Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ridick1994

2500K kręcenie na BOXie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Chciałbym ruszyć nieco mojego procka. Model 2500K. Jest opcja by go coś do góry ruszyć na fabrycznym chłodzeniu czy to zbyt ryzykowne? Od zakupu chodzi na stockowych parametrach. Nie mówię tu o ruszaniu napięć itd tylko o podniesieniu mnożnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej możesz podnieść +4 mnożniki turbo bez podnoszenia napięć :

3700 MHz (1 core)+4,1

3600 MHz (2 cores)+4,0

3500 MHz (3 cores)+3,9

3400 MHz (4 cores)+3,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam program AsRock extreme tuning utility i tam mam BCLK?PCIE frequency 100MHz i CPU Ratio na poziomie x34 to dać z x34 na x40 po prostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba w biosie bezpośrednio - do 4 GHz na pewno bez podnoszenia napięć dasz radę, ale nie wiadomo jak temperatury wyjdą. Pamiętaj tylko, że jak zwiększysz mnożnik na x40, to płyta sama Ci podniesie napięcie (VID). Jeśli teraz masz, powiedzmy, 1,215V, to przy 4 powinna Ci wrzucić do 1,3V. Wtedy możesz zrobić ujemny offset i spróbować w krokach po -0,01V zjeżdżać do, szacunkowo, 1,25V (to będzie Vcore). Takie mniej więcej u mnie cyfry wychodzą - oczywiście u Ciebie może być inaczej, ale powinno być podobnie.

BCLK oczywiście nie ruszasz, zostaw na auto albo ręcznie ustaw na 100 MHz. Zmieniasz mnożnik na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli automatycznie zmieni mi napięcie to muszę je obniżać czy przy takim jak ustawi nic się z procesorem nie stanie? I teraz temperatury. Jakich wyników jeśli chodzi o temperatury powinienem się spodziewać i jakie są dopuszczalne by nie narażać procesora na uszkodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższe napięcie, tym będą wyższe temperatury pod obciążeniem.

Jeśli temperatura będzie za wysoka (blisko 100 stopni C), procesor będzie obniżać taktowanie nawet pod obciążeniem, nie o to chodzi przecież podkręcając procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz,że mam BOXowy cooler więc na pewno te temperatury będą wyższe niż powinny być,a dwa,że nie chcę go wykręcać do granic możliwości tylko podnieść trochę jego taktowanie. Wiem,że te modele potrafią przy dobrym chłodzeniu kręcić się koło 4.6GHz na powietrznym,ja chciałbym uzyskać coś w granicach 4GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz,że mam BOXowy cooler więc na pewno te temperatury będą wyższe niż powinny być,a dwa,że nie chcę go wykręcać do granic możliwości tylko podnieść trochę jego taktowanie. Wiem,że te modele potrafią przy dobrym chłodzeniu kręcić się koło 4.6GHz na powietrznym,ja chciałbym uzyskać coś w granicach 4GHz

 

Podnieść troszkę napięcie i testuj, nikt Ci dokładnie nie powie ile zrobi Twoja sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz,że mam BOXowy cooler więc na pewno te temperatury będą wyższe niż powinny być,a dwa,że nie chcę go wykręcać do granic możliwości tylko podnieść trochę jego taktowanie. Wiem,że te modele potrafią przy dobrym chłodzeniu kręcić się koło 4.6GHz na powietrznym,ja chciałbym uzyskać coś w granicach 4GHz

 

 

kręcna boxie.

 

te procki dobijały nawet do 5.0 gHz :D

 

4.0 myslę, że bez trudnu walniesz na boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sztukę,która jeszcze nie widziała overlockingu. Jak kupiłem tak używam na stocku i chciałem to jakoś podnieść. Jutro to zrobię. Czym testować najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

AsRock extreme tuning utility wywal i podkręcaj z biosu jak coś.

 

Widzę że masz fajną plytę do OC więc spraw sobie lepsze chłodzenie i kręć go na maksa bo dziś 2500k takie OC potrzebuje min 4,4GHz a jak pójdzie wyżej to jeszcze lepiej.

 

OC na boxie do wartości jakie planujesz nie ma sensu w lecie temp będziesz miał jeszcze wyższe a wzrost wydajności słaby.

 

Testować najlepiej w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock extreme tuning utility wywal i podkręcaj z biosu jak coś.

 

Widzę że masz fajną plytę do OC więc spraw sobie lepsze chłodzenie i kręć go na maksa bo dziś 2500k takie OC potrzebuje min 4,4GHz a jak pójdzie wyżej to jeszcze lepiej.

 

OC na boxie do wartości jakie planujesz nie ma sensu w lecie temp będziesz miał jeszcze wyższe a wzrost wydajności słaby.

 

Testować najlepiej w grach.

 

Jakie chłodzenie warto wybrać? Nie mogę przeznaczyć na ten cel więcej jak 100zł,bo pieniądze odkładam na inny,dużo bardziej priorytetowy wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, za 100 zł można mieć jakiś fajny coolerek, tym bardziej jak Ci używany nie przeszkadza - np. patrząc po lolegro - Scythe Mugen 3, Tr True Spirit, SPC HE 1224 Pro - spokojnie kupisz za 100 zł 1-wieżowaca ze śmigłem 12/14 cm.

 

Mojego jak widzisz chłodzi ponad 10-letnia (kupiona w 2006 roku :E ) Ninja, pierwszy model, i jedynie z 3-4 lata temu zmieniłem śmigło. Proca jeszcze mocno nie dręczyłem, ale próbnie 4,5 GHz na ok. 1,35V normalnie robi, a tempki do 80 st dobijają - podejrzewam, że system mocowania już nie trzyma tak mocno jak kiedy, a że opiera się na zapinkach, a nie śrubach (które można po prostu dociągnąć) to pewnie stąd taki - w sumie średni - wynik. A się tak do tej Ninjy przywiązałem, że myśl o jej zmianie ciężko przychodzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam szansę za 120zł kupić używanego Phanteks PH-TC14PE od znajomego. Czy będzie to wystarczający cooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak będzie wystarczający, tylko upewni się czy Ci wejdzie do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

No spoko, za 100 zł można mieć jakiś fajny coolerek, tym bardziej jak Ci używany nie przeszkadza - np. patrząc po lolegro - Scythe Mugen 3, Tr True Spirit, SPC HE 1224 Pro - spokojnie kupisz za 100 zł 1-wieżowaca ze śmigłem 12/14 cm.

 

Mojego jak widzisz chłodzi ponad 10-letnia (kupiona w 2006 roku :E ) Ninja, pierwszy model, i jedynie z 3-4 lata temu zmieniłem śmigło. Proca jeszcze mocno nie dręczyłem, ale próbnie 4,5 GHz na ok. 1,35V normalnie robi, a tempki do 80 st dobijają - podejrzewam, że system mocowania już nie trzyma tak mocno jak kiedy, a że opiera się na zapinkach, a nie śrubach (które można po prostu dociągnąć) to pewnie stąd taki - w sumie średni - wynik. A się tak do tej Ninjy przywiązałem, że myśl o jej zmianie ciężko przychodzi :E

 

Dlatego ty masz 80° za 100zł a ja 50° za 330zł-chłodzenie które mam przeszło 7lat.Przyjdą upały i temp będziesz miał jeszcze wyższą a o dalszym OC szybko zapomnisz.Warto oszczędzać tutaj ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...