Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mrevil2

i5 7500 vs i5 7600k

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupować i5 7600k jeśli nie ma sie zamiaru podkręcać? Bo z tego co widzę ten procesor nawet bez podkręcania jest duzo mocniejszy od tamtych bez k :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wydajniejszy ze względu na wyższe taktowanie (3,8 GHz vs 3,4 GHz).

 

Różnica w cenie 200 zł, za to masz wzrost wydajności 5 - 10% (zależy od benchmarku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wg ciebie lepiej 7500 czy 7600k?(napewno nie będę podkręcał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem i5 7600 ale kompletnie się nie opłaca, wybór prosty 200 zł dopłacasz i masz 10 % więcej mocy z 7600k albo olewasz temat i bierzesz 7500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w gierkach Firekage?? :) Bo przecież renderować nie będę ani nic z tych rzeczy najwyżej jakieś apki bądź skrypty w php bądź w javie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz podkręcać, to nie brałbym procka z "k". 200 zeta dołożone do ceny dysku twardego z talerzami pozwoli Ci zamiast niego kupić ssd 256gb. Taki dysk zapewni Ci o wiele większy komfort z korzystania z kompa niż wyżej wspomniane 10% wydajności samego cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiej grafiki jak coś pokroju gtx 1070+ to warto było by brać i7.

Są gry które na prawdę lubią mocne procki

wd_2_bay_bridge.png

 

tu nowszy test http://pclab.pl/art73361-28.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak: Lubię grać w multiplayer mam 75 hz monitor. Chciałbym grać multi call of duty, tekken 7, fifa, gta i może coś jeszcze ciekawego. Nie mam ochoty wydawać 2500 tysiąca na procesor chłodzenie itd. Chciałbym aby takich grach były w miarę równe szanse. Podajcie mi tytuły w których te 75 fps można grać na równym w miare poziomie xD Pozdrawiam. Chodzi o to że jeden ma 160 hz a drugi 75 hz...a to jest spora różnica :) Prosiłbym o wprowadzenie mnie do tematu :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz podkręcać to dorzuć może do Xeona E3-1230 v5, moim zdaniem będzie lepszy niż i5 7600k bez OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robicie mu burze z mózgu - weź tą i5 7500 nie chcesz podkręcać to nie bierz procka z k, dołóż te 200 do SSD jak któś wyżej wspomniał i będzie 10 razy lepiej, różnica wydajności będzie nie zauważalna w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz podkręcać to dorzuć może do Xeona E3-1230 v5

 

I do jakiej płyty ma ten procesor wsadzić? Intel xeony skylake zablokował do działania tylko na "serwerowych" chipsetach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do jakiej płyty ma ten procesor wsadzić? Intel xeony skylake zablokował do działania tylko na "serwerowych" chipsetach...

Tego nie wiedziałem, myślałem że skoro pasuje do LGA 1151 to będzie działał na wszystkich chipsetach.

W takim razie bez OC jedynie i7 7700 http://www.komputronik.pl/product/355491/intel-core-i7-7700.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo albo ten i5 7500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 7700 da dużo wydajności w grach w porównaniu do 7500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslascher

i7 7700 da dużo wydajności w grach w porównaniu do 7500?

Zależy od karty graficznej. Jeśli chodzi o średnią i średnią wyższą półkę to GPU najpewniej będzie wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i5 7500 do kart ze średniej półki(do 1300 zł) spokojnie wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, weź też pod uwagę że wersje k nie mają chłodzenia i trzeba dodatkowo takie dokupić osobno, z zwykłymi nie-k jest chłodzenie słabe ale wystarczające. Sam osobiście poczekał bym na ryzeny 6 i 4 rdzeniowe i ich oficjalne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już wiadomo co po tych ryzenach się spodziewać a i ceny są już jako tako wiadome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 7700 da dużo wydajności w grach w porównaniu do 7500?

 

Będzie bardziej przyszłościowy, bo jest 8-wątkowy. W powyższym teście widać, że mimo tej samej ilości rdzeni, spadki fps są niższe. W przyszłych grach ten efekt będzie się pogłębiał. Jeśli chcesz koniecznie Intela to i7 albo poczekaj na Ryzeny 4/6-rdzeniowe. W przyszłości zmienisz grafikę na mocniejszą, a proc starczy na 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery rdzenie od intela są po prostu drogie - szczególnie na tle dwurdzeniówek, np. g4560.

Warto poczekać na ryże, bo konfiguracja 4c/8t coraz częściej przynosi realny zysk względem 4c/4t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak: Lubię grać w multiplayer mam 75 hz monitor. Chciałbym grać multi call of duty, tekken 7, fifa, gta i może coś jeszcze ciekawego. Nie mam ochoty wydawać 2500 tysiąca na procesor chłodzenie itd. Chciałbym aby takich grach były w miarę równe szanse. Podajcie mi tytuły w których te 75 fps można grać na równym w miare poziomie xD Pozdrawiam. Chodzi o to że jeden ma 160 hz a drugi 75 hz...a to jest spora różnica :) Prosiłbym o wprowadzenie mnie do tematu :) pzdr

7700 jest znacznie szybszy w niektorych grach od i5 nawet o 35%+ a to juz jest bardzo bardzo dużo, więc albo 7500 albo 7700 (około 1320pln obecnie). Lepiej nawet 7700 ze stockowym coolerem, który w miare daje rade i spokojnie można go używać niż i5. W wielu grach i5K@5Ghz nie ma nawet startu do niewysilonej i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opylam qhqg i7 skylake z maximusem viii gene z170 za tyle więc w razie czego pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nawet jak ten net jest nielimitowany, to jak się ciągnie dużo danych to nagle po kilku miesiącach "magicznie" transfer zwalnia. Przerabiałem to w T-Mobile, niby bylo bez limitu i na początku fajnie działało, a gdzieś po 6-7 miesiącach użytkowania nagle transfer drastycznie zmalał niezależnie od lokacji (sprawdzałem też w innych miejscach, bo może BTS był przeciążony). Oczywiscie T-Mobile nie widziało żadnego problemu 
    • Mówią bo od dawna brakuje im żołnierzy. A wiedzą że masa w wieku poborowym uciekła za granicę, gdy reszta walczy bądź czeka na możliwa mobilizację. Gniew walczących budzi też brak demobilizacji, nawet tych walczących od samego początku. Demobilizacje zapowiadał Zelenski, ale okazało sie że braki są tak duże, że nie jest ona obecnie możliwa i parlament to uwalił.   Stąd obecne zmiany. W tym roku raczej wejdzie to tak na poważnie w życie. Pytanie jak będzie wyglądało. Tzn kto będzie realizował mobilizację poza granicami Ukrainy.
    • Przestań proszę robić gwałty na logice. "Jak masz hajs to możesz tylko importować." Co za bzdura. Zachodnie kraje Europy odkrywały lądy żeby je rabować z bogactw - na tym się dorobiły i rozwinęły potęgi gospodarcze w okresie kolonializmu.
    • Ale takie przypadki zdarzają się w drugą stronę też, przykładowo wspomniany przeze mnie kolega który po kilku miesiącach walki oddał 4080, kupił 7900xtx i wreszcie może grać     Sam z prawie 30 letniego doświadczenia ze sprzętem, w tym kilka ładnych lat zawodowo ("doradzacz", składacz, serwisant) nie doświadczyłem problemów nie do przeskoczenia na kartach AMD...w sumie najwięcej problemów dawno temu sprawiła mi akurat karta NV, czyli GTX470 z tzw. "fochami fermiego", którego dopiero naprawił przerobiony bios od kogoś z forum (chyba @sideband). Ale poza tym jednym przypadkiem na NV też nigdy większych akcji nie miałem.
    • Jak 9800X3D nie będzie o co najmniej 50% szybszy od 7800X3D to w 1440p bottleneck będzie dalej. Jeśli będę zmieniać 4090 na 5090 to zostaję na 5800X3D. Poza kilkoma grami to ten procek nie bottleneckuje GPU w 4K, a w 1440p bottleneck jest na tyle wysoko że praktyce nie ma się czym przejmować (rzędu 140FPS na ekranie 165Hz 1440p). Jak wyjdzie więcej "next genowych" gierek to 5090 też się wyłoży. Wystarczy wspomnieć CP2077 Overdrive. Ledwo wyszło 4090 to juz nvidia musiadał wydać demo technologiczne żeby posiadacze 4090 nie czuli się zbyt pewnie, bo zamiast 120 FPS w 4K GoW zobaczyli 22 FPS w path tracingu  i już jest presja żeby gonić króliczka dalej bo 4090 to taka słaba karta.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...