Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Francis1

Którą kartę wybrać do C2Q Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, mam plyte glowna gigabyte p31-s3l, mam zamiar kupic procka core 2 quad q6600 i mam pytanie, jaką kartę graaficzną do tego? Inne specyfikacje mogę podać zaleznie od tego co potrzebne. zasilacz 450W Corsair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q6600 będzie już dość wolny dla mocniejszych kart ale jeśli planujesz upgrade w przyszłości to bierz jak najszybszą :) Jaki masz budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upgrade w przyszlosci to moze byc u mnie za jakies 5 lat dopiero :D bo musialbym wymienic wszystko prawie.. :D

budżet powiedzmy do 400 zł, znalazłoby się coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mocniejszego od gtx650(ti) wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz 450W, 4gb ram (2x 2GB DDR2 400mhz), procesor C2Q Q6600 i wyzej wymieniona plyta, to wszystko powinno ładnie współgrać tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400zł można wyrwać na aledrogo GTX760 2GB 256bit karta znacznie mocniejsza od GTX650TI który nie jest wiele tańszy, jednak przy tym leciwym procesorze i płycie z pamięciami ddr2 ta karta niestety nie rozwinie skrzydeł. Nie pograsz komfortowo w każdym razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 vs 400zł niewiele tańszy xd

procesor to starszny staruszek dlatego nic mocniejszego niż 650 bym nie wkładał bo bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładować karty typu 660 a nawet 760 do tego CPU to duża przesada jeśli się nie planuje upgrade Miałem q6600 3.4GHz z 750ti a później r7 260x Obie działały na pół gwizdka po przesiadce na dwurdzeniowego g3258 było czuć wyraźny skok wydajności Pentium nawet na 3.2GHz miał bardzo często dużo więcej fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem konfigurację q6600 +8GB ram + 6850 i dało radę pyknąć w GTA V.

 

 

Poluj na allegro na radeona 6850 /6870 do 2 stówek znajdziesz w dobrym stanie . Nic lepszego nie ma sensu ładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym coś z serii hd 7xxx bo cały czas są dla niej sterowniki Dla hd 6xxx ostatnie sterowniki są aż z końca 2015 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak w temacie, mam plyte glowna gigabyte p31-s3l, mam zamiar kupic procka core 2 quad q6600 i mam pytanie, jaką kartę graaficzną do tego? Inne specyfikacje mogę podać zaleznie od tego co potrzebne. zasilacz 450W Corsair

Jeżeli podkręcisz to CPU to maksymalnie dałbym tam GTXa 750Ti/660/660Ti, Quady są z 2008-2009 roku, wtedy najmocniejszym GPU był GTX 285/HD 5870 które są sporo słabsze od nowych kart. Radeonów raczej nie pakuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P31 jest dość słaby w OC CPU :(

 

P35/P45 to już inna bajka.

 

jak te starem mobo ogarnie mini maxwell 750ti (mam na myśli rozpoznanie karty) to jak najbardziej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem Q6600. Po sprezentowaniu znajomemu dorzuciliśmy HD 6850 i podkręciliśmy procesor na 3 GHz. Nowsze gry, oraz te ze skopaną optymalizacją mogą nie dawać rady (H1Z1 okolice 25 FPS przez procesor), jednak w ogólnym rozrachunku jeszcze można pograć w wiele tytułów.

Seria 7xxx może nie ruszyć, przynajmniej na mojej ex płycie P5N-E SLI nie było obrazu na 7750, gdzie na H81M-Plus działała jak marzenie (później przeczytałem że nie tylko ja mam z tym problem).

Nic nowszego od tego 6850/70 bym nie wsadzał, o ile nie trafi się jakaś dobra oferta. Procesor to już dziadek emeryt, a jak nie masz parcia to zamiast pakować kasę w Quada i kartę, dorzuć trochę, sprzedaj to co masz i szukaj jakiejś okazji. Chociaż to też zależy od twoich wymogów i tego w co zamierzasz grać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym coś z serii hd 7xxx bo cały czas są dla niej sterowniki Dla hd 6xxx ostatnie sterowniki są aż z końca 2015 r.

Ale co z tej serii ? Wszystko będzie aż nad to do tego quada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz nowy komputer weź mocniejszą, optymalną w twoim budżecie.

 

Co do wydajności Q6600 (po OC) :

 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz nowy komputer weź mocniejszą, optymalną w twoim budżecie.

 

Q9550 @ 4.0 ghz też pięknie działał z GTX 670 na P45 :)

 

 

Penryn na 775 pomimo kontrolera RAM w (mostek północny) i tak super się skalował :)

 

 

Zaryzykuję, że Q6600@ 3.3ghz może mieć dobre wyniki.

 

I3 3220 którego mam, jest dobry przy grach., gdzie 2 rdzenie są mocne... C3 zabija I3 na trawie.

 

Wiesiu na I3 + 1060

 

2010332000_1490301852_thumb.jpg

 

Nie ma szans na stabilne 60 FPS przy I3 3200 + 1060 - CPU nie domaga.

 

Ale nie ma tragedii... Qx4 będzie mocno równy a nawet lepszy przy procesorowych miejscach - w końcu OC x4 rdzenie :)

 

Nie wiem jak PCI-E tam na 775 będzie się jeszcze zachowywała :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hd 7770 był kiedyś miedzy 6850 a 6870 to jak aż nadto?

 

No kiedyś tak. Dziś potrafi tym kartom odjechać, w GTA5 miejscami gnoi nawet 6970 :E

 

A procesor i tak spoko powinien go ogarnąć. Miałem go na E8400 i Celeronie G530 i było spoko. Po przejściu na i5 2320 nie zauważyłem specjalnej różnicy w grach przy tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hd 7750 kolo 120 zł można na ale drogo wyrwać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze q6600 nie kreconego na plycie gigabyte p35-ds3l jak dobrze pamietam i jak padlo 6850, to wsadzilem asusa gtx750 1gb i dziala. Ale na tym nie gram, wiec sie nie wypowiem jak z wydajnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój głos na Maxwella: gtx750ti za 300zl lub gtx960 za 400zl - trzeba posilkowac sie OLX, moze trafi sie coś z okolicy.

 

Najświeższy rdzeń, dobre możliwości modyfikacji biosu - krzywa wentyli, taktowania, napiecia. Może być bardzo Cicho, chłodno i max wydajnie na quadzie. Pytanie czy nie lepiej zamiast quada kupic xenona z wieksza iloscia pamieci podrecznej? Np Quad + gtx960 wypadnie raczej słabiej niż xeon + gtx750ti :)

 

Tak mi się wydaje:) A cena obu zestawów identyczna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q9550 @ 4.0 ghz też pięknie działał z GTX 670 na P45 :)

 

 

Qx4 będzie mocno równy a nawet lepszy przy procesorowych miejscach - w końcu OC x4 rdzenie :)

 

Nie wiem jak PCI-E tam na 775 będzie się jeszcze zachowywała :E

 

Że równy, bądź lepszy od i3, to na pewno nie.

Ale nie zmienia to faktu, że da się pograć z lockiem na konsolową płynność w Wieśka 3 na Uber z mocną grafiką i dinozaurem Q6600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 750ti + I33220 wysokie/średnie detale to lepiej chodziło:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kolega ma xeona, odpowiednik q9650 i gtx 660. Gra we wszystkie nowsze gry i nie ma problemów z kompatybilnością. Płyta Gigabyte P31DS3L. Detale i ilość fps to inna bajka, ale komp działa, jest zadowolony bo wydał jakieś 300? miał E5200 i 8600GT wcześniej :E

 

Sami robiliśmy zabieg przerobienia płyty więc wszystko widziałem na własne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproś kolegę, żeby sprawdzil jakie jest obciążenie GPU i CPU w trakcie gier:)

 

660ti to calkiem sybka grafa, bo niemal każda jest w wersji OC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...