Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czarna1412

Cichy komputer do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję drugi komputer do domu - praca biurowa, amatorska obróbka filmów z imprez sportowych, gry: wyłącznie strategie, czyli przyda się mocny procesor. Komputer musi być super cichy, ponieważ często będzie używany nocą.

Monitor FullHD.

 

Procesor: i5-7400 / i5-7500

Zasilacz: tutaj mam dylemat, ponieważ CX450M który mam aktualnie w swoim komputerze jest cichy, ale zdarzają się egzemplarze głośne, więc odpada. Szukam czegoś innego.

Płyta główna: czy ma sens zakup Z270 z myślą o przyszłej wymianie na procesor z literką "k"?

Obudowa: nie musi być wyciszona, byle miała ciche fabryczne wentylatory

RAM: Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 8GB/2400(2*4GB) (BLS2C4G4D240FSB)

Dysk SSD: HyperX FURY 120GB SATA3 (SHFS37A/120G)

Chłodzenie: Cryorig H7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że twoje wymagania wybiegają ponad kwotę 3000zł. Niby jak chcesz zmieścić w tym budżecie płytę na Z270 która kosztuje ok 530-550zł (najtańsze) i chłodzenie za ~150zł ?

 

Coś takiego to max: https://www.kombo.krakow.pl/Konfiguracja_299542267d.htm

 

Antec VP 500W jest cichy, przy tym zestawie nie powinien być słyszalny, ew. minimalnie.

Nie bierz SSD od Kingstona, nawet HyperX-y są słabe. Możesz ew. wziąc ADATA SU800, co prawda są na TLC ale tych nowszych "3D" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie złoży z gotowej budy super cichego komputera.

W tym budżecie celowałbym w solidną, używaną budę. Do tego jakieś duże niskoobrotowe wentylatory z PWM (ostatnio na forum Waka Waka miał sporo) - w ten sposób nie wyda się majątku, a wyjdzie taniej niż coś nowego.

Żadna grafika nie będzie super cicha, więc moim zdaniem, jeśliby zachować ten warunek, to trzebaby myśleć o blokach wodnych na kartę graficzną i procesor.. Ale to już w ogóle nie ten przedział cenowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jakieś duże niskoobrotowe wentylatory z PWM

 

Wystarczy że je puści na 5V, ew. jeden do płyty i ustawić w biosie żeby się nie kręcił wyzej niż 700-800 obrotów. Nawet tanie płyty mają dość rozbudowane opcje regulacji.

 

Co do ciszy - jednym z głośniejszych elementów będzie dysk HDD. Już nawet nei chodzi o skrobanie głowic, tylko sam fakt że talerze sie kręcą, dochodzą wibracje itd. Wystarczy sobie ustawić wyłączanie HDD po jakimś czasie bezczynności żeby zobaczyć jaka jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czekać aż szybciej padnie. Godziny przepracowane dla dysku są mniej szkodliwe niż wyłączanie/włączanie..

 

Też można je oczywiście skręcić, sęk w tym, że nie masz wtedy nad tym kontroli. Np. w upalny letni dzień środek się będzie za mocno grzał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa

Define Nano S

 

Wentylatory

W standardzie 1szt. Dynamic GP12 i 1szt. Dynamic GP14 - bardzo ciche.

 

HDD

Prawie bezgłośne dyski są 2.5"cala tzw. laptopowe i to rozwiąże kwestię pojemnego cichego dysku na magazyn.

Przykładowo WD10JPVX i WD10JPLX

 

Karta grafiki

MSI Gaming X 1050Ti -jest cicha.

 

Zasilacz

Be Quiet! Straight Power 10 400W - wiem że jest bezgłośny ale można poszukać tańszego.

 

Chłodzenie

Fortis3, Be Quiet! Pure Rock, lub coś podobnego.

 

Z tego powinien wyjść bezgłośny PC. Miałem przyjemność z podobnym zestawem i trzeba było ucho przystawić żeby coś usłyszeć.

Praktycznie bezgłośny przy małym obciążeniu. Wentylatory na full również bardzo ciche.

Klawiatura i myszka będą głośniejsze.

 

Płyta Z270 ma zazwyczaj niezłą kartę dźwiękową.

Niekręcone proce są chłodniejsze i co za tym idzie będzie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czekać aż szybciej padnie. Godziny przepracowane dla dysku są mniej szkodliwe niż wyłączanie/włączanie..

Przecież nikomu nie polecam tak zostawić, tylko żebysobie sprawdził o ile szum z komputera sie zmniejsza kiedy dysk się wyłączy :)

Też można je oczywiście skręcić, sęk w tym, że nie masz wtedy nad tym kontroli. Np. w upalny letni dzień środek się będzie za mocno grzał..

Od tego są wentylatory wpięte w płytę, na procesorze i na karcie, żeby w razie konieczności większa ilośc ciepła ogarnć. Jak będzie miał 1-2 wentyle podpięte do płyty z kontrolą obrotów w funkcji temperatury a jeden czy dwa podpięte na stałe do 5V to sie nic nie zagotuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki nie wchodzą w grę.

Niestety wychodzi na to, że by mieć cichy komputer muszę dołożyć. Do strategii GTX 1050ti powinna spokojnie wystarczyć.

 

Złożyłam coś takiego:

 

Procesor Intel Core i5-7500, 3.4GHz, 6MB, BOX (BX80677I57500)

Chłodzenie CPU be quiet! Pure Rock (BK009)

Płyta główna MSI B250M PRO-VH, B250, DDR4, VGA, HDMI, mATX

Pamięć Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 8GB/2400(2*4GB) (BLS2C4G4D240FSB)

Zasilacz be quiet! Pure Power 10 400W CM (BN276)

Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3 (ASU800SS-128GT-C)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI, DP, BOX, (GV-N105TOC-4GD)

Obudowa Fractal Design Define C Midi-Tower, Czarny (FD-CA-DEF-C-BK)

3166,90zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Define C, weź Define Mini C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050Ti w takim budżecie to co najmniej lekka profanacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego niby? Tu nie o wydajność chodzi, a o ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup jakiegoś GT 730 z pasywnym chłodzeniem, skoro nie o wydajność ci chodzi :)

W tym zestawie powinien być co najmniej RX 480 lub GTX 1060.

 

 

Taka jeszcze jedna uwaga: z doświadczenia wiem, że w nocy najbardziej przeszkadza stukanie w klawiaturę i klikanie myszką a nie mniejszy czy większy (ale jednostajny) szum komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w tym budżecie trochę słabo to wygląda, ale naprawdę nie znoszę hałasu. Rozważam jeszcze zakup 7600k i odłożenie zakupu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zestaw, który podałem ci wczesniej jest bardziej sensowny. Np. chłodzenie procesora - przecież w pulpicie czy pod lekkim obciążeniem box będzie bezgłośny, pod obciązeniem lekki szum, który i tak zagłuszy reszta szpejów komputera. Wentylatory kompa jak pisałem możesz podpiac do płyty i ustawić im w biosie niskie obroty albo bezpośrednio do zasilacza na 5V i będą niemal bezgłośne. RX 480 od MSI z chłodzeniem Armor też będzie bardzo ciche, podejrzewam że nie głośniejsze niż to chłodzenie na karcie GB- a karta ze 40-50% szybsza, w niektórych grach jeszcze więcej.

 

Jeśli będziesz miał w tym kompie dysk HDD to podejrzewam, że będzie on najgłośniejszym urządzeniem. Już pomijając wibracje i buczenie, szum łożysk obracających sie talerzy będzie wyraźnie słyszalny z wyciszonego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-7600 bez K też ma dosyć wysokie taktowanie, tylko nie wiem jak to jest dokładnie z tym Torbo Boost 2.0 który to taktowanie podnosi. Płyta ASRock B250M-HDV, B250, DDR4, HDMI, DVI-D, VGA, Micro ATX ma w opisie Turbo Boost 2.0

-Procesor w wersji OEM a chłodzenie dokup Be Quiet! Pure Rock

-Obudowa Silentium PC M70 PAX jest wyciszona i ma regulator obrotów wentylatorów.

-Zasilacz jak ma być cichy, to SeaSonic Eco-430 430W (ECO-430) zamiast tego BeQuiet.

 

Wg mnie zestaw, który podałem ci wczesniej jest bardziej sensowny. Np. chłodzenie procesora - przecież w pulpicie czy pod lekkim obciążeniem box będzie bezgłośny, pod obciązeniem lekki szum, który i tak zagłuszy reszta szpejów komputera. Wentylatory kompa jak pisałem możesz podpiac do płyty i ustawić im w biosie niskie obroty albo bezpośrednio do zasilacza na 5V i będą niemal bezgłośne. RX 480 od MSI z chłodzeniem Armor też będzie bardzo ciche, podejrzewam że nie głośniejsze niż to chłodzenie na karcie GB- a karta ze 40-50% szybsza, w niektórych grach jeszcze więcej.

 

Jeśli będziesz miał w tym kompie dysk HDD to podejrzewam, że będzie on najgłośniejszym urządzeniem. Już pomijając wibracje i buczenie, szum łożysk obracających sie talerzy będzie wyraźnie słyszalny z wyciszonego kompa.

Tak zgadza się dysk HDD skrobie a SSD jest szybki i całkowicie cichy, tylko dysk 128GB będzie mojej opinii za mały. Jak coś to co najmniej 240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Define C, weź Define Mini C.

Popieram zmniejszenie rozmiaru skrzynki do tej płyty głównej.

Ta obudowa ma inny model wentylatora Dynamic X2 GP12 ale wygląda na to, że podobnie ciche śmigła.

 

Płyta Gigabyte GA-B250M-DS3H ma 4sloty RAM. Biorąc 2x4GB dobrze mieć jeszcze dwa wolne sloty na rozbudowę. Rozmiar ten sam mATX.

 

Karta grafiki Gigabyte 1050Ti jest cicha :hmm:

Podobno Zotac ZT-P10510B-10L jest cichy.

Może żeby obniżyć koszt MSI 1050 GAMING 2GB ?

 

Cryorig H7 chyba jest podobny do Pure Rock -jeśli chodzi o głośność. :hmm:

 

i7 to b. dobry pomysł moim zdaniem do tego zastosowania. Jedynie chłodzenie większe/wydajniejsze i będzie ok.

(też składam powoli we Fractal Nano S - nacisk cisza i małe gabaryty. Na start wybrałem G4560 a ostatecznie być może skończę na i7).

 

Jeśli będziesz miał w tym kompie dysk HDD to podejrzewam, że będzie on najgłośniejszym urządzeniem. Już pomijając wibracje i buczenie, szum łożysk obracających sie talerzy będzie wyraźnie słyszalny z wyciszonego kompa.

HDD 2.5" 'od laptopa' załatwia sprawę ciszy -mam używam jako magazyn.

 

-7600 bez K też ma dosyć wysokie taktowanie, tylko nie wiem jak to jest dokładnie z tym Torbo Boost 2.0 który to taktowanie podnosi. Płyta ASRock B250M-HDV, B250, DDR4, HDMI, DVI-D, VGA, Micro ATX ma w opisie Turbo Boost 2.0

-Procesor w wersji OEM a chłodzenie dokup Be Quiet! Pure Rock

-Obudowa Silentium PC M70 PAX jest wyciszona i ma regulator obrotów wentylatorów.

-Zasilacz jak ma być cichy, to SeaSonic Eco-430 430W (ECO-430) zamiast tego BeQuiet.

 

 

Tak zgadza się dysk HDD skrobie a SSD jest szybki i całkowicie cichy, tylko dysk 128GB będzie mojej opinii za mały. Jak coś to co najmniej 240.

Proc OEM - rok gwarancji tylko.

Regulator jest w płycie, można ustawić krzywą. Te w obudowie są zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxowe chłodzenie odpada - naprawdę bardzo mi przeszkadza. Teraz mam Pure Rock na i5-4460 i jest idealnie - cichutko i chłodno. Na nowym komputerze odpalane będą tylko gry strategiczne, które siedzą przede wszystkim na procesorze, dlatego na niego kładę największy nacisk. Płytę zmienię na Gigabyte, zostawię ten zasilacz: be quiet! Pure Power 10 400W (BN272), obudowa na wersję mini. Wyciszonego PAXA nie chcę, bo Fractal jest dużo lepiej wykonany. Dysku HDD nie planuję w tym komputerze. Na razie system na SSD, reszta na HDD, a później zakup SSD 512GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxowe chłodzenie odpada - naprawdę bardzo mi przeszkadza. Teraz mam Pure Rock na i5-4460 i jest idealnie - cichutko i chłodno. Na nowym komputerze odpalane będą tylko gry strategiczne, które siedzą przede wszystkim na procesorze, dlatego na niego kładę największy nacisk. Płytę zmienię na Gigabyte, zostawię ten zasilacz: be quiet! Pure Power 10 400W (BN272), obudowa na wersję mini. Wyciszonego PAXA nie chcę, bo Fractal jest dużo lepiej wykonany. Dysku HDD nie planuję w tym komputerze. Na razie system na SSD, reszta na HDD, a później zakup SSD 512GB.

To że coś ma nazwę be quiet nie znaczy, że będzie akurat najcichsze z produktów dostępnych na rynku. Seasonic który poleciłem jest cichy i jest to moim prywatnym zdaniem lider NR.1 jak chodzi o zasilacze.

We większej obudowie przy graniu Dasz wentylacje na minimum i będzie chłodno i cicho. Mniejsza przy mniejszych obrotach będzie cieplejsza, aczkolwiek z tego co widzę jakichś super mocnych i wysoko taktowany podzespołów nie pakujesz, to może być ta mini jak Ci się podoba.

 

Popieram zmniejszenie rozmiaru skrzynki do tej płyty głównej.

Ta obudowa ma inny model wentylatora Dynamic X2 GP12 ale wygląda na to, że podobnie ciche śmigła.

 

Płyta Gigabyte GA-B250M-DS3H ma 4sloty RAM. Biorąc 2x4GB dobrze mieć jeszcze dwa wolne sloty na rozbudowę. Rozmiar ten sam mATX.

 

Karta grafiki Gigabyte 1050Ti jest cicha :hmm:

Podobno Zotac ZT-P10510B-10L jest cichy.

Może żeby obniżyć koszt MSI 1050 GAMING 2GB ?

 

Cryorig H7 chyba jest podobny do Pure Rock -jeśli chodzi o głośność. :hmm:

 

i7 to b. dobry pomysł moim zdaniem do tego zastosowania. Jedynie chłodzenie większe/wydajniejsze i będzie ok.

(też składam powoli we Fractal Nano S - nacisk cisza i małe gabaryty. Na start wybrałem G4560 a ostatecznie być może skończę na i7).

 

 

HDD 2.5" 'od laptopa' załatwia sprawę ciszy -mam używam jako magazyn.

 

 

Proc OEM - rok gwarancji tylko.

Regulator jest w płycie, można ustawić krzywą. Te w obudowie są zbędne.

-Przyszłościowo lepiej karte graficzną 4GB niż 2GB i myślę,że tutaj nie ma co żałować.

-Ja tam biorę zawsze OEM nie patrząc na dłuższą gwarancje. Proponowali mi przedłużenie gwarancji za dopłatą 100zł przy zakupie monitora i też podziękowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Procesor w wersji OEM

Żeby 10 złotych zaoszczędzić i mieć o 2 lata krótszą gwarancję? Super rada...

 

-Obudowa Silentium PC M70 PAX jest wyciszona i ma regulator obrotów wentylatorów.

I do tego jest badziewnie wykonana. Czasy regulatorów obrotów się skończyły. Dziś wentyle podpina się pod płytę główną, która steruje nimi znacznie lepiej niż jakikolwiek regulator z obudowy.

 

-Zasilacz jak ma być cichy, to SeaSonic Eco-430 430W (ECO-430) zamiast tego BeQuiet.

Seasonic ma wentylator z łożyskiem kulkowym, które do najcichszych nie należy. Nie sądzę, żeby był cichszy niż be quiet! z Silent Wings. Poza tym, Seasonikom lubią piszczeć cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Ja tam biorę zawsze OEM nie patrząc na dłuższą gwarancje. Proponowali mi przedłużenie gwarancji za dopłatą 100zł przy zakupie monitora i też podziękowałem.

Gwarancja przy kasie to nie to samo co gwarancja producenta.

Wolę dopłacić do gwarancji producenta a tych przy kasie to też nigdy nie biorę.

 

 

Seasonic ma wentylator z łożyskiem kulkowym, które do najcichszych nie należy. Nie sądzę, żeby był cichszy niż be quiet! z Silent Wings.

Chyba właśnie nie każdy Seasonic jest tak super jak Prime :E

Nawet słyszałem że w tym topowym Prime Titanium wentyl jakiś super nie jest i można go usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxowe chłodzenie odpada - naprawdę bardzo mi przeszkadza.

Bo nie umiesz go ustawić w biosie i tyle. Jak się ustawi obroty wentylatora to w pulpicie/pod małym obciążeniem jest niesłyszalny, chyba że sie trafi egzemplarz z terkoczącymi łożyskami (raz mi sie taki trafił i wtedy terkotanie może przeszkadzać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby 10 złotych zaoszczędzić i mieć o 2 lata krótszą gwarancję? Super rada...

 

 

I do tego jest badziewnie wykonana. Czasy regulatorów obrotów się skończyły. Dziś wentyle podpina się pod płytę główną, która steruje nimi znacznie lepiej niż jakikolwiek regulator z obudowy.

 

 

Seasonic ma wentylator z łożyskiem kulkowym, które do najcichszych nie należy. Nie sądzę, żeby był cichszy niż be quiet! z Silent Wings. Poza tym, Seasonikom lubią piszczeć cewki.

 

Seasonic ECO-430 ma wentylator Honghua 12cm z cichym łożyskiem FDB. Up_to_something.gif Cewki nie piszczą to prosta i niezawodna konstrukcja. Ostatnio sporo zmienili w PSU na 40 rocznice firmy.

 

Gwarancja przy kasie to nie to samo co gwarancja producenta.

Wolę dopłacić do gwarancji producenta a tych przy kasie to też nigdy nie biorę.

 

 

 

Chyba właśnie nie każdy Seasonic jest tak super jak Prime :E

Nawet słyszałem że w tym topowym Prime Titanium wentyl jakiś super nie jest i można go usłyszeć.

 

20dB jest słyszalne, ale pic polega na tym że to jest przy 100% obciążenia :D Do 50% obciążenia Prime pracują pasywnie. No i te 12 lat gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20dB jest słyszalne, ale pic polega na tym że to jest przy 100% obciążenia :D Do 50% obciążenia Prime pracują pasywnie. No i te 12 lat gwarancji...

W takim razie po co klawisz ECO w tych zasilaczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic ECO-430 ma wentylator Honghua 12cm z cichym łożyskiem FDB.

Źródło?

Holenderski portal hardware.info podaje, że wentylator to Hong Hua H1225H12F-Z z podwójnym łożyskiem kulkowym.

https://nl.hardware.info/reviews/5934/seasonic-eco-430w-voeding-review-betaalbare-seasonic-voeding

 

A gdyby to nie wsystarczyło, to sam producent chwali się zastosowaniem wentyla z double ball bearing.

https://seasonic.com/product/eco-430/

 

Cewki nie piszczą to prosta i niezawodna konstrukcja.

Rozumiem, że siedzisz na linii produkcyjnej i osobiście osłuchujesz każdą sztukę? Nie jest tajemnicą, że Seasoniki piszczą stosunkowo często.

 

Ostatnio sporo zmienili w PSU na 40 rocznice firmy.

A co takiego zmienili poza wprowadzeniem absurdalnie drogich zasilaczy Prime?

 

20dB jest słyszalne, ale pic polega na tym że to jest przy 100% obciążenia :D Do 50% obciążenia Prime pracują pasywnie.

Co w tym niezwykłego? Mnóstwo zasilaczy ma tryb pasywny.

 

No i te 12 lat gwarancji...

Producent doskonale wie, że większość zasilaczy zostanie zutylizowana przed upływem połowy tego okresu. Równie dobrze mogli dać 15 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnicą, że Seasoniki piszczą stosunkowo często.

:o

To słabo i z ciszą to nie ma nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...