Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kobalto

Jaka karta do gry tylko w Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz kasę, bierz GTX 1080, a za rok przesiadka na Volta. Jak chcesz GTX 1070, to tylko używana za 1500-1650 zł, a gtx 1060 to starcza tylko do coraz większych cięć detali.

 

EOT, bo zastanawiasz się jak Baba. :E

 

Pytam wprowadzająco bo do zakupu przynajmniej miesiąc, robię mały rekonesans.

 

Będę obserwował ceny, dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW, trochę źle podchodzisz do ultrawide. To nie jest tak, że widzisz "mało do góry". Przy 34 calach UW widzisz dokładnie tyle samo, ile przy 16:9 27-calowym monitorze. Po prostu masz dodatkowo większe pole widzenia po bokach

fajno że mówisz, jak już znajdę sobie kąt na ziemi to pewnie kupię jakiś lepszy monitor. Przed emigracją nie ma jednak co się bawić w kompletowanie, bo będzie tylko problem, by wywieźć.

 

Pytanie teraz kto już takowy ma, bo zastanawiam się nad wersją od poszczególnych producentów- póki co zastanawiam się nad 3- ASUS, Gigabyte, ZOTAC. Co polecicie?

Eeee, co nie tak z cenami 1070? Widzę dobre nówki za 1800-1900. Sensowne 1080 zaczynają się 500zł wyżej. Królem serii 1070 jest palit: jetstream, super jeststream, gamerock i gamerock premium. To takie same karty technicznie, seria jetstream różni się od gamerocka kolorem. Oprócz tego, gamerock ma z zasady wyższe takty. Najlepszym wyjściem kiedyś (na premierę) było kupic jetstreama i wgrać bios od gamerocka premium. Teraz te karty kosztują praktycznie tyle samo w różnych sklepach, a często wyżej taktowane modele są tańsze, ale ciągle zasada jest taka, żeby brać najtańszą i wgrać bios od gamerocka premium. Tu na forum trafił się tylko jeden, który miał padło i bios od gp dawał mu artefakty. Wgrał bios od sjs i było ok. Drugie miejsce wśród 1070 zajmuje MSI gaming (obojętnie czy sam gaming czy x czy z, to takie same karty, które różnią się taktowaniem). MSI jest droższa i ma kapkę więcej rpm by trzymać tempy palita, ale nie zajmuje 3 slotów, a 2.

 

Prawda taka, że jak nie jesteś więźniem suwaków na prawo, których często w ogóle nie widać, to kolejnym zakupem po 1070 powinien być nowy monitor (Kaiketsu poleca ultrawide:D). Teraz jest wysyp niezoptymalizowanych gier, ale pierwsze testy na labie ładnie pokazywały, że nawet wykręcony 6700k kończy się w 1080p zanim skończy się moc 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaką kartę wybrać gtx1060 czy gtx1070 do gry w FullHD w najnowsze gry przy najwyższych lub prawie najwyższych ustawieniach.

 

Reszta podzespołów na poziomie odpowiednim, pytanie tylko co do karty.

 

Z góry dziękuję!

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-480-gaming-x-8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-box-974854/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gtx1070 zdecydowanie Pality, wszystkie oprócz zwykłego Duala.

Ewentualnie Gainward Phoenix, konstrukcja bliźniacza tylko gwarancja krótsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam powiem tak kto raz zakupi taki monitor ultrawit ten juz innego nie bedzie chcial . Osobiscie posiadam predatora z35 ozaz 1080 od asusa i pieknie to smiga . Wczesniej zakupilem 4k monitor ale bylem z niego niezadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogromnym uproszczeniu ( o ile Was zrozumiałem ) do gry w FullHD przy 60fps i przy niekoniecznie najwyższych detalach GTX1070 wystarczy mi zupełnie na jakiś czas (2 lata?)

 

Pytanie teraz kto już takowy ma, bo zastanawiam się nad wersją od poszczególnych producentów- póki co zastanawiam się nad 3- ASUS, Gigabyte, ZOTAC. Co polecicie?

Do Full HD 60Hz na dwa lata wystarczy Ci spokojnie GTX1060 6GB. Opcjonalnie oczywiścioe możesz zainwestować w 1070 jeżeli trafisz po dobrej cenie, ale do FHD 60Hz nie jest to konieczne. Karta 1080 moim prywatnym zdaniem do grania w FHD 60Hz jest za mocna. 1080 to bardziej karta pod 1920x1080p z odświeżaniem 144Hz, lub 2560x1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Full HD 60Hz na dwa lata wystarczy Ci spokojnie GTX1060 6GB. Opcjonalnie oczywiścioe możesz zainwestować w 1070 jeżeli trafisz po dobrej cenie, ale do FHD 60Hz nie jest to konieczne. Karta 1080 moim prywatnym zdaniem do grania w FHD 60Hz jest za mocna. 1080 to bardziej karta pod 1920x1080p z odświeżaniem 144Hz, lub 2560x1440p.

Bzdura ... mi już brakuje mocy przy 2560x1080 @60fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ci co polecają 1060 niech się pukną solidnie w łeb. Dla wielu gier 1060 to za mało do 1080p i max detale.

 

Np: nieszczęsne Mass Effect 4 1060 54fps a 1070 75fps czy

 

Deus Ex MD 1060 30/40fps a 1070 60/70fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 fps z czym, hairworksami i MSAAx16? :P

 

nie przypominam sobie innej niż wieśmin3 gry która by dojechała moją 1060, prawdę mówiąc (ofc bez hairworksów), w lesie spadało do 40 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 się nie nadaje do 1080p, jeżeli jesteśmy więźniami suwaków na prawo i widzimy efekty graficzne, których nie widać, w grach, którym daleko brakuje do dobrej optymalizacji. Jak nie jesteśmy, nadaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 fps z czym, hairworksami i MSAAx16? :P

 

nie przypominam sobie innej niż wieśmin3 gry która by dojechała moją 1060, prawdę mówiąc (ofc bez hairworksów), w lesie spadało do 40 fps.

Z niczym szczególnym ~55fps robi gtx 1060 stock w andromedzie na detalach High, bez udziwnień typu MSAA.

 

Wiedzmin już od dawna nie jest wyznacznikiem wydajności ta gra mi działa praktycznie bez zająknięcia na ultra +HW z MSAA 8x, a taki Deus, WD2 czy Wildlands już trochę trzeba zjechać z detalami aby było te stabilne 60fps w 1080p na podkręconym gtx 1070 więc na gtx 1060 będzie trzeba już sporo zjechać.

 

Jeśli autor tematu tak jak pisze chcę grać w najnowsze gry w detalach ultra lub prawie ultra to tylko gtx 1070 na dzień dzisiejszy

 

W ogromnym uproszczeniu ( o ile Was zrozumiałem ) do gry w FullHD przy 60fps i przy niekoniecznie najwyższych detalach GTX1070 wystarczy mi zupełnie na jakiś czas (2 lata?)

 

Pytanie teraz kto już takowy ma, bo zastanawiam się nad wersją od poszczególnych producentów- póki co zastanawiam się nad 3- ASUS, Gigabyte, ZOTAC. Co polecicie?

 

No nie koniecznie na najwyższych detalach, już dziś są gry gdzie trzeba kapkę zjechać z detalami aby nie było dropów poniżej 60fps i to głównie w tych najbardziej wymagających i gorzej zoptymalizowanych grach. Imho za dwa lata w większość gier będzie można pograć na gtx 1070 w detalach ~High i w tych ~60fps. A karta, żadna z powyższych MSI GAMING i Palit Gamerock/jetstream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niczym szczególnym ~55fps robi gtx 1060 stock w andromedzie na detalach High, bez udziwnień typu MSAA.

 

 

Jeśli autor tematu tak jak pisze chcę grać w najnowsze gry w detalach ultra lub prawie ultra to tylko gtx 1070 na dzień dzisiejszy

 

 

 

No nie koniecznie na najwyższych detalach, już dziś są gry gdzie trzeba kapkę zjechać z detalami aby nie było dropów poniżej 60fps i to głównie w tych najbardziej wymagających i gorzej zoptymalizowanych grach. Imho za dwa lata w większość gier będzie można pograć na gtx 1070 w detalach ~High i w tych ~60fps. A karta, żadna z powyższych MSI GAMING i Palit Gamerock/jetstream

 

 

Ok, mam na oku Palit GTX 1070 Super JetStream, tego najmocniejszego, ale zastanawiam się czy w tej cenie nie warto jednak brać Zotac-a GTX1070 AMP Extreme, który jest w bardzo podobnej cenie, ma wyższe takotwania na pamięciach o 208!mhz oraz 5 letnią gwarancję, co przy kartach graficznych jest rzadkością, a miewałem różnej problemu tak mniej więcej po 3 roku, gdy karty już gwarancji nie miały.

 

Czy ten ZOTAC w takim razie to zły pomysł?

 

PS. Dzięki za dyskusję, z każdego posta można coś wyciągnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć linki do tych kart, jestem ciekaw ile chcesz wybulić na GTX 1070. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć linki do tych kart, jestem ciekaw ile chcesz wybulić na GTX 1070. :E

 

 

http://www.camino.pl/geforce-gtx-1070-8gb-hdmi-dvi-displayport-amp-extreme-zotac,twr,88366.html

 

Rozumiem że gtx 1080 złapię już za 2500-2600zł, ale czy dostanę tam 5 letnią gwarancję? Poza tym jeśli kupię go za jakiś miesiąc-półtorej to może cena nieznacznie spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest cena jak za GTX 1080.

 

Gdzie dostanę gtx 1080 za 2100zł? Jesteś poważny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam za tyle kupiłem tydzień temu. (2250 i kod na grę za 150 do sprzedaży). Ty jesteś niepoważny.

Ale rób co chcesz,nic tu po mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam za tyle kupiłem tydzień temu. (2250 i kod na grę za 150 do sprzedaży). Ty jesteś niepoważny.

Ale rób co chcesz,nic tu po mnie.

 

Pytam, ponieważ nie znalazłem takiej oferty. Jeśli mogę to o takową poproszę, po prostu myślałem że w takiej niskiej cenie nic takiego nie znajdę, ale bez spiny proszę. :)

 

Każda oferta na plus mile widziana, tylko pozostaję pytanie czy mam kupić GTX1080 do Full HD tylko p oto żeby za te 2-3 się sprawdzał przy mocniejszych grach (kiedy już będą lepsze oferty niż 1080), a teraz i tak nie będę widział różnicy przy 1070/1080. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie będziesz widział różnicy między gtx1070 a gtx1080 w FHD. Obie te karty to mocarze w takiej rozdzielczości.

Ja bym wybierał między gtx1060 a gtx1070, ale tylko jeśli znajdziesz dobrą ofertę na 1070-tkę. Dobrą tzn. ok 1900 zł za nówkę, albo jeszcze lepiej 1600-1700 zł za używaną z długą gwarancją. Natomiast wydać 2100 zł za gtx1070 jest kompletnie nieopłacalne.

Sam ostatnio przesiadłem się z gtx1070 na gtx1080. Gram w rozdzielczości 1440p i naprawdę nie widać większej różnicy. I tak i tak gry chodziły w 60 fps, a różnica jest tylko taka, że np. mogę teraz włączyć hairworks w W3. Czyli bardziej przesiadka dla samej frajdy posiadania ciut lepszego sprzętu.

Natomiast w FHD nawet bym nie brał pod uwagę gtx1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie będziesz widział różnicy między gtx1070 a gtx1080 w FHD. Obie te karty to mocarze w takiej rozdzielczości.

Ja bym wybierał między gtx1060 a gtx1070, ale tylko jeśli znajdziesz dobrą ofertę na 1070-tkę. Dobrą tzn. ok 1900 zł za nówkę, albo jeszcze lepiej 1600-1700 zł za używaną z długą gwarancją. Natomiast wydać 2100 zł za gtx1070 jest kompletnie nieopłacalne.

Sam ostatnio przesiadłem się z gtx1070 na gtx1080. Gram w rozdzielczości 1440p i naprawdę nie widać większej różnicy. I tak i tak gry chodziły w 60 fps, a różnica jest tylko taka, że np. mogę teraz włączyć hairworks w W3. Czyli bardziej przesiadka dla samej frajdy posiadania ciut lepszego sprzętu.

Natomiast w FHD nawet bym nie brał pod uwagę gtx1080.

 

 

Ok, dzięki za rozjaśnienie ;)

 

Tak jak wspominałem wyżej, będę na bieżąco obserwował ceny i za miecha coś wybiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za miesiąc sie okaże że Vega w połowie maja i szkoda będzie nie poczekać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał 3000 zł na gpu, to czemu nie, ale za rok wyjdzie Volta i zieloni pozamiatają znów. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To AMD znowu odpowie spóźnionym Navi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie będziesz widział różnicy między gtx1070 a gtx1080 w FHD. Obie te karty to mocarze w takiej rozdzielczości.

Wymaksowane GTA 5 w 1080p na podkręconym GTX1080Ti:

Spadki do ~40fps.

Ale myślę że na SLI z tych kart powinno już trzymać stałe 60 fps. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...