Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

supratecc

AsROCK P67 pro 3, a GOODRAM 8GB 1866MHz LED CL9 (2x4096)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam płytę główną jak w temacie i chciałem rozbudować ilość pamięci ram. Obecnie mam 2x2GB działające w trybie dual channel. Zamówiłem coś takiego GOODRAM tylko nie zwróciłem uwagi na to, że mają napięcie 1,65 V. Mam pytanie czy te kości będą pasowały do mojej płyty głównej, czy lepiej poszukać jakiś innych, z niższym napięciem. Czy napięcie ma duże znaczenie dla pracy/wydajności ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory Sandy Bridge i Ivy Bridge obsługują pamięci DDR3 z bezpieczną granicą napięcia do 1,65V. Kontroler pamięci jest w procesorze, więc tak powinny bez problemu działać. Jeśli pamięci mają obsługę profilu XMP to wystarczy go ustawić w biosie, inaczej będziesz musiał to manualnie tam zmienić jeśli chcesz by pracowały na deklarowanym przez producenta taktowaniu, napięciu i timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor Core i5 2500k, te goodram-y podobają mi się tylko to napięcie mnie martwi, większość pamięci które oglądałem ma napięcie 1.5v te mają 1.65v. Czy ramy o napięciu 1.5v są lepsze od 1.65v, jeżeli wydajność, żywotność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wrócił temat napięcia ramów. Możesz wygrzebać nawet jakieś starsze DDR3, które działały przy 1.8V i nic się nie stanie. Jak fabrycznie tyle mają i posiadają radiatory, to będą działać. Prędzej same ramy padną, a jeżeli kontroler pamięci. Tylko trzeba tutaj dodać, że ramy nie bez powodu posiadają wieczystą gwarancję, bo po prostu ciężko uwalić kości. Jak mają fabrycznie przykładowo 1.65V i jakieś radiatory, to co się ma stać? Nic. Tak samo napięcie samo w sobie nie doda lub nie ujmie ci wydajności, bo jak niby? 1600MHz CL8 1.5V, a 1600MHz CL8 1.65V przecież będą osiągały takie same wyniki. Co ma piernik do wiatraka?

 

Tak samo jak Skylake miał premierę i ktoś go parował z DDR3, to zaraz panika, bo że niby Intel zaleca niskonapięciowe DDR3 1.35V. Z tą różnicą, że 1.5V normalnie działa i kontroler jakoś też żyje. To co sobie Intel zaleca można wsadzić między bajki, jakoś muszą nakłaniać przecież ludzi do zmiany ramów, czyt. wydawania kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziedzinie pamięci ram jestem laikiem, więc wolę zapytać kogoś kto się na tym zna, niż kupować w ciemno. Rozumiem, że niższe napięcie to nic innego jak tylko ewolucja pamięci ram, czyli te goodram-y są po prostu jakimś starszym modelem ? Reasumując pod i5 2500k, asRock p67 pro 3 wszystko powinno działać wszystko ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się złego nie stanie.

W opisie sklepu nie ma tylko informacji czy posiadają profil XMP. Jak tak, to w biosie włączysz XMP; natomiast jak nie, to ręcznie parametry będziesz musiał ustawić; cała filozofia.

 

@down

 

Tak, bo domyślnie tyle obsługuje kontroler w Sandy Bridge, wyższe taktowania traktowane są jako OC i ich fabryczne napięcie jest 1.65V. A żeby działały tyle ile mają faktycznie będziesz musiał włączyć profil XMP (o ile te ramy go posiadają) lub samemu ręcznie ustawić wszystkie parametry. Zresztą przed chwilą, powyżej o tym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie odpalą się na 1333 mhz przy 1.65v ?

Domyślnie odpalą się na 1333MHz przy 1.5V jeśli płyta sama nie wczyta profilu XMP (a zazwyczaj tego nie robi) o ile takowy pamięci posiadają.

 

Z napięciami jest tak jak napisał Pawełek ale dla świętego spokoju nie przekraczaj na sandy bridge/ivy bridge napięcia 1,65V dla DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

DDR4 na Skylake z napięciami 1.5 - 1.6V: KLIK. Działa? Oczywiście, że działa. Więc nie siać paniki Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...