Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Loczek15

Brak menedżera zadań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu nie mogę uruchomić menedżera zadań. Kombinacja klawiszy Ctrl + Alt + Del ani Ctrl + Shift + Esc nie pomaga aby pojawił się na ekranie. Cały czas widnieje jakby był aktywny lecz nie chce się ujawnić. W załączniku dołączam screena jak to dokładnie wygląda. Co może być tego przyczyną?

post-576632-14903091007889_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś klikać na ikonkę w zasobniku, albo sprawdzić jej opcje (PPM) ?

Możesz mieć włączoną opcję "Ukryj kiedy zminimalizowane" (wtedy okno pokazuje się tylko gdy klikniesz LPM na ikonę w zasobniku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem i bezskutecznie. A gdy klikam zamknij to znika a po chwili ponownie pojawia się ta ikona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A restartowałeś system ?

Może explorer się pogubił (zdarza mu się czasem)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restartowałem już nie raz. Mam tak od kilku dni i nic więc nie wiem, wirus jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem i w awaryjnym uruchamia się normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ja używam Process Hacker zamiast domyślnego biednego Task Managera.

Ściągnij sobie autoruns i uruchom go w trybie administratora. Potem zapisz stan do pliku .arn i prześlij nam. Faktycznie coś może ci celowo ukrywać Task Managera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odznacz te na początek i restart

To nic nie da. Przecież to jakieś aktualizatory odpalające się raz na jakiś czas.

 

Loczek, idź na podforum "Internet, sieci i bezpieczeństwo", załóż wątek i wklej wymagane logi (masz w podpiętym wątku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da. Przecież to jakieś aktualizatory odpalające się raz na jakiś czas.

 

Loczek, idź na podforum "Internet, sieci i bezpieczeństwo", załóż wątek i wklej wymagane logi (masz w podpiętym wątku).

Tak co jakiś czas czyli np. "at logon". Już nie raz widziałem że w ten sposób odpalane są lewe procesy z uprawenieniami administratora by potem monitorować co trzeba. Tak czy siak im mniej będzie mieć takich bzdetów w Scheduled Task tym lepiej.

 

Przy okazji czy Process Hacker ci działa? Możesz wymusić uruchamianie process hackera zamiast domyślnego task managera przy pomocy Hacker -> Options -> Advanced -> Reaplace task manager

 

Jeszcz sprawdź to a nóż pomoże

289364d1486606454t-task-manager-doesnt-open-appear-tsk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Process Hacker działa, ale mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć co mi blokuje, może mam jakieś dziadostwo o którym nawet nie wiem. Więc w sumie mogę zrobić te logi, gdy będę je robił GMERem to muszę zostawić system w bezczynności czyli wyłączyć pozostałe programy i nic nie robić?

 

Rozwiązanie z załącznika u mnie nie działa, mam Win 7 i tu w rejestrze po wejściu w folder Policies jest tylko Explorer i nic na temat Task Managera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak utworzysz nowe konto i na nie wejdziesz to również jest problem z task managerem?

 

PS. Uruchom process hacker jako administrator a potem zrób Save -> .csv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym koncie właśnie dziala, przed chwilą sprawdziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem ten displayfusion nie wyświetla ci task managera gdzieś po za pulpitem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już działo się przed jego instalacją. Odinstalowałem nawet go żeby sprawdzić ale to samo. Zrobię te logi jak pisał vhp a jak nie to Process Hacker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij program daphne - u góry download 32 i 64, uruchom menedżera, uruchom daphne, kliknij prawym na task manager w daphne, jeśli będzie (taskmgr.exe) - kliknij properties - w okienku windows będzie lista jego okien - jeśliby było podstawowe okno, po prostu menedżer zadań, kliknij na nim prawym, spróbuj show i show application, jeśli nic spróbuj maximize - minimize na dole; jeśli nie będzie w ogóle okna podstawowego będą tylko okna tooltips

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij program daphne - u góry download 32 i 64, uruchom menedżera, uruchom daphne, kliknij prawym na task manager w daphne, jeśli będzie (taskmgr.exe) - kliknij properties - w okienku windows będzie lista jego okien - jeśliby było podstawowe okno, po prostu menedżer zadań, kliknij na nim prawym, spróbuj show i show application, jeśli nic spróbuj maximize - minimize na dole; jeśli nie będzie w ogóle okna podstawowego będą tylko okna tooltips

 

 

W okienku Windows był Menedżer zadań i po kliknięciu maksymalizuj pokazał się on, co dalej żebym mógł normalnie wywoływać go Ctrl Alt Delete?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebym ja wiedział co dalej

 

albo faktycznie wyświetla ci się poza ekranem, albo od razu w trybie zminimalizowanym, i ikonki nie ma na pasku (menedżer jest też na pasku, kliknij prawym - menedżer zadań)

 

najdziwniejsze, że na koncie - posprawdzaj ustawienia video we właściwościach karty we właściwościach ekranu, może używasz jakiegoś stylu wizualnego na koncie, ewentualnie wyłącz na chwilę usługę kompozycje, i sprawdź, czy się wyswietli, może wyłącz aero i sprawdź, ewentualnie włącz większą rozdzielczość, jeśli można, sprawdź, czy nie jest poza ekranem, itp

 

ps - chyba wszystko powyżej niepotrzebne - zmaksymalizuj w daphne, i w menu opcje odhacz ukryj, kiedy zminimalizowane; normalnie wyświetla się po 2kliku na ikonce w zasobniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie mi się nudzić to chyba napiszę prosty programik ,który będzie ci pokazywał współrzędne danego okna. Tym sposobem będziemy na 100% wiedzieć czy Task Manager ci się nie odpala poza pulpitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glauks, właśnie w tym problem że ten opcji ukryj kiedy zminimalizowane nie miałem włączonej, nie miałem co odhaczać więc po 2kliku wciąż się nie pojawia

 

Byłbym wdzięczny za ten programik, może w końcu by się okazało co się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdy wyszukuje po nazwie procesu taskmgr.exe pojawia się komunikat "Window has not been found" Po wpisaniu nazwy okna dopiero pojawia się Task Manager. Zdjęcie z programu w załączniku

 

Przepraszam za moją nieobecność ale chwilowe braki internetu były u mnie

post-576632-1491377345238_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...