Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Under555

Płyta do 2600k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, trochę się znam a trochę się nie znam więc,żeby nic nie zrobić źle zgłaszam się po pomoc. (od razu powiem,że powstanie też temat na giełdzie bo chcę kupić kartę,która spełni wymagania oraz RAM)

 

Procesor I7 2600 K

Jakieś wielkie chłodzenie powietrzne do niego

Wielka buda Silverstone

RAM: chcemy kupić 2x8GB DDR3 ale chyba tylko 1333Mhz bo 2600k szybszych nie obsługuje. Aczkolwiek pomimo taktowania to opóźnienia im mniejsze tym lepiej.

Jest jakiś duży zasilacz modularny wiec luźno

Karta Graficzna to jakaś podkręcona fabrycznie nvidia gtx 980 4gb

Dyski... będzie jeden SSD (850 Pro 512 Sata) oraz chyba 4 czy 5 HDDków sata (1-2TB każdy)

 

Nie znam więcej szczegółów bo to brata komp i jest ode mnie oddalony.

 

Szukamy płyty głównej i RAM (2x8GB DDR3)

Będzie robione OC procesora i karty graficznej.

Komputer do grania.

 

I teraz tak...

Chcę,żeby złącze do płyty dało jej 100% wydajności a nie jakieś stare co zakorkuje wydajność

To samo z SSDkiem

Niech też obsłuży tą dużą ilość dysków

 

Będzie Windows 10 Pro na tym kompie więc ze sterownikami niech nie będzie problemów

 

Niech nie będzie problemów z dużym chłodzniem (jest pod ten socket co trzeba)

 

No i wsparcie na OC... z jednej strony po prostu niech mobo zniesie OC a drugiej strony jestem totalnym debilem jeśli idzie o podrkęcanie więc niech będą jakieś profile czy coś co mi ten proces ułatwi ;D

 

 

 

Socket to 1155

Rozmiar płyty to ATX

 

I teraz sprawa samej płyty... szukam full kompletu czyli ze śledziem na tył i innymi potrzebnymi rzeczami.

Do 500zł max.

 

Gwarancja bardzo mile widziana.

 

Nie wiem do końca jakie płyty spełniają moje powyższe wymagania więc nie wiem konkretnie które modele z allegro/olx będą ok.

 

Więc pomóżcie mi znaleźć na aukcji dobrą płytę dla brata.

 

Mogę kupić od kogoś na forum jak macie dobrą płytę.

 

Szukam także RAM DDR3 2x8GB (do gier, im lepsze paramtetry i cena tym lepiej smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600K obsłuży aż do 2133 MHz, a to już będzie różnica w porównaniu z 1333. Opóźnienia swoją drogą, ale zegar robi różnicę - owszem, nie podgonisz tym za wiele, ale te kilka % to na pewno. A biorąc pod uwagę ceny i dostępność, to za 1866 wcale nie zapłacisz wiele więcej niż za 1333. Radiatorki - to tylko marketing i wygląd, w praktyce nic (tak, nic) nie dają jeśli chodzi o wydajność. DDR3 mogą pracować nawet do 100 st, ale i tak w życiu do tego się nie zbliżysz, czy to z czy bez radiatorków.

 

Mobo - albo taniej na P67 albo drożej na Z77. Tak czy siak używane płyty na 1155 są aktualnie bardzo drogie.

 

Procek - do grania Ci 2600K nie jest potrzebny, to już lepiej 2500K dorwać. Różnica: 400 zł a 650 zł. Nie ma sensu moim zdaniem 250 zł dopłacać. HT w grach nic Ci nie da, a czasem wręcz przeszkadza (b nieznacznie, ale przeszkadza).

 

W sumie to nie wiem czy warto cały taki sprzęt od nowa kupować - jakbyś np miał dobrą mobo i jedynie zmieniał i3 na 2500K to pewnie i tak. Ale cały nowy stary sprzęt? No chyba, że b b okazyjnie - ale 1155 jeszcze mocno się trzyma cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś źle napisałem/źle zrozumiałeś.

 

Ja szukam plyty i RAMu bo wszystko już inne jest- brat to dostał bardziej niż okazyjnie :D

 

Na stronie intela pisze,że 1333 albo ok1k obsługuje 2600k

 

płyty obsługują nawet 2133 ale procek jak wyżej

 

 

HT w grach przeszkadza? w jakich i dlaczego + pokaż linki, dowody itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz proca to spoko, szczególnie jak okazyjnie zdobyty.

 

Mobacza licz min. 300 zł za P67. Z77 spokojnie 400 zł. Obserwowałem niedawno parę aukcji, bo też się zastanawiałem nad zmianą.

 

Co z tego, że proc nie obsługuje szybszych pamięci? Różnica w wydajności będzie. Ważne, żeby płyta obsługiwała.

 

Co do HT - temat wałkowany setki razy od 2011 r., każdy portal robił porównaniu 2500K i 2600K. Ewentualne różnice pomiędzy nimi to zasługa nieco większego cache w I7 i różnic w OC danego egzemplarza. Ale to nieważne, masz już 2600K no to super.

 

Mój link - różnice HT on / off

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem śpiący więc napiszę wszystko w punktach:

 

1. najlepsze jest z77, średni p67 a najgorsze h67,tak?

2. Skoro i5 jest do gier tak samo dobry jak i7 to dlaczego 95% gameplayów anglojęzycznych jest z i7mkami ?

3. To jak to jest,że na przykładzie lapków (gdzie nie było robione OC + żaden procek nie throttlowal)

Mówili,że (wtedy 6gen byo najnowsze) 6700hq daje sobie radę w grach mniej więcej jak i5 6gen ? Przecież skoro do gier i7 PC = i5 PC to to znacznie wyżej od 6700hq powinno być? Nie wiem jakie taktowania w turbo mają 4 rdzenie w i5 bo np. w 6700hq to jest 3.1Ghz (4 rdzenie + HT + Turbo i nie podrkęci tego).

 

Poza tym niby dlaczego i7 od i5 był znacznie lepszy (PCtowe, 6gen cały czas) ? pewnie wrzucili nic nie warte benchmarki do tego i tak wyszło.

 

To do gier najlepszym z tych trzech procków wydaje się być ZAWSZE i5 desktop (lepszy od i5 czy i7 laptopowych i i7 desktop)

lepszy bo działa jak I7 skoro HT nie ma sensu

lepszy od każdego laptopowego bo mają małe zegary a jakiś takie 6gen i5 poleci na 4.3-4.5Ghz czyli prawie 1.5Ghz więcej :D

 

Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś źle napisałem/źle zrozumiałeś.

 

Ja szukam plyty i RAMu bo wszystko już inne jest- brat to dostał bardziej niż okazyjnie :D

 

Na stronie intela pisze,że 1333 albo ok1k obsługuje 2600k

 

płyty obsługują nawet 2133 ale procek jak wyżej

 

 

HT w grach przeszkadza? w jakich i dlaczego + pokaż linki, dowody itp.

 

Bzdury Panie czytasz, 2600K wspiera oficjalnie do 1333 MHz, natomiast wyższe zegary są traktowane jako tryb OC i mogą wymagać podbicia VCCIO/VCCSA do stabilnej pracy, używałem 2600K z pamięciami 2133 MHz CL9 i różnica w miejscach procesorowych względem 1333 MHz potrafiła sięgać ponad 20 %.

 

HT już aktualnie nie przeszkadza w grach, kiedyś niektóre tytuły potrafiły notować minimalnie gorsza wydajność od i5 przez fakt że gra źle zarządzała wątkami i obciążała SMT zamiast fizycznych rdzeni, aktualnie albo HT już nie koliduje, albo wręcz daje kopa w niektórych nowych produkcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Under

1 - tak, Z77 o ile możesz - w P67 nie ma wyjść video (co potrafi się przydać), ale w sumie do OC to bardziej zależy od modelu niż samego chipsetu

2 - na zachodzie kupno kompa z I7 + 1080 to tak jak tu I3 + 750Ti, siła nabywcza i tyle; a poważniej to chodzi o to, że jeśli podczas grania odpalasz też inne softy, w tym do streamingu, to HT się przyda - ewentualny spadek wydajności jest malutki; i jeszcze jest możliwe, że te I7 to wersje 6 i 8 rdzeni (nie HT, ale fizyczne rdzenie)

 

W odpowiedzi na pytanie stawiane od wieków czyli "dlaczego I5 do gier zamiast I7" chodzi o to, że nie ma widocznego sensu dopłacanie kilkuset złotych (mówimy o nowych procach) żeby mieć praktycznie tę samą wydajność. Jeśli oczywiście masz kasy jak małpa kitu, to pewnie - wtedy bierzesz I7, tyle RAMu ile obsłuży płyta, 1 kW Platinum, kilka Titanów itd. Ale dla przeciętnego polskiego gracza to wiesz...

 

A jeśli chodzi o wykorzystanie więcej niż 4 rdzeni to dopiero od niedawna gry to faktycznie wspierają więcej niż 4 rdzedznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ,że HT w i7 nie wykorzysta to bzdura. Zobacz sobie ostatni test na Purepc tam pięknie wychodzi jaka jest różnica miedzy i5 a i7 (Sandy Bridge). Fakt kiedyś jej nie było ale obecnie to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się podłączę pod temat - jakie opinie o MSI Z77A-G43? Miałaby być pod 2500k czyli też pod OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Obawiam się tylko, że te płyty które sprzedają to złomy po naprawach i to nie do końca fachowych. Cała masa płyt oem, niby dają gware, ale jak przychodzi co do czego to "powyginane piny" :E. Chyba, że wrzuciłeś tą aukcje tak poglądowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat K-Tech już od b dawna opycha takie mobacze, vga itd. - tak, w zdecydowanej większości to pewnie refurby, po mniejszych / większych naprawach, czasem też wersje OEM, leżaki, wyciągane z niesprzedanych kompów itd. Ale kilka razy graty od nich brałem i było OK. Dają też gwarkę - krótką bo krótką, ale heloł, to 1155, platforma już dawno nie produkowana. Nie żeby coś, ale jak już ktoś ma zapłacić niemałą kasę za stary sprzęt, to lepiej od nich, z papierem, niż od Mirka co to nigdy sprzętu nie krącił i używał tylko weekendami i wieczorem (a opycha 2500K, Asrocka Extreme i kilogramowego Thermalrigtha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko, że te płyty które sprzedają to złomy po naprawach i to nie do końca fachowych. Cała masa płyt oem, niby dają gware, ale jak przychodzi co do czego to "powyginane piny" :E. Chyba, że wrzuciłeś tą aukcje tak poglądowo.

 

Mam Asusa P8P67 Deluxe w szafie od nich, 1.5 roku działał bez zająknięcia, teraz czeka z CPU i RAM'ami na sprzedaż, także podejrzewam że na co się trafi tyle będzie działać, a co istotne śladów reperacji lutowniczych nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dwie sprawy... przepraszam,że tak wprost ale musze dzisiaj (środa) zamówić cześci bo do weekendu musze je mieć a mają dojść na wieś.

 

1. Wiem,że 2gen była dawno temu więc jak się ustrzec przed starymi padakami, spuchniętymi kondensatorami itd.? czy dobrze mi się wydaje,ze jedyną sensowną opcja jest kupić mobo od jakiejś firmy, która daje gwarancję swoją na nawet 12 miesięcy ?

 

Disconnect, pw.

 

A skoro mogę przebierać w chipsetach, ofertach i firmach to które mobo (konkretnie, bardzo o link prosze) będzie najlepsze

a) do OC czyli je wytrzyma + ułatwi mi ile można bo tyle co wiem to to,że nie zmieniać napięcia, wyłączyć turbo i mnożnik podbijać

czyli jakiś Dual Bios czy coś,zeby w razie zwalenia OC,żeby chociaż bratu kompa zostawić dzialajacego na stock.

 

b) umożliwi te szybszy pamięci.

I tutaj kwestia... czy jesli kupię bratu pamięci np. 2x8GB DDR3 2133 albo 1866 to pójda na 1333 stabilnie tak? a jak znajdę chwilę to coś tam poprzestawiam i pójdzie full prędkość?

w takim razie też proszę o linka do takich pamięci ;)

 

im taniej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Under mimo, że 2 generacja i płyty P67 są już wiekowe, to straszna lipa z nimi jest.

 

Najtansza sprawna z gwarancją to 269zl:

http://allegro.pl/asus-p8p67-le-ddr3-1155-usb3-fv-sklep-i6488831303.html

 

wszytko poniżej tej kwoty jest na allegro uszkodzone. Dodatkowo są to gołe płyty bez zaślepki i kabli sata. Niby nie problem, ale jak nie masz kabelków to wycieczka do sklepu i zakup 2 sztuk to ze 20zl jeszze dorzucisz:)

 

 

Widzę, że ogromna podaż tanich procesorów 2 generacji ( z importowanych komputerów biurowych ) totalnie przewróciła ceny płyt głównych.

P67 swego czasu za 100zl można było spokojnie kupić, z77 do 200zl było sporo..

 

Najtańsza sensowna Z77 - 299zl:

http://allegro.pl/msi-z77a-gd55-1155-i6743544309.html

 

EDIT:

POPRAWKA - ta płyta nie ma jednego z pinów procesora - to jakaś masakra..

 

Minimalnie taniej ale znacznie biedniej:

http://allegro.pl/asrock-z77-pro4-m-okazja-ideal-i6759695789.html

http://allegro.pl/plyta-glowna-msi-z77a-g43-i6756973105.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... chyba kupię taka płytę MSI bo to oc genie do mnie bardzo przemawia- bo nie umiem kręcić.

 

Jakie rami mi polecacie ? Chce kupic zestaw 2x8GB ddr3 i pewnie 2133 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecane zależą od tego, co aktualnie jest dostępne:D

 

Na dziś rano:

http://allegro.pl/pamiec-ram-ddr3-16gb-g-skill-2400mhz-cl11-xmp-dual-i6755651391.html

http://allegro.pl/g-skill-ddr3-16gb-8gbx2-2400mhz-cl11-i6751985942.html

 

Cena niemal ta sama z kosztami wysylki. Bardziej pasują mi te z niskim profilem, bo sprzedawca bardziej ogarnięty. Te drugi ziom planuje wysłać e-mailem kości po zakupie za 0zl..

Przesyłka elektroniczna (e-mail) 0,00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... chyba kupię taka płytę MSI bo to oc genie do mnie bardzo przemawia- bo nie umiem kręcić.

 

Jakie rami mi polecacie ? Chce kupic zestaw 2x8GB ddr3 i pewnie 2133 Mhz

 

Gwarantuje Ci że ten OC Genie będzie problemowy, jak przywali za dużym napięciem po CPU to będziesz go smażyć, podkręcanie na LGA 1155 jest bardzo proste jak kupisz to mogę Ci udzielić trochę porad bo tą platformę to już na wylot znam, zwłaszcza na płytach Asusa i Asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś trochę do czynienia z Sandy i OC, to może dodam coś od siebie

zdecydowanie najlepsza płyta pod względem cena/możliwości OC, to Asrock P67 Pro3 B3, warta około 250zł ( powinna potanieć przez ostatnie dwa lata ale nie wiadomo czemu trzyma cenę )

jest to bardzo popularne mobo, z dobrą chłodzoną sekcją na którym 4.5Ghz robi się z zamkniętymi oczami ( o ile procesor na to pozwoli )

 

druga propozycja ode mnie, to Asrock Z77 Extreme4, którego dwa lata temu można było nabyć za 350zł, nie mam pojęcia dlaczego nadal trzyma cenę

i w sumie jest tam wszystko, czego można oczekiwać po LGA 1155, podkręcając na takich płytach ogranicza nas jedynie sztuka procesora, są sztuki procków które bez problemu na tej płycie robią 5Ghz+, szczególnie 2500k i chyba jest to najlepsza płyta ze wszystkich tutaj wymienionych

 

co do ramu, zdecydowanie polecam 2133Mhz przynajmniej CL9, a jak chce się zaszaleć, to CL8, podniosą one stabilność i minimalny FPS względem 1333Mhz, bo procesor będzie miał szybszy dostęp do swojej pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu trzymają ceny? Bo jest popyt, bo 2500K nadal daje radę ze zdecydowaną większością kart, bo większość ludków nadal gra w FullHD. Podobnie było na etapie kończenia się 775 i wejścia 1155 - sam pamiętam, że sprzedając Q9450 (w sumie to Xeon był, identyczny jak Q) i porządną P35 z DDR2 1066 bardzo niewiele dołożyłem do P67 i I5 2400 z DDR3 1333. Różnicy oszałamiającej w wydajności też w sumie po prawdzie nie było, ot tyle żeby się człowiek nie martwił że zrobił zły interes - oczywistym bonusem było SATA3, USB 3.0 itd.

 

Na lolegro płytek P67 i lepszych jest b mało, stąd i ceny. Nawet głupie Hxx kosztują po 200 zł :/ Jak się człowiek dobrze zaczai to np. I5 2400 można urwać za 250 zł + KW, a to na byle płycie P67 daje 3,6 GHz na 4 jajka (a przy BCLK 105 nawet prawie 3,8 GHz) - a to już nie jest źle. Płyty znacznie częściej też padają, więc jak już to ludzie zostawiają swoje zaufane 2500K i DDR3 i jedynie mobki "nowe" kupujo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego płyty trzymają cenę? Bo cała masa tych "tanich i dobrych" ASRocków P67 Pro3 już umarła. Ludzie nadal chcą trzymać, a nawet kupować, 2500k, a płyty pod to już nie są produkowane, a popyt jest nadal - bo jak padnie płyta... najkorzystniej ją wymienić. No, ale przecież "Sandy znosi 1.52V a płyty samo granie nie ujara"... tya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naściągali złomu zza granicy z biur z wyprzedaży komputery. Sprzedają to na części. Pchają na polski rynek setki procków a płyt nikt nie ma:D Płyta pada nowej nie ma. Na allegro wszystkie plyty to jakieś padaki uszkodzone. Te co działają pewnie też niedługo dołączą do grona w płyt w pełni sprawnych, tylko nie działa to, to, to i to;) np wszytkie USB na tylnym panelu :D Niby nie problem, jak ktoś ma dotykowy ekran:D

 

Stwierdzam jednoznacznie, że pchanie się w tą starą podstawkę to błąd:D Lepiej dołożyć kasę do 4 generacji i kupić sobie nawet nową płytę, które jeszcze są w sklepach:D Jak już ktoś upiera się na używany procek:] Plyty do 4generacji to poniżej 200zl kosztują w sklepach:D Wiem, że OC się nie zrobi, ale w porównaniu do 2 generacji niektóre cepy i bez OC dają sobie spokojnie radę. A jeszcze zostaje oszczędzona kasa z chłodzenia, które 2generacja wymaga do dobrego OC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszła mnie nagła ochota na opędzenie mobacza, proca i ramu za niezłą jescze kasiorę :E płyta full box całkowie sprawna, proc z fajnym OC, ramki rozsądne... z klocka bym wyjął spokojnie za to :E pytanie, co za takiego klocka się z powrotem złoży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np to:

https://allegro.pl/podzespoly-bazowe-4226?string=i7%204770&bmatch=s0-ele-1-4-0320

 

za cena zblizona, to mozna juz i7 miec jak ktos kocha uzywki:D

 

A najlepiej to Z170 i OC-NON-K jakiegoś cepa 6gen:D

 

 

ewentualnie to:

http://allegro.pl/intel-core-i5-4690-3-5ghz-6mb-okazja-i6756714065.html

 

700zl za 3,9ghZ I5 4 GENERACJI. Bez OC wydajnosc na poziomie wymaxowanego 2500K :D A plyta dalej grosze przy tych starociach:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeśli już to coś zupełnie nowego ze sklepu i na FV (odliczam na firmę), ale za 7400 z płytą B250 i 8GB to jednak już minimum 1500 zł trzeba mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Napisz do niego żeby Ci podesłał mailowo, pewnie sam też w takiej formie dostał fakturę jeśli kupował przez neta   
    • Lenovo szczegółowo się trzyma kraju pochodzenia laptopa, więc też przepisów gwarancyjnych dla danego kraju. BTW. Przypominam tylko - info allegro - tego laptopa co chcesz kupić Układ klawiatury BE (azerty) - twierdzę że układ klawiatury będzie duuuuuużo większym problemem, niż ekran 15.6,  a nie 17 cali.    
    • DPF? A coś takiego w Polsce w ogóle istnieje? To się wycina i dalej jeździ
    • Z tym procesorem, to jakieś dziwne rzeczy piszesz Co to za wynalazek jeśli można wiedzieć ? Co do opóźnienia rpm od wentylatora CPU, to musisz to sobie właśnie tak ustawić, żeby reagował z opóźnieniem i obserwować temperaturę. Wiedząc, że pojemność chłodzenia jest dość duża - tak zakładam, bo nie wiem jakie jest  - to temperatura procesora nie ma prawa od razu podskoczyć o ileś tam stC, więc opóźnienie rpm będzie działać jak należy. Poza tym nie trzeba od razu ładować max rpm, bo po co, ustaw np. 50% rpm do 65stC a powyżej ułóż krzywą rpm liniowo do góry do np. 70stC i wypłaszcz, żeby wentylator nie wchodził na rakietowe obroty powyżej 70stC.   FC po uruchomieniu wykrywa wszystkie czujniki w komputerze i pokazuje je jako tabelki. Do tych tabelek trzeba przypisać odpowiedni czujnik/gniazdo FAN na płycie i podpiąć do niego wentylator (obojętnie, czy 3 pin czy 4 pin) Jeżeli masz na froncie np. dwa wentylatory, to fajnie ustawić rpm górnego wentylatora na froncie do czujnika od CPU (wentylator jest na wysokości chłodzenia CPU) a ten poniżej na froncie ustawić pod czujnik karty graficznej (wentylator jest na wysokości karty graficznej) Oba wentylatory będą się dynamicznie kręcić w zależności od czujników przydzielonych w FC. Gdy procesor będzie obciążony, a karta nie, to tylko górny się rozkręci, żeby podmuchać na mobo i procesor, odwrotnie będzie przy obciążeniu tylko karty. A w grach, gdzie wszystko zapierdziela na maxa, oba wentylatory będą kręcić z np. 1000rpm, gdy temperatury będą oscylować w okolicach np. 70stC dla CPU i 60stC dla karty. Możliwości jest od groma, tylko trzeba sobie to fajnie poustawiać W idle nic się nie kręci, bo nie musi, jedynie tylny wywiew ustawiony od 40stC czasem zakręci, jak się w budzie za ciepło zrobi, bo się w końcu zrobi, jak wywiew nie działa. Mam tak u siebie i jest elegancko. Co do SickleFlow 140 ARGB to krzywa rpm załatwia wszystko, wystarczy ustawić max na 1000rpm i gitara. Teraz sobie gram w FP (fishingplanet) i zobacz, jak się zachowują wentylatory: Wentylator na CPU kręci się dopiero od 50stC, tylny od 40stC, a przednie się nie kręcą, bo ich nie ma Aha, no i pompka w grze idzie na 100%, gdy w idle na 50% Sterowane ofkors w FC    
    • To teraz tylko czekać na premierę i ceny. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...