 

Mam identyczny problem. To chyba problem systemowy (procesor jest skopany?)

http://forum.pclab.pl/topic/1187916-G4560-2C4T-czyli-i3-za-260PLN/page__st__1160

Podmiana proca by wyjaśniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa z TV, to spróbuj innego kabla lub złącza/kabla. Nikt tego nie przeskoczy.

Tym samym kablem co działa z TV nie działa z monitorem, niestety płyta ma tylko wyjście DVI, więc nic innego nie mogę sprawdzić, a konwertera DVI -> D-SUB nie mam.

 

 

Mam identyczny problem. To chyba problem systemowy (procesor jest skopany?)http://forum.pclab.pl/topic/1187916-G4560-2C4T-czyli-i3-za-260PLN/page__st__1160

Procesor jest w porządku, bo na TV wszystko się odpala.

 

 

BIOS sobie podnieście bo na plytach h110 wam nie zadziała ten procek! ile razy ten temat był wałkowany na tym forum...i nie, to nie jest wina sprzedawcy ze wam tego nie powiedział tylko to jest wina intela - jak dla mnie powinni robić nową podstawkę co generację wtedy nie byłoby problemów takich jak te

BIOS jest u mnie zaktualizowany, system się uruchamia na TV.

 

I monitor również nie jest popsuty, bo właśnie z niego piszę korzystając z tego samego HDMI pod który podpinałem PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy monitor wykrywa sygnał automatycznie?

W moim przypadku bez dodatkowej karty graficznej w pcie (niewykorzystywanej bo monitor podłączony do integry) nie tyle nie było sygnału dla monitora co w ogóle sprzęt się nie uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku bez dodatkowej karty graficznej w pcie (niewykorzystywanej bo monitor podłączony do integry) nie tyle nie było sygnału dla monitora co w ogóle sprzęt się nie uruchamia.

Nie uruchamia czy uruchamia ?

Masz/miałeś dwie płyty ?

pierwsza Asus H110M-K (z aktualizacją Bios)

druga Gigabyte GA-B250M-DS3H

i ten sam efekt - bez wpięcia w slot GPU - integra nie działa.

 

W ustawieniach sprawdzałeś, kable sprawdzałeś itd...

Podmiana proca wyjaśni czy skopany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem dwie płyty. Oczywiście, że ustawienia były sprawdzane.

Procek poszedł do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego Gigabyte to sam producent pisze:

 

* The DVI-D port does not support D-Sub connection by adapter.

 

może jest podobnie z adapterem na hdmi?

 

Ja kupiłem Asrocka B250M-HDV i tego pentiuma g4560 i też jadę na integrze ale poprzez DVI i jest ok ale czasem mam komunikat przy starcie "przekroczenie zakresu".

 

Na płycie mam 3 gniazda jak znajdę chwilkę czasu to sprawdzę czy uruchamia się przez d-dub i przejściówkę dvi-d-sub.

 

@edit:

Monitor stary BENQ FP93GP: zarówno na dvi jak i d-sub bez adapterów uruchamia się bez problemów.

 

Ustawienia w uefi:

Primary Graphic Adapter - onboard

iGPU Multi Monitor - disabled

 

Adapter dvi-dsub muszę poszukać(wydawało mi się że mam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego Gigabyte to sam producent pisze:

 

* The DVI-D port does not support D-Sub connection by adapter.

 

U mnie problem jest głębszy - bez dodatkowej gpu w ogóle nie startuje płyta a do sygnału dla monitora to dalsza droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem konwertera, albo raczej monitora który nie rozpoznaje od niego sygnału, jak widać telewizor rozpoznał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy monitor wykrywa sygnał automatycznie?

Grzebałem w różnych ustawieniach monitora, i automatycznych i ręcznych, nic nie pomogło.

 

Problem konwertera, albo raczej monitora który nie rozpoznaje od niego sygnału, jak widać telewizor rozpoznał.

Może i masz rację.

 

W każdym razie informacja dla potomnych - problemu nie udało się rozwiązać, próbowałem zmiany różnych ustawień w BIOSie, nic nie pomogło.

 

Zadziałało tylko to, czego chciałem uniknąć - zakup karty graficznej.

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej chyba było zamówić inną przejściówkę i jeśli sytuacja by się powtórzyła zwrócić. Tak to już jest z tymi przejściówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...