Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafbgo

Projekt MINI M-Power

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich w moim nowym temacie ;)

 

Mój poprzedni projekt: http://forum.pclab.pl/topic/1029187-XPCTable-Nowy-projekt/page__st__300__gopid__14566466entry14566466

 

Bez zbędnego przedłużania napisze Wam co chciałbym wykonać ;)

 

fVSwnGp.jpg

 

Więc tak, cały projekt będzie oparty na komputerze od Firmy Shuttle – model XPC cube Barebone SZ170R8. Mamy tutaj wsparcie dla OC z podstawką LGA 1551, do tego cztery wejścia na RAM DDR4 a także miejsce na kartę graficzną. W obudowie jest zasilacz o mocy 550W.

 

Na początku aluminiowa obudowa pójdzie do malowania, płyta od Shuttle otrzyma blok wodny na sekcje zasilania CPU a wszystkie jej białe elementy przemaluje na czarno.

 

Koszyk na dyski wyleci z obudowy na rzecz stelażu który zajmie mniej miejsca w środku obudowy.

 

Jak wspomniałem płyta zostanie zwodowana, pamięci RAM otrzymają blok wody, tak samo CPU będzie chłodzony wodą, dodatkowa karta również będzie chłodzona w ten sam sposób.

 

Zasilacz otrzyma oplot (czarno-niebieski) a sama jego obudowa zostanie przemalowana na czarny mat.

 

Za chłodzenie całości będzie odpowiedzialny zewnętrzny zestaw od Alphacool – Eiswand 360 CPU. A elementy w środku będą połączone za pomocą rurek ! - mam nadzieje że mi to wyjdzie ;)

 

Podziękowania dla Firm Shuttle !

 

3gKozwl.jpg

 

Oraz Alphacool !

3zuA2Ur.jpg

 

Za wsparcie w nowym projekcie ;)

 

Oczywiście liczę też na wsparcie innych Firm w sprawie GPU, RAMU i dysków SSD. Na tą chwilkę zapraszam do wypowiadania się w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda i zasilacz rozebrane...

 

5uR9MTg.jpg

 

RvkD3Hi.jpg

 

D5fXvvV.jpg

 

UBQZ5us.jpg

 

i pomalowane - warstwa podkładu na ALU, i lakier czarny mat.

 

R6VupFx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6TWAi7f.jpg

 

Jestem w czasie testów zestawu od Alphacool – Eiswand 360 CPU, jestem pod dużym wrażeniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i pomalowane - warstwa podkładu na ALU, i lakier czarny mat.

 

 

Z ciekawości - malowane sprayem? Bardzo nie polecam tej opcji. Sam tego nie robiłem, ale przeszły mi przez ręce 2-3 budy, które były tak pomalowane... tragedia, pełno odprysków, nie mówiąc już o nierównym nałożeniu koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddcGdpZ.png

 

Serdeczne podziękowania dla Firmy Apacer !

 

 

IdC8FHk.gif

 

Za sponsorowanie Dysku SSD M.2 PCIe GEN 3 x 4 240GB

 

qB0DSks.gif

 

 

oraz 4 kości pamięci DDR4 8GB do projektu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem teraz ,że bez sponsorów nikt nic nie zrobi od siebie?

Dla mnie projekt lipa. Szukasz sponsoringu a budę malujesz szprejem , no chyba ,że ktoś tak spartolił malowanie proszkowe (?)

Drugi fakt : całe to chłodzenie powinieneś zmieścić w budzie. Tak to nie ma sensu z wyjściem na zewnątrz a w środku tylko blok na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak farba jest mokra to tak tragicznie wygląda :) Teraz już to na pewno jest ładniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak farba jest mokra to tak tragicznie wygląda :) Teraz już to na pewno jest ładniejsze.

 

Prawda, fotka zrobiona po nałożeniu farby ;) . W budzie nie tylko będzie blok na CPU, tylko jeszcze na sekcji zasilania, ramie i GPU. Ehh te marzenia zmieścić wszystko w tak małej obudowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak biurko było fajne bo był duzy nakład roboty to tutaj skladanie z klockow poprostu

 

PS

3litry full WC

 

a jakby dał zewn chlodnice to juz wogole chyba zmiesciłby sie w 2litrach :E

 

full.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta obudowa wcale taka mała nie jest ,więc co to za wyczyn? Śmiało powinieneś tam upchać jeszcze chłodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem teraz ,że bez sponsorów nikt nic nie zrobi od siebie?

Dla mnie projekt lipa. Szukasz sponsoringu a budę malujesz szprejem , no chyba ,że ktoś tak spartolił malowanie proszkowe (?)

Drugi fakt : całe to chłodzenie powinieneś zmieścić w budzie. Tak to nie ma sensu z wyjściem na zewnątrz a w środku tylko blok na CPU.

Bo co niektórzy zrobili sobie z tego sposób na zarobek. Żydzą sprzęt który potem sprzedają, a projekty wykonują byle jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może byście oszczędzili sobie takich niewybrednych komentarzy? :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ZAZDRO ? , heh. Od początku zamysł chłodzenia był taki aby to był zewnętrzny zestaw Alphacool. W środku będą na górze jeszcze dwa dyski SSD 2,5" więc na chłodnice nie ma za dużo miejsca. Ja nie lubię wciskać coś na chama :)

 

Bo co niektórzy zrobili sobie z tego sposób na zarobek. Żydzą sprzęt który potem sprzedają, a projekty wykonują byle jak.

 

Tak tylko nie pakuj wszystkich do jednego wora. Jak bym taki był wytłumacz mi fakt czemu miałem tyle sponsorów przy XPC-Table ? Sponsorzy zadowoleni, a sam projekt wlekł się 2 lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by pokusić się o stwierdzenie, że to co pare dni temu dyskredytowałeś jako worklog/modyfikację sam teraz robisz, bo sponsorzy rzucili sprzęt. Tam spokojnie nad karta weszlaby 280, wiec mogloby to zajmowac rzeczywiście mało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wejdzie bo nad kartą będą dyski SSD - bo wywaliłem standardowy koszyk który mi się nie podoba, Dodatkowo karta ma zasilanie z góry więc byłby pewnie konflikt z chłodnica, nie wiem czy czasem same złączki z bloku nie będą sprawiały problemu ponieważ blok jest wysoki. od początku zamysł był taki aby wykorzystać zewnętrzny zestaw od Alphacool. Zresztą Sam zestaw Alphacool jak i komputer od Shuttle opisałem na blogu :) - ahh te teorie spiskowe xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale po co te negatywne komentarze ? Może poczekacie na efekt końcowy i wtedy ocenicie ? Osobiście uważam zewnętrzne chłodzenie za bardzo fajną sprawę. Buda by się ładniejsza przydała, ale może jeszcze coś wykminisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to jest forum zeby komentowac, narazie jest kupa, wiec jest negatywnie ;)

 

jak bedzie skonczone i bedzie ładnie to beda lepsze komenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła paczka od Apacer:)

 

A12gOsc.jpg

 

Koszuleczka mi się podoba :D były też inne dodatki ale Wam nie pokaże ;P

 

6NRozVv.jpg

 

OIqnXf8.jpg

 

Robione kompaktem samsunga. Ale po weekendzie lecę po lustrzankę Nikona - aby jakość była lepsza... :)

 

Jadą też oploty i inne graty ... ;) Stay tuned !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjechała lustrzanka - Nikon D5300...

 

Nigdy do tej pory nie miałem do czynienia z lustrzankami. Czas się nauczyć klikać ładne fotki :)

 

Tła zamówione... a tym czasem ... Nie mówię że umiem robić tym zdjęcia bo nie umiem i trochę czasu minie zanim się nauczę, ale jestem na dobrej drodze...

 

EOnEQil.jpg

 

mpItTrd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

statyw było w pierwszej kolejności sobie zamówić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

statyw pod aparat już mam od dawna ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oplatanie przewodów - tak nie wiedziałem że to takie trudne, ale nie poddam się bez walki :) trochę czasu mi to zajmie ale nie ma co ukrywać oplecione kable będą tu wyglądać lepiej. Może uda mi się dziś zrobić ten przewód EPS 8-pin xD

 

4kSU3xF.jpg

 

9qjAwnI.jpg

 

4s4XXLQ.jpg

 

uumj9Oq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie za krótko tego oplotu dałeś. Może być tak że zacznie wychodzić z obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeeeee - ten przewód od EPS i tak jest o wiele za długi do tej płyty w tej obudowie, dlatego trochę go wciągnę do obudowy zasilacza :) he, mam 3 przewody z 8 ... masakra :) współczuje ludziom co robią oploty xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...