Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrPTkruzer

Jakie są perspektywy po ukończeniu technikum informatycznego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy. Mam lat 15, chodzę to 3 klasy gimnazjalnej i od dawna jestem nastawiony na technikum informatyczne. Spytam się bardzo ogólnie o kilka rzeczy. Jakie są perspektywy w Polsce po ukończeniu takiej szkoły? Jak będą wyglądać moje zarobki (powiedzmy, że zdam szkołę z dobrymi ocenami)? Iść na studia czy nie koniecznie? Co dalej? Od pewnego znajomego rodziców, który od wielu lat pracuje w telekomunikacji, dowiedziałem się że w Polsce, jak na razie, jest potężne zapotrzebowanie na ludzi z takim wykształceniem, a zarobki są podobno potężne, nawet na start. Brzmi trochę zbyt pięknie żeby idealnie żeby było prawdziwe. A może i ma rację? Chętnie dowiem się co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technikum informatyczne nie nauczy Cię nic co przydałoby się w przyszłej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko - technikum informatyczne/liceum -> studia (informatyka of course) -> praca. Od początku uczyć się programować - tutaj do wyboru jest wiele - JAVA/.NET/PHP/Frontend/Ruby/mobilki itd. Nauczyć się ogólnie podstaw, później obrać kierunek i patrzeć co jest na topie aktualnie i uczyć się nowych technologii. Jeśli to ogarniesz to z pracą z zadowalającymi zarobkami już na studiach nie będzie żadnego problemu. No i oczywiście na studiach korzystać z wszelkich kursów z tym związanych, starać się o praktyki/staż - w przyzwoitej firmie nauczysz się sporo więcej niż samemu. Warto przynajmniej spróbować z programowaniem, a nuż się wkręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Facebook są grupy otwarte, gdzie w danym mieście oferują pracę w IT i podają widełki.

Dla wyspecjalizowanych programistów jest to z reguły 8-10k zł i nie są to żadne pozycje liderów.

Można poczytać kogo szukają, na co jest zapotrzebowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technikum informatyczne nie nauczy Cię nic co przydałoby się w przyszłej pracy.

 

Ja kończyłem 6 lat temu i potwierdzam. Wyjątkiem są ludzie z pasją którzy uczą, ale ze świecą szukać. Jeśli trafisz na nauczyciela przepisującego książkę na tablicę, to umarł w butach. Ja bym teraz wybrał szkołę gdzie dobrze uczą matematyki i rozwijają zdolności umysłowe swoich uczniów. Potem przydaje się taka wyobraźnia w pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na czasie to technikum jest najlepszą opcją, 1 rok to powtórki i przyswajanie nowych informacji plus zgrywanie grupy, potem 2 klasa zazwyczaj dowiadujesz się najwięcej nowości z matematyki informatyki itd, zależy od programu. 3 Rok to praktyki i dalej nauka ale już tak nie cisną zazwyczaj. 4 rok masz powtórki do matury i egzaminu czyli luz

Wybierając liceum na pewno masz mniej czasu na aklimatyzację w grupie i więcej nauki w mniejszym czasie musisz przyswoić, a cały program oparty jest o zdanie matury.

 

I tak jak mówią wyżej, nie nauczą Cię niczego więcej niż to czego sam się nauczysz w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radził iść nawet do słabego liceum i uczyć się samemu informatyki. W dzisiejszych czasach w branży it samo liceum wyglądda lepiej niż technikum i słabe studia informatyczne. Znam branżę wiem co mówię. Tylko matematyki się ucz i angielskiego żeby czytać dokumentacje techniczną. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniano powyżej, tak:

- nie licz na to, że szkoła nauczy Cie czegokolwiek. Cos się dowiesz, ale nijak ma to sie do rynku pracy.

- to, co Cie interesuje rozwijaj i pogłębiaj wiedze.

- gdzie się da zdobywaj doświadczenie, bo jest ono bezcenne - nawet, gdybyś za darmo lub półdarmo na początek robił ludziom systemy.

 

Poza tym w wieku 15 lat skup się jeszcze na wygodzie bycia młodym. Szum, szum, szum ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...