Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Onuc

Intel i7 2600K Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Panowie,czy warto jeszcze zmienić procesor na Intel i7 2600K Sandy Bridge? Obecnie posiadam zestaw oparty na procesorze Intel Core i3-2120,Asus P8Z68-V LX, Gigabyte Radeon HD 6850 OC, 8Gb ram, be quiet 500w.Pomyślałem sobie, że zmienię procesor i kartę graficzną na nowszą, ale czy to ma jeszcze sens?Procesor około 800 zl.Da się pograć w nowe tytuły na najwyższych ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jak dobrze przeczytałem masz okazję kupić 2600K za 400zł to śmiało bierz, średnio chodzi po ~700.

Po podkręceniu do minimum 4,4ghz nie będzie bottleneckował nawet GTX 1070.

 

EDIT: Teraz widzę, że poprawiłeś cenę.

 

A jaką grafikę planujesz do zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400 raczej będzie trudno kupić.650-900 zl ceny na portalach.Grafikę coś z nowszych 900-1100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jak dobrze przeczytałem masz okazję kupić 2600K za 400zł to śmiało bierz, średnio chodzi po ~700.

Po podkręceniu do minimum 4,4ghz nie będzie bottleneckował nawet GTX 1070.

 

EDIT: Teraz widzę, że poprawiłeś cenę.

 

A jaką grafikę planujesz do zestawu?

 

Będą sytuacje gdzie kartę pokroju ~ 1070 trochę ograniczy, ogrywałem już 2600k @ 4.7 GHz z pamięciami 16GB 2133 MHz i GTX 980 Ti + OC i przesiadka na 7700k @ 4.7 GHz z pamięciami 16GB 3000 MHz daje kopa w lokacjach procesorowych.

 

Nie mniej jednak 2600k to nadal bardzo dobry proc i śmiało można kupować żeby pograć we wszystko co nowe w High/Very High z odpowiednią kartą graf. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ograniczy karty z serii 1070 i wyższe? Zdecydowałbym się na MSI Radeon RX 480 GAMING X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 2600k to nie jest już procesor pierwszej młodości, więc swoje braki już ma, jednak nie przejmował bym się możesz i 1070 tam śmiało pakować, to że procesor gdzieś lekko ograniczmy nie znaczy że skrzynka eksploduje po prostu procesor ograniczy liczbę klatek na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Panowie,czy warto jeszcze zmienić procesor na Intel i7 2600K Sandy Bridge? Obecnie posiadam zestaw oparty na procesorze Intel Core i3-2120,Asus P8Z68-V LX, Gigabyte Radeon HD 6850 OC, 8Gb ram, be quiet 500w.Pomyślałem sobie, że zmienię procesor i kartę graficzną na nowszą, ale czy to ma jeszcze sens?Procesor około 800 zl.Da się pograć w nowe tytuły na najwyższych ustawieniach?

Jesli tanio wyrwiesz i7 to mysle ze warto zostac na starej platformie ktora spokojnie uciagnie gtx 1070. Sam zastanawialem sie nad zmiana mojej platformy na Kaby Lake albo Ryzena ale nadarzyla sie okazja i za 750 zl kupilem i7 3770K minus sprzedaz i5 3570k i wymiana procesora nie bedzie kosztowna.Zmiana na nowa platforme bylaby duzo kosztowniejsza. i7 2600K / i7 3770K wcale nie jest taki slaby z reszta sam

.

No chyba ze komputer nie sluzy Ci tylko do gier i musisz cos powazniejszego na nim robic wtedy pomyslalbym nad Ryzenem inaczej szkoda kasy wyrzucac dla zysku 20%

Im wyzsza rozdzielczosc tym mniejsza role odgrywa tu procesor.

? jak widac nie ma tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy nie warto kupić i5 3570k i gtx 1060 3gb. Łączenie ten zestaw będzie kosztował 1300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tanio wyrwiesz i7 to mysle ze warto zostac na starej platformie ktora spokojnie uciagnie gtx 1070. Sam zastanawialem sie nad zmiana mojej platformy na Kaby Lake albo Ryzena ale nadarzyla sie okazja i za 750 zl kupilem i7 3770K minus sprzedaz i5 3570k i wymiana procesora nie bedzie kosztowna.Zmiana na nowa platforme bylaby duzo kosztowniejsza. i7 2600K / i7 3770K wcale nie jest taki slaby z reszta sam

.

No chyba ze komputer nie sluzy Ci tylko do gier i musisz cos powazniejszego na nim robic wtedy pomyslalbym nad Ryzenem inaczej szkoda kasy wyrzucac dla zysku 20%

Im wyzsza rozdzielczosc tym mniejsza role odgrywa tu procesor.

? jak widac nie ma tego problemu

już masz procesor zamontowany?

jaka sztuka ile robi przy 4.5ghz?, i czy ogóle jest wstanie tyle zrobić znajomy kupił też okazyjnie ze 660zł i7 3770k,i nie jest wstanie wyjść powyżej 4.3ghz...

nieważnie jak napięcie by nie podbił i co by nie robił.

dobry testy z digitala lecz jeszcze zapodam z konkurencyjnego portalu test sandała warto sprawdzić

generalnie pakuj się w i7 2600k/I7 3770K najlepiej w ivy bo suma sumarum jest wydajniejszy różnica nie jest duża ale jest oraz ma inne zalety w tym pcie 3.0 ram wyżej niż 2133 itp.

sb zaleta to głównie lut chociaż i tak zależy co się trafi w kwestii oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już masz procesor zamontowany?

jaka sztuka ile robi przy 4.5ghz?, i czy ogóle jest wstanie tyle zrobić znajomy kupił też okazyjnie ze 660zł i7 3770k,i nie jest wstanie wyjść powyżej 4.3ghz...

nieważnie jak napięcie by nie podbił i co by nie robił.

dobry testy z digitala lecz jeszcze zapodam z konkurencyjnego portalu test sandała warto sprawdzić

generalnie pakuj się w i7 2600k/I7 3770K najlepiej w ivy bo suma sumarum jest wydajniejszy różnica nie jest duża ale jest oraz ma inne zalety w tym pcie 3.0 ram wyżej niż 2133 itp.

sb zaleta to głównie lut chociaż i tak zależy co się trafi w kwestii oc.

Nie, niestety jeszcze go nie montowalem zastanawiam sie czy aby go nie oskalpowac. Ale to troche na pozniej akcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram wyżej niż 2133 itp.

 

To że Ivy obsługuje wyższe dzielniki wcale nie oznacza że takie pamięci ruszą, już się zdarzały IMC które nie ruszały z 2400 MHz, IMC które są wstanie pracować na wysokich częstotliwościach bez większych problemów zaczęto stosować od Haswella ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że Ivy obsługuje wyższe dzielniki wcale nie oznacza że takie pamięci ruszą, już się zdarzały IMC które nie ruszały z 2400 MHz, IMC które są wstanie pracować na wysokich częstotliwościach bez większych problemów zaczęto stosować od Haswella ;)

To wszystko wiem, ale generalnie jest wstanie pracować wyżej niż 2133 i to miałem na myśli.

Mój stary ivy działał na 2133/2400/2666.

Ale wszystko zależy od sztuki CPU w jednym imc pozwoli odpalić,a w drugim niby tym samym modelem nie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Tylko po co więcej niż 2133mhz? różnica wydajności mała, a cena kostek sporo większa, 2133mhz cl9/cl10 to już poziom szybkich ddr4.

 

Co do proca i7 2600k to bardzo fajny proc z lutem pod czapką, u mnie na słabej płycie ze słabym chłodzeniem 4.5ghz z palcem w d.... a nawet 4.7/4.8 ogarnia.

 

Co do ceny 700zł to trochę sporo, ja jakiś czas temu wylicytowałem za 535zł i to była dobra cena, dzięki wymianie i5 na i7 mam teraz proca z zapasem na kilka lat, przy i5 byłoby na styk w wielu grach (60fps)

 

Można licytować bo ludzie pozbywają się nie wiadomo dlaczego http://allegro.pl/intel-i7-2600k-swietne-oc-polecam-i6764798703.html

 

Tutaj KT za 616zł http://allegro.pl/core-i7-2600k-3-4ghz-3-8-ghz-turbo-lga1155-i6766438995.html

 

Nie wiem skąd bierzecie ceny 700-900zł :D

 

Zastanów się czy nie warto kupić i5 3570k i gtx 1060 3gb. Łączenie ten zestaw będzie kosztował 1300 zł

 

Nie warto :/ lepiej i7 2600k + gtx 970 4gb.

 

1300zł ? gtx 1060 3gb 900zł + i5 3570k od 500zł, może za 1400zł się uda, ale to grafika której już nie starcza vram, a proc na styk - odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...