Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tobli

Palit 1070 czy zamieszczę kartę dźwiękowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, czy na płycie b250-ds3h z palitem JS 1070 zmieszczę lub komuś się udało zmieścić kartę dźwiękowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pci-e x1 nie zmieścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez większych szans na zmieszczenie, jak masz większą obudową typu normal ATX to zakup riser PCIEx1 podłącz w gniazdo x1 wsadź kartę, a kartę dźwiękową wsadź w śledź pod płytą i niech sobie wisi pod płytą nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to by wyglądało hmm, bo jest taka sytuacja ze zamówiłem już palita JS za 1960zl jakoś tak i w piątek maja wysłać. Ale teraz jakas promocja się pojawiła i za 50zl więcej mam mniejszego MSI gaming x. Nie wiem czy warto zmieniać, wiem że wtedy by się zmiescila ale palit niby lepiej wypadał jeżeli chodzi o kulturę pracy, temp czy wydajność. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej podać model obudowy, bo jak mówię jeżeli to normalna obudowa to dźwiękówką montujesz pod płytą i używasz risera (przedłużacza) do PCIE x1

 

 

PCI-E-1X-to-1X-font-b-X1-b-font-Slot-font-b-Riser-b-font.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gladius M35 lub Obudowa SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black (SPC161) jeszcze się zastanawiam. Do której wejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obydwu wejdzie bo to są obudowy ATX, a płytę masz microATX, ale lepiej wziąć gladiusa, regnum jest dość cieniutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał MSI Gaminga X, tym bardziej w morele ta karta jest teraz w promocji w ramach tygodnia komponentów za 2019 zł:

https://www.morele.net/PC_WEEK/

MSI będzie miał zawsze lepszą ceną w późniejszej odsprzedaży a jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie, chociaż i Palitowi nie ma czego zarzucić, za wyjątkiem tego, że karta zajmuje prawie 3 sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy MSI też dobrze by było dźwiękówkę na riserze podać bo będzie trochę blokować dopływ powietrza do GPU, ale ostatecznie tragedii nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty głównej nie będę raczej zmieniał na większą bo nie potrzebuje, także jak będzie trzeba użyć risera to użyje z tym nie ma problemu. Muszę się dziś zdecydować która wybrać bo będę do nich pisał w kwestii zmiany obudowy to i od razu napisałbym żeby zmienili kartę. �� ciężki wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak trochę wyższa cena nie jest problemem to bym szedł w klasyczny format ATX, już nawet nie chodzi o dodatkowe sloty, ale też płyta w drugiej płaszczyźnie jest ścięta w przypadku mATX i potem mogą być problemy z montażem jakiegoś lepszego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI

faktycznie może być łatwiej odsprzedać, będzie większe zainteresowanie nie tylko przez rozmiar ale postrzeganie marki.

Tym samym rozwiążesz sobie kombinację z kartą dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wezmę MSI, mam nadzieję że nie pozbywaja się szrotu dlatego jest ta promocja :P. Płyty głównej większej nie potrzebuje, a boxowe chłodzenie mi wystarczy, tymbardziej że nie mam podzespołów do podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, z niektórymi sklepami nigdy nie wiadomo :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, z niektórymi sklepami nigdy nie wiadomo :kwasny:

To mnie pocieszyles xd :D jest 3 lata gw także myślę że mimo wszystko nie będzie tak źle. A tak z ciekawości, wy informatyki macie jakieś sposoby żeby sprawdzić czy podzespol jest nowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie riser pcie x1 też się pod chłodzeniem tej karty nie zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok czasu martwiłem się, jak zmieścić dźwiękówkę z palitem 1070, więc dobrze rozumiem twój dylemat. Zamówiłem riser, powinien jutro być.

 

A co do blokowania powietrza: przed palitem miałem 280x od msi, która wsysała 250 watów. Karta dźwiękowa była tuż pod nią i blokowała dopływ powietrza do jednego z wiatraków, ale nie zauważyłem różnicy w temperaturach po jej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyles xd :D jest 3 lata gw także myślę że mimo wszystko nie będzie tak źle. A tak z ciekawości, wy informatyki macie jakieś sposoby żeby sprawdzić czy podzespol jest nowy :P

To nie miało być pocieszenie tylko stwierdzenie że czasami można "trafić" :kwasny:

Nówka karta jest zafoliowana, nie ma śladów przykręcania. Lubię zafoliowane kartony z naklejkami plombującymi, ale takie cudo nie zawsze jest na opakowaniach.

Wtedy patrzę czy jest wymiętolone i czy nic nie brakuje z akcesoriów, nie jest urwane lub nadgryzione, poplamione...:P

 

Według mnie riser pcie x1 też się pod chłodzeniem tej karty nie zmieści.

Być może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, napisałem do nich czy jest możliwość zmiany karty graficznej z tym kodem,jutro mi pewnie odpiszą, a jak nie to palit też spoko. Płakać nie będę :D

Już raz do nich pisałem żeby usunęli mi usługę składania komputera, teraz piszę żeby podmieenili mi podzespoły xd będę robił już trzeci przelew. Ja się zastanawiam czy oni mają już to zapakowane i czeka do wysylki ale cóż będą musieli znowu rozpakować xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi już przyszło i tak się zastanawiam xd bo dopiero kompa wieczorem będę składał ale nurtuje mnie jedna rzecz jam tak obejrzałem to. Czy karta MSI wejdzie do obudowy? Bo obudowa dosyć cienka a karta duża no chyba że na styk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na styk ale siedzi, trochę zasilanie od karty wygięte ale buda zamknięta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...