Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gargamel VS

Płyta Główna i7 7700k OC gry

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić i7 7700k i gtx'a 1080. Komputer będzie używany głównie do gier i mam pytanie jaka płyta główna za około 700zł będzie najlepsza. Procesor będzie podkręcany. Najlepiej jeśli płyta byłaby od Asusa. Znalazłem takie: Z170 Pro gaming, z270h, ale widziałem też trochę droższe: Z170 Maximus VIII ranger i z270f. Która z nich będzie najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że tam potrzebna jest aktualizacja biosu i czy nie lepsza będzie trochę droższa asus z270h. a i ramy będą 2x8gb 3200mhz od corsaira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Większość płyt ma podobny poziom OC. Jak chcesz wycisnąć max z ramu i procka to bierz Z170 OC Formula. Tylko szukaj nowych revizji to będą mieć uefi 7.xx zgodne z 7 generacją procków. A jak kupisz starszą revizje to czeka cię wkładanie procka z 6 generacji i aktualizacja uefi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że tam potrzebna jest aktualizacja biosu i czy nie lepsza będzie trochę droższa asus z270h. a i ramy będą 2x8gb 3200mhz od corsaira

Trochę czasu minęło od premiery 7 generacji cpu więc pewnie płyty główne na sklepach z chipem z170 mają już ten bios zaktualizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka płyta asusa i powiedziałbym że żadne ajwaj to nie jest. Co gorsza w tanich modelach na h110 dźwiękówka to klęska. Chyba teraz kupiłbym asrocka tak z ciekawości. Oczywiście asus to nie jest jakiś fatalny wybór, ale przecież to nie jest pępek świata i można rozważyć propozycje innych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te droższe mają już SupremeFX, a on jest akurat poziom wyżej od dźwięku z płyt innych producentów z tego segmentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednio mówiono do oc proca żadna z chipsetem Z... nie będzie się różnić znacząco, a płaci się za obsługe pamięci, desing i wyświetlacze post przyciski reset cmos i ewentualnie obsłógę pogwarancyjną i dzwięk. Asus jest ok ale się ceni, chociaż raczej już nie inwestowałbym w rog maximus i podarował sobie tych wszystkich bajerów jeśli nie masz zamiaru co raz wkładać i testować nowych pamięci i proców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole jednak Asusa, bo mam już od nich trochę sprzętu i jestem zadowolony. To lepsza będzie Asus Z170 Pro Gaming, czy Z270H ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie do tematu - plyta do 7700k a wiec najlepsza do prostego i bezpiecznego podkrecenia procka, ladnie swiecaca bo mam otwarta bude, chip z270 zeby nie bawic sie z biosem, kwota max 700zl, plyta nowa uzywka odpada, bede wdzieczny za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na waszym miejscu szukałbym używanych maximusów VIII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na waszym miejscu szukałbym używanych maximusów VIII

 

+1 składałem nie dawno kompa i wybrałem właśnie VIII Hero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taka ? KLIK bez dopłaty za napis GAMING a praktycznie bliźniak strix z270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak chcesz kupic płytę na z170 to kupuj w sklepie gdzie zrobią ci aktualizację bios przed wysyłką (np morele robi to za 20zł) inaczj nie uruchomisz sprzętu, ewentualnie płyty z serii asus rog gdzie aktualizacji dokonasz bez potrzeby odpalenia kompa, w sumie na twoim miejscu zamówiłbym taniego gigabyte z170 d3h i zrobił aktualizację bios, nie ma sensu pakować w drogie płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak chcesz kupic płytę na z170 to kupuj w sklepie gdzie zrobią ci aktualizację bios przed wysyłką (np morele robi to za 20zł) inaczj nie uruchomisz sprzętu, ewentualnie płyty z serii asus rog gdzie aktualizacji dokonasz bez potrzeby odpalenia kompa, w sumie na twoim miejscu zamówiłbym taniego gigabyte z170 d3h i zrobił aktualizację bios, nie ma sensu pakować w drogie płyty

No wlasnie raczej nie chce na 170 wole na 270 bo to po prostu nowszy chip, obslugujacy optane (jasne ze teraz tego nie wykorzystam ale za pare lat kto wie). Poza tym plyty 170 i 270 sa w podobnych cenach wiec po co brac starsza? Plyta ktora proponujesz kosztuje 529 + 20 bios = 549. Za kilkanascie zl wiecej mam Gigabyte GA-Z270 Gaming K3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty widzisz te same ceny z170 i z270 :Up_to_s:

 

Jak optane wejdzie (jeśli się przyjmie) do użytku domowego w rozsądnych pieniądzach to o z270 nikt nie będzie już pamiętał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...