Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kobalto

Jaka karta do gry tylko w Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaką kartę wybrać gtx1060 czy gtx1070 do gry w FullHD w najnowsze gry przy najwyższych lub prawie najwyższych ustawieniach.

 

Reszta podzespołów na poziomie odpowiednim, pytanie tylko co do karty.

 

Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

W większości minimum 980Ti lub 1070 wystarczy do 60fps i 1080p. Ale 980ti coraz bardziej dostaje po tyłku, strata około 5-10fps do 1070 w nowych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony 1070 jest teraz mało opłacalne w zakupie biorąc pod uwagę różnicę w cenie do 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony 1070 jest teraz mało opłacalne w zakupie biorąc pod uwagę różnicę w cenie do 1080.

 

 

GTX 1080 jakoś fajnie pasuję do FullHD, ale poczekam aż 1080Ti obniży nieco cenę 1070 i wezmę prawdopodobnie tą od ZOTAC-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze najtańsze przyzwoite 1070 Armor 1780zł

1080 gamerock 2400zł

Jakieś Inno3D dual 2350zł

 

1070 nadal dobry zakup, 1080 taka mocna nie jest.

 

@up ceny 1070 już poleciały, 1080 tak samo, nie spodziewaj sie cudów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ja tam widze najtańsze przyzwoite 1070 Armor 1780zł

1080 gamerock 2400zł

Jakieś Inno3D dual 2350zł

 

1070 nadal dobry zakup, 1080 taka mocna nie jest.

 

@up ceny 1070 już poleciały, 1080 tak samo, nie spodziewaj sie cudów

 

1070 jak ma się szczęście to można wyrwać za 1500/1600zł.

 

1060 to minimalnie szybszy 980.

 

1070 to minimalnie szybszy 980ti.

 

Do FullHD 60fps wystarczy podkręcony 1070 a większość robi 2000MHz+

 

np: Mój Armor OC robi 2100MHz z Vsync i 2088MHz z wyłączonym.

 

No chyba ze ktoś nie chce podkręcać karty i ma kase to może brać GTX1080 które i tak jest szybsze bez oc od 1070 z oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najsensowniejsza karta do FHD to 1060.

dla wymagających 1070.

 

1080 do FHD to bezsens i przerost formy nad treścią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu Panowie? :)

 

Zaznaczam że chciałbym przez parę latek pograć na tych średnio-wysokich, ale włączanie smaczków które są prawie nie odczuwalne mnie nie interesuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 to minimalnie szybszy 980.

1070 to minimalnie szybszy 980ti.

Możesz podać źródło tych rewelacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać źródło tych rewelacji ?

 

każdy test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia ceny - 1080tek spadły do takiego poziomu, że warto się zastanowić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tymi 1080 to śliska sprawa. Przed chwilą była obniżka, ceny się wahają, zaraz wyskoczy vega, nowa seria 1080 i pewnie stare 1080 będą w cenie 1070 na premierę. Mam 1070 bardzo średnią, bo robiącą 2050 na rdzeniu, w komplecie z 4590 i w ogóle nie widzę sensu zakupu 1080 do fullhd. W wiedźmina 3 gram na skalowanej rozdzielczości do 1440p w 50-60 klatkach na sekundę, wszystko na utlra + hairworks, w 1080p fps leci pod sufit. Zakup 1080 do 1080p to overkill, bo nawet jak odpalisz grę z badziewną optymalizacją, zejdziesz z jakiejś niewidzialnej opcji zżerającej połowę mocy grafiki i na 1070 znowu będziesz miał dobry fps.

 

Gdybym dziś miał kupić dobrą 1070 za 1800 (nową, bo używki idą za 1600), to bym wolał 1070 za 1800 niż 1080 za 2400, bo efektu wow między tymi kartami nie ma, a płacić 30% więcej za 25% więcej wydajności, która fajnie że jest, ale raczej się jej nie zobaczy... No, jak nie widać różnicy, to po co przepłacać? Nigdy nie rozumiałem, do kogo są adresowane 1080, bo 1070 świetnie sobie radzi w 1440p, a 1080 radzi sobie za dobrze, by ją kupować do 1440p, a za słabo, by ją kupować do 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiałem, do kogo są adresowane 1080, bo 1070 świetnie sobie radzi w 1440p, a 1080 radzi sobie za dobrze, by ją kupować do 1440p, a za słabo, by ją kupować do 4k.

 

do 144hz oraz 1440p ultrawide, naturalnie.

 

jak sobie zamówiłem monitor 3440x1440 100hz, to co według Ciebie pasuje tam najlepiej? :P 1070? nope, za słaba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 144hz oraz 1440p ultrawide, naturalnie.

 

jak sobie zamówiłem monitor 3440x1440 100hz, to co według Ciebie pasuje tam najlepiej? :P 1070? nope, za słaba :P

 

 

Jak będziesz miał ten monitor to odpal sobie CoH2

 

https://www.youtube.com/watch?v=UKMUvu0_JIY

 

 

Nie wyobrażam sobie, żebym miał się pakować w kartę za 1800 zł, przez którą musiałbym ciąć detale w 4 letniej grze. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał w poniedziałek albo we wtorek. Wiadomo, że do 3440x1440 1070GTX będzie leżeć i płakać, a i 1080 często klęknie i 100 fps nie zrobi :P ale różnica między nimi obecnie jest tak mała, że 1070 nie ma większego sensu, chyba że jakaś używka za 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 144hz oraz 1440p ultrawide, naturalnie.

 

jak sobie zamówiłem monitor 3440x1440 100hz, to co według Ciebie pasuje tam najlepiej? :P 1070? nope, za słaba :P

144hz w 1440p? :hmm: W gry wymagające milion klatek i tak gra się na najniższych detalach w 1080p. Na co taki ekran? Do 1440p ultrawide to zgoda. Te ekrany tak śmiesznie wyglądają, że jakoś nie brałem pod uwagę, że ktoś może je kupić:)

 

Do monitora 4k nic przed premierą 1080ti nie pasowało, bo tam gdzie 1070 klękała, tam i 1080 wiele nie pokazywała. 1080ti to już jest coś, ale sądzę, że dopiero 2080ti to będzie karta, która nie będzie gubić klatek w 4k, co oznacza, że 3070 będzie kartą do 4k dla nieco zamożniejszego ludu, a 4060 sprawi, że ludzie szukający karty w okolicach tysiaka będą mogli odpalić gry w tej rozdzielczości. Tylko dlaczego ekrany 1440p/4k są ciągle takie drogie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144hz w 1440p? :hmm: W gry wymagające milion klatek i tak gra się na najniższych detalach w 1080p. Na co taki ekran?

 

Powiedz to tym, którzy się zabijali o XB271HU.

Dla mnie ten monitor to lipa, ale hype na niego był wręcz monstrualny jakiś rok, pół roku temu :E

 

 

Do 1440p ultrawide to zgoda. Te ekrany tak śmiesznie wyglądają, że jakoś nie brałem pod uwagę, że ktoś może je kupić:)

 

Kupiłem, wywaliłem 4 klocki i nie sądzę, że będę żałował, bo powiększone pole widzenia w wielu grach jest super. Nawet w grach typu Grim dawn jest fajne, bo widać dalej :P

 

Chyba, że znów dostanę jakąs padakę z martwymi pikselami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to tym, którzy się zabijali o XB271HU.

Dla mnie ten monitor to lipa, ale hype na niego był wręcz monstrualny jakiś rok, pół roku temu :E

 

Kupiłem, wywaliłem 4 klocki i nie sądzę, że będę żałował, bo powiększone pole widzenia w wielu grach jest super. Nawet w grach typu Grim dawn jest fajne, bo widać dalej :P

 

Chyba, że znów dostanę jakąs padakę z martwymi pikselami.

Jestem monitorowym dinozaurem i jakoś nie czuję tych krzywych ekranów. Ultrawide też nie, to takie przegięcie w drugą stronę jak kwadratowe 4x3. Niekomfortowo mi się patrzy, gdy widzę tak dużo na boki, a tak mało do góry. Trochę jak Brock z pokemonów. Martwe piksele nie podlegają gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlegają, jeśli masz ich wyliczoną z normy (napisanej przez producentów matryc, naturalnie) ilość. dla FHD to 7. Zwykle ma się 1-2 martwiaki, więc oczywiście możesz zapomnieć o gwarancjach. Istniają niby monitory klasy 1, gdzie nie może być żadnych martwiaków, ale ja ich nigdy nie widziałem :E

 

BTW, trochę źle podchodzisz do ultrawide. To nie jest tak, że widzisz "mało do góry". Przy 34 calach UW widzisz dokładnie tyle samo, ile przy 16:9 27-calowym monitorze. Po prostu masz dodatkowo większe pole widzenia po bokach :P

 

większość gier to wspiera, efekt fajny. Czy warty takiej kasy? hmm... sam się przekonam. 14 dni na zwrot :E do tej pory (u kogoś) mi się to podobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogromnym uproszczeniu ( o ile Was zrozumiałem ) do gry w FullHD przy 60fps i przy niekoniecznie najwyższych detalach GTX1070 wystarczy mi zupełnie na jakiś czas (2 lata?)

 

Pytanie teraz kto już takowy ma, bo zastanawiam się nad wersją od poszczególnych producentów- póki co zastanawiam się nad 3- ASUS, Gigabyte, ZOTAC. Co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy niekoniecznie najwyższych na dzień dzisiejszy starcza i 1060. 1070 powinno wystaraczyć dwa lata, ale ceny 1070 są na dzień dzisiejszy kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę, bierz GTX 1080, a za rok przesiadka na Volta. Jak chcesz GTX 1070, to tylko używana za 1500-1650 zł, a gtx 1060 to starcza tylko do coraz większych cięć detali.

 

EOT, bo zastanawiasz się jak Baba. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...