Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dziwne freeze'y

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mój PC łapie co jakiś czas całkowity freeze i za nic nie mogę dojść dlaczego, robi to nawet bez OC oraz załadowanie XMP nic nie zmienia.

Nie ma bluescreena, po prostu dźwięk i obraz zamarza i pomaga tylko twardy reset. Potrafi przejść RealBencha żeby za kilka minut zawiesić się bez powodu przy przeglądaniu internetu.

 

RAM i grafikę już wyjmowałem, postawiłem też OS na nowo.

Błąd dysku to raczej nie jest, ten powinien dać BSODa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim starym kompie mialem to samo, pomoglo zainstalowanie wszystkich sterownikow od plyty glownej (nawet od RAID mimo iz tego nie uzywalem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kurde nigdy mi się to wcześniej nie działo, kilka miesięcy było dobrze. Może Win10 wciągnął jakiś felerny sterownik przez Windows Update bo po ponownej instalacji systemu jest to samo.

 

Myślałem że to może wina SSD ale próbowałem go w slocie M.2 oraz przez adapter na PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM chodzi na ustawieniach nominalnych?

 

Odłączaj wszystko, co możesz i testuj. U mnie kompa wieszała stara karta Wi-Fi na PCI, a objawy były takie same jak u siebie.

 

Klawiatura i mysz też mogą być winne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zdarzyło mi się parę BSODów z czymś w stylu "ERR DRIVER POWER STATE FAILURE". Teraz są tylko freeze'y.

Zobacze co będzie się działo z inną myszką i klawiaturą.

 

Wyłączałem już kontroler Bluetooth oraz Wifi (wbudowane w płytę) ale to nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się też przetestować kompa z innym zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię bo miałem też takie akcje: https://www.youtube....h?v=wdiA7FcetYs

Pisałem do EVGA o RMA ale mnie olali w połowie procesu...scratchhead.gif

Cholera wie co mu jest bo teraz wiesza się bez obciążenia.

 

Licytuje w tej chwili starą skrzynkę z i7 920 ale za to z CM690 i 700W zasilaczem, nada się do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję na płytę i procesor masz jeszcze?

 

Ram testuj na pojedynczych kościach. Albo wyjmij chociaż po jednej parze na zmianę.

 

 

Miałeś podkręcony proc i ram jak się nie mylę, może coś się uszkodziło. Płycie też mogło coś się stać, bo nie miała łatwego życia.

 

O zasilaczu już pisali to nie ma sensu się powtarzać.

 

Te dziesięć rdzeni to na codzień 4,4GHz miałeś?? Jak w opisie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, stare dane. Komp od dawna chodził na stockowych ustawieniach, tzn. XMP. Szkoda czasu na OC skoro sam boostuje do 4GHz.

Na wodzie maks 4.2GHz 1.25V. 4.4 szło na 1.36V tylko do benchy bo na 24/7 był zbyt niestabilny. RAM oprócz XMP latał 3200 CL13 1.4V.

 

Gwarancje na płyte powinienem mieć, na procesor nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam przetestować ramy wyjmując raz jedna raz drugą parę kości.

 

To jest najszybsze co możesz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyszlo, zauważyłem tylko że kiedy puściłem wieczorem memtesta z poziomu DOSa i wyłączyłem ekran już po ponownym włączeniu nie miałem obrazu (no signal) ale pc dalej reagował.

Wsadziłem HD7950 XFX zamiast tego 660Ti i już jakieś 5h jest (odpukać) spokój...

 

Wydaje mi się że popieprzyłem coś z BIOSem w 660Ti albo flash nie był w 100% udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...