Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hurnamm

drukarka atramentowa pigmentowa jakie koszty eksploatacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Muszę zakupić drukarke atramentową obsługującą tusze na bazie pigmentu (nie barwnika).

Budżet jaki mam na drukarkę do 800zł, wyjątkowo do 1200. Polecono mi np. drukarkę

hp officejet 7110 A3+. Mam jednak bardzo rozbieżne informacje na temat kosztów

eksploatacji tej drukarki. Jeden sprzedawca poinformował mnie że koszt jednej

kolorowej strony A4 zadrukowanej w 100% wyniesie około 2zł, drugi że około 6zł,

jeszcze inny że 0.30zł :) Komu powinienem uwierzyć, jakiego kosztu naprawdę mam

się spodziewać?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zakupić drukarke atramentową obsługującą tusze na bazie pigmentu (nie barwnika)...

Ta drukarka nie ma tuszy pigmentowych ! Kto ci takich bredni nagadał ?

 

W dodatku ona jest tylko A3 a nie A3+ !

 

Tak ci trudno samemu znaleźć w internecie takie proste informacje ?

 

Na stronach PRODUCENTA drukarek wszystko jest opisane i to nawet z obrazkami.

 

Pigmentowe tusze to EPSON, BROTHER i CANON , ale nie wszystkie modele z tych firm.

 

Np. CANON Pixma iX7000 ma pigmentowe tusze a wszystkie popularne modele tej firmy mają zwykłe, barwnikowe tusze.

 

Znowu z tymi pigmentami to jest tak, że np. niektóre modele EPSON mimo, że od zawsze są mają tusze pigmentowe to druk łatwo rozmazuje się pod wpływem wilgoci (np. kropla wody).

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta drukarka nie ma tuszy pigmentowych ! Kto ci takich bredni nagadał ?

 

Tak zapewnił mnie facet, który handluje drukarkami od dawna, tzn widzę że prowadzi

sklep od dawna.

 

 

 

W dodatku ona jest tylko A3 a nie A3+ !

Mam ofertę, pisze że A3+, dlaczego uważasz że jest tylko A3?

 

 

Tak ci trudno samemu znaleźć w internecie takie proste informacje ?

Tak. Szukałem kilka dni i w końcu poszukałem forum.

 

 

 

 

Na stronach PRODUCENTA drukarek wszystko jest opisane i to nawet z obrazkami.

 

Leży przede mną wydruk producenta i pisze na nim co innego niż Ty twierdzisz, więc co się

dziwisz, że nie mogę się w tym wszystkim połapać. Gdy wchodzę do sklepu komuterowego i

mówię że chcę drukarkę na tuszach pigmentowych, to wywala na mnie gały i mówi że ja

pierwszy o coś tak dziwnego pytam. A osobiście nie mam pojęcia jak rozpoznać

prawdziwy tusz pigmentowy od takiego na który tylko producent/sprzedawca mówi pigmentowy.

 

 

Pigmentowe tusze to EPSON, BROTHER i CANON , ale nie wszystkie modele z tych firm.

Mógłbyś podać które modele, ale chodzi też o to, aby tusze kolorowe były pigmentowe.

 

Np. CANON Pixma iX7000 ma pigmentowe tusze a wszystkie popularne modele tej firmy mają zwykłe, barwnikowe tusze.

Skąd masz tę informację, w specyfikacji nic nie ma:

https://www.x-kom.pl/p/48614-drukarka-atramentowa-canon-pixma-ix7000-a3-duplex.html

 

Poza tym jest ciut za droga dla mnie i ne ma żadnej informacji o kosztach wydruku jednej

pełnej strony A4 w kolorze :(

 

 

Znowu z tymi pigmentami to jest tak, że np. niektóre modele EPSON mimo, że od zawsze są mają tusze pigmentowe to druk łatwo rozmazuje się pod wpływem wilgoci (np. kropla wody).

Widzisz sam że temat jest trudny, co mi się dziwisz że nie mogę znaleźć rzetelnych(!) informacji.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapewnił mnie facet, który handluje drukarkami od dawna, tzn widzę że prowadzi

sklep od dawna.

Jak widzisz nie ma pojęcia co sprzedaje. Staż nie ma tu nic do rzeczy: "Broda mędrcem nie czyni." :lol2:

 

 

Mam ofertę, pisze że A3+, dlaczego uważasz że jest tylko A3?

 

Mój błąd ! Kliknąłem nie ten link i powtórzyłem bzdury ! :P Ta drukarka HP faktycznie jest A3+.

 

 

A osobiście nie mam pojęcia jak rozpoznać prawdziwy tusz pigmentowy od takiego na który tylko producent/sprzedawca mówi pigmentowy.

Producent a sprzedawca ma tyle wspólnego co polityka z uczciwością. Trzeba szukać też testów drukarek i tam szukać czego się chce - a dzisiaj wiarygodnych i szczegółowych testów drukarek bardzo niewiele. W dodatku "atramentówek" to jak na lekarstwo.

 

 

Skąd masz tę informację, w specyfikacji nic nie ma:

https://www.x-kom.pl/p/48614-drukarka-atramentowa-canon-pixma-ix7000-a3-duplex.html

 

Poza tym jest ciut za droga dla mnie i ne ma żadnej informacji o kosztach wydruku jednej

pełnej strony A4 w kolorze :(

Canon Pixma używa tuszy CANON PGI9 - a one są pigmentowe na 100%. Tutaj o tym piszą:

Testy po niemiecku

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz nie ma pojęcia co sprzedaje. Staż nie ma tu nic do rzeczy: "Broda mędrcem nie czyni." :lol2:

 

 

 

Mój błąd ! Kliknąłem nie ten link i powtórzyłem bzdury ! :P Ta drukarka HP faktycznie jest A3+.

 

 

Producent a sprzedawca ma tyle wspólnego co polityka z uczciwością. Trzeba szukać też testów drukarek i tam szukać czego się chce - a dzisiaj wiarygodnych i szczegółowych testów drukarek bardzo niewiele. W dodatku "atramentówek" to jak na lekarstwo.

 

 

Canon Pixma używa tuszy CANON PGI9 - a one są pigmentowe na 100%. Tutaj o tym piszą:

Testy po niemiecku

 

.

 

Szkoda że nie podają która drukarka obsługuje jaki tusz :/ Drukarek mają sporo, a po rodzaju tuszu

nie można posortować :/

 

http://www.canon.pl/printers/pixma-photo-printers/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie podają która drukarka obsługuje jaki tusz :/ Drukarek mają sporo, a po rodzaju tuszu

nie można posortować :/

 

http://www.canon.pl/printers/pixma-photo-printers/

 

 

Coś mi sie nie zgadza. Kolega napisał że drukarki pixma są na bazie tuszy pigmentowych, a z tego opisu:

http://www.euro.com.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne/canon-pixma-g3400.bhtml?gclid=CPXalJeL8NICFUlfGQod94kIYw&gclsrc=aw.ds&dclid=CJa4wJeL8NICFViVGAodWJYPUg

wynika, że tylko tusz czarny jest pigmentowy. Więc ja nadal nie mam pojęcia które drukarki mają porządne tusze

pigmentowe, a już w ogóle nie wiem jaki jest koszt ich ekspolatacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie nie zgadza. Kolega napisał że drukarki pixma są na bazie tuszy pigmentowych, a z tego opisu:

http://www.euro.com.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne/canon-pixma-g3400.bhtml?gclid=CPXalJeL8NICFUlfGQod94kIYw&gclsrc=aw.ds&dclid=CJa4wJeL8NICFViVGAodWJYPUg

wynika, że tylko tusz czarny jest pigmentowy.

To jest opis sklepu a nie PRODUCENTA drukarki. Patrz zawsz na stronach PRODUCENTA drukarek - oni wiedzą najlepiej co produkują.

 

A ja pisałem od drukarce CANON Pixma iX7000 - ta ma tusze pigmentowe. :hmm:

 

Więc ja nadal nie mam pojęcia które drukarki mają porządne tusze

pigmentowe, a już w ogóle nie wiem jaki jest koszt ich ekspolatacji :(

Sam poszukaj. Od tego właśnie jest internet. Na forum elektroda.pl znajdziesz maniaków od drukarek.

 

Koszt wydruku sam musisz obliczyć.

Na stronie producenta drukarek podają wydajność tuszu przy drukowaniu zdjęć. Obliczasz ogólną powierzchnię zdjęć jaką możesz wydrukować na komplecie tuszy. Potem przeliczasz powierzchnię arkusza A4 lub A3+. I masz wydajność.

 

Nie wierz we wszystko co piszą na stronach sklepów z drukarkami bo to tylko reklamowy bełkot dla naiwnych.

Wiarygodna to tam tylko jest CENA ! :Up_to_s:

.

PS.

Na tych stronach niemieckich poszukałem i znalazłem, że jednak drukarka HP Officejet 7110 ma tusze PIGMENTOWE (wszystkie !).

I tak jest rzeczywiście... :boink:

Ta drukarka używa tuszy typu HP 933 a te są PIGMENTOWE.

Na stronie HP o samej drukarce jest tylko, że używa "tusze atramentowe".

Dopiero jak sprawdziłem na tych samych stronach HP informacje o samych tych tuszach to z opisu wynika, że to są "tusze pigmentowe".

 

Jak to trzeba szukać wszędzie, gdzie się da.

 

Na tej samej stronie niemieckiej jest w testach tej drukarki HP 7110, że wydajność ZDJĘĆ formatu A4 to 78 arkuszy !

Słabo coś ci idzie to szukanie jak tego tam nie znalazłeś... :P

Koszt tuszu do zadruku jednego arkusza A4 FOTO wynosi 4 zł (3,97 zł).

 

Oczywiście do tego doliczyć trzeba koszt papieru FOTO - to chyba oczywiste.

 

Papier A4 HP PhotoPremium Plus kosztuje 2.80 zł - jak się kupi opakowanie 50 arkuszy albo 3.15 zł przy zakupie paczki z 20 arkuszami A4.

.

Oczywiście ZAMIENNIKÓW TUSZY nie polecam do druku FOTO. Szkoda papieru na sikanie po nim byle czym. A efekt nie będzie tak samo dobry jak na oryginalnych tuszach.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dziękuję za wszystkie informację i cierpliwość :)

 

To jest opis sklepu a nie PRODUCENTA drukarki. Patrz zawsz na stronach PRODUCENTA drukarek - oni wiedzą najlepiej co produkują.

 

Producenci też są stronniczy :/

 

A ja pisałem od drukarce CANON Pixma iX7000 - ta ma tusze pigmentowe. :hmm:

Ok, zrozumiałem że chodzi o całą grupę drukarek Pixma.

 

 

Sam poszukaj. Od tego właśnie jest internet. Na forum elektroda.pl znajdziesz maniaków od drukarek.

Ok, zarejestruję się też na elektrodzie, zobaczymy co powiedzą.

 

 

Koszt wydruku sam musisz obliczyć.

Na stronie producenta drukarek podają wydajność tuszu przy drukowaniu zdjęć. Obliczasz ogólną powierzchnię zdjęć jaką możesz wydrukować na komplecie tuszy. Potem przeliczasz powierzchnię arkusza A4 lub A3+. I masz wydajność.

Tak, to jest już bardzo łatwe. Najtrudniej o rzetelne testy.

 

 

 

Nie wierz we wszystko co piszą na stronach sklepów z drukarkami bo to tylko reklamowy bełkot dla naiwnych.

Wiarygodna to tam tylko jest CENA ! :Up_to_s:

No tak, dlatego założyłem wątek na forum. Tutaj może każdy się wypowiedzieć, tutaj łatwiej o wiarygodne informacje.

 

 

 

.

PS.

Na tych stronach niemieckich poszukałem i znalazłem, że jednak drukarka HP Officejet 7110 ma tusze PIGMENTOWE (wszystkie !).

I tak jest rzeczywiście... :boink:

Ta drukarka używa tuszy typu HP 933 a te są PIGMENTOWE.

Zazdroszczę że umiesz poruszać się po niemieckiej stronie, ja tam prawie nic nie rozumiem. Są może angielskie

odpowiedniki tej strony, z rzetelnymi (nie marektingowymi) testami?

 

 

 

 

Na stronie HP o samej drukarce jest tylko, że używa "tusze atramentowe".

Dopiero jak sprawdziłem na tych samych stronach HP informacje o samych tych tuszach to z opisu wynika, że to są "tusze pigmentowe".

Podobnie sprawdzałem.

 

 

 

 

Na tej samej stronie niemieckiej jest w testach tej drukarki HP 7110, że wydajność ZDJĘĆ formatu A4 to 78 arkuszy !

Słabo coś ci idzie to szukanie jak tego tam nie znalazłeś... :P

Koszt tuszu do zadruku jednego arkusza A4 FOTO wynosi 4 zł (3,97 zł).

No tak, ale przy zakupie jakiego rozmiaru tuszu? :) Zdaje się, że są trzy rozmiary. Ja na tej niemieckiej stronie nic nie umiem zrobić.

 

 

Oczywiście do tego doliczyć trzeba koszt papieru FOTO - to chyba oczywiste.

Tak, to jest oczywiste.

 

 

Papier A4 HP PhotoPremium Plus kosztuje 2.80 zł - jak się kupi opakowanie 50 arkuszy albo 3.15 zł przy zakupie paczki z 20 arkuszami A4.

.

Oczywiście ZAMIENNIKÓW TUSZY nie polecam do druku FOTO. Szkoda papieru na sikanie po nim byle czym. A efekt nie będzie tak samo dobry jak na oryginalnych tuszach.

.

Też bym się bał używać tańsych zamienników tuszy, ale można zakupić taniej tusze kupując duże opakowania (zdaje się że w naziwe mają xxl, ale nie wiem czy xxl to największe i najtańsze w przeliczeniu na 1ml tuszu). I nie wiem też czy 78 zdjęć A4 zrobiono na małych, średnich czy dużych duszach :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
    • Miałem Asusa GTX 660 w wersji OC, która była niestabilna na domyślnych ustawieniach. Całe szczęście można było modyfikować bios za pomocą zmiany w tablicy napięć.
    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...