Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xebritas

Opinie o XUB2792QSU

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

przymierzam się do zakupu monitora Iiyama XUB2792QSU i chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów go posiada? Jakie wrażenia? Bo cięzko cokolwiek o nim znaleźć w sieci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, te "opinie" widziałem :D Co prawda monitorek na papierze wydaje się lepszy od innych w tej klasie (typu Dell U2715H, który de facto jest droższy o 400zł, a jest już konstrukcją 3 letnią).

 

Serio nikt nie posiada tego monitora? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup, przetestuj dogłębnie, podziel się opinią, zostaw, jeśli się spodoba, zwróć, jeśli się nie spodoba. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i monitorek stoi już u mnie na biurku. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, zero bad pikseli, nie zauważyłem też nierównomiernego podświetlenia, kolory lepsze niż na LG. Niestety moja sztuka nie idzie wyżej niż te 70Hz ale i tak lepsze to od 60. I wreszcie mam fizyczne przyciski a nie dotykowe jak w LG które mnie już do szału doprowadzały.

 

Obecnie siedzę na presecie "Gry" wydaje mi się najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się recenzja tego modelu w sieci. Do przeczytania z translatorem: Iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 review. Jeśli dobrze zrozumiałem, to kuleje nieco odwzorowanie kolorów, ale kontrast, jasność, czy input lag znakomite. I sterowniki AMD raportują, że Freesync działa w zakresie 30 - 70 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieniłbym go na żadną "gejmingową" TNke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odstrasza ta minimalna jasność... w okolicach 100 cd/m2 :hmm: oczy wypalone. :E

 

Dodatkowo po przeczytaniu:

- 10bitowy panel - pewnie 8bit + FRC,

- FreeSync działa,

- dobrze, że jest FLickerFree,

- input lag bardzo niski,

- fizyczne przyciski,

- cienkie ramki,

- regulacja,

 

Cena całkiem, całkiem. Wiadomo, jakościowo nie jest to EIZO czy NEC, ale monitory tych producentów w takich wymiarach i rozdzielczości zaczynają się od 3 tysięcy złotych.

 

Także chyba się skuszę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię taką dużą jasność, bierz póki są :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia czarnego tła, jestem ciekaw jak równe jest podświetlenie matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia czarnego tła, jestem ciekaw jak równe jest podświetlenie matrycy.

 

Fajnie byłoby zobaczyć fotę czarnego tła i ciekawe jaka rzeczywiście matryca tam siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idź gdzieś do sklepu i sobie zobacz, bo ja nie mam czasu na lepsze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zrobiłem na szybko, może kiedyś zrobię dobrze, wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@scratix Hej, jesteś w stanie zrobić dobre zdjęcie tej matrycy? Uchwycić tzw. Backlight bleeding?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie spodobał, musiałem niestety zwrócić. Bardzo duży bleeding w prawym dolnym rogu, widać było wyciek światła nawet w dzień, a to już prawdziwa rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest BARDZO jasny, powiedziałbym że zbyt jasny. Schodzi minimalnie do 100 cd/m² przez co nie nadaje sie do używania w ciemnym pomieszczeniu. Takim monitorem można sobie wypalić oczy.

 

Dell U2715h schodzi do ~40cd/m2

Lepsze monitory jak eizo czy nec schodza do 1-20cd/m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, i dlatego nie nadaje się do ciemniejszego pomieszceznia, wali jak żarówa i o czerni możesz pomarzyć. Popierdółka do biura w przefajnowanej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 100cd/m2 jest zbyt jasne nawet do pracy biurowej. Większość o tym nie wie i cieszy się, że monitor im po oczach wali, a za pare lat okulary :) Świadomość w kwestii monitorów jest niestety niska. Sam prawie bym się nabrał na ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty jeden, recenzji jest mało ale wiele z nich nie wspomina o tym felerze, a zaufana strona o monitorach 1440p popełniła nawet taki babol, że uznała to za trzeci najlepszy wybór do gamingu po tych IPS 144hz.

 

Chyba ich pogięło. Z tak jasną "czernią" to się nadaje do gry na plaży a nie w domu.

 

http://wecravegamestoo.com/forums/monitor-reviews-discussion/15027-best-27-2560x1440p-monitors-ahva-ips-pls.html

 

jak dla mnie to nawet stary U2515H jest lepszy i przyjemniejszy oku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...