Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ramon28

Pomoc w doborze DDR4

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać,

Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych kolegów w temacie wyboru DDR4.

Przymierzam się do zakupu i5 6600K oraz płyty Msi Z270 Gaming M3, a chciałbym zakupić ram( 8gb na teraz), który da radę podkręcić oraz zmieszczę się w budżecie do 300zł.( czarny/czerwony kolor preferowany)

Nie jestem pewien też jaki wariant wybrać, ilościowy czy 2x4 czy 1x8, gdyż w niedługim czasie rozbuduje to do łącznie 16gb.

Widzę, że sporo ok cen ma Kingston( 2400), ale nigdzie nie mogę zebrać info jak u nich z OC.

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poco ci płyta z chipsetem z270 do i5 6600K wystarczy Z170 co do pamięci Pamięć Corsair Vengeance LPX lepiej dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłaczam się do pytania, podzespoły takie jak autor tematu. Znalazłem adata xpg daazle, które przypadły mi do gustu. Natpmiast ich parametry są średnie, ktoś wie czy są podatne na OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny mieć dobry potencjał oc, porównywalny z Crucialami z lepszych serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać,

Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych kolegów w temacie wyboru DDR4.

Przymierzam się do zakupu i5 6600K oraz płyty Msi Z270 Gaming M3, a chciałbym zakupić ram( 8gb na teraz), który da radę podkręcić oraz zmieszczę się w budżecie do 300zł.( czarny/czerwony kolor preferowany)

Nie jestem pewien też jaki wariant wybrać, ilościowy czy 2x4 czy 1x8, gdyż w niedługim czasie rozbuduje to do łącznie 16gb.

Widzę, że sporo ok cen ma Kingston( 2400), ale nigdzie nie mogę zebrać info jak u nich z OC.

dzięki i pozdrawiam

 

Skoro w niedługim czasie zamierzasz dokupić dodatkowy moduł to zdecydowanie lepiej kupić 1x8 i za chwilę kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...