Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nabeS

Najlepsza jednośledziowa niskoprofilowa karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam karty jak w temacie. Najlepiej, żeby było to coś co będzie odpowiednikiem GTX 960 albo coś co niewiele tej karcie ustepującego, jeżli w ogóle istnieje.

Kluczowa kwestia, musi zmieścić się w tej obudowie:

 

732875_0_f.jpeg

- LP oraz single slot to wymóg konieczny

 

Gram od czasu do czasu w tytuły takie jak: GTA V, Max Payne 3, Starcraft II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 7570 : LINK.

 

Link który podałeś prowadzi do HD 7570, który jest fatalnym wyborem, bo jest na architekturze VLIW4 albo VLIW5 (juz nie pamiętam na której konkretnie, chyba 4, rdzeń Turks Pro czy jakoś tak). De facto jest to rebrand HD 6570 i jest znacznie słabszy od HD 7750 oraz nie ma bieżącego wsparcia w sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadro jest faktycznie najlepszym wyborem, ale niezbyt opłacalnym jeżeli chodzi o cenę...

Jak ta karta się zachowuje w grach? Są jakieś benchmarki w GTA V dla K1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K1200 to przemianowany GTX 750 ("K" oznacza Keplera), ale powodzenia ze znalezieniem standardowej wersji GTX'a 750 SFF z chłodzeniem na jeden slot Low Profile.

 

Co do Radka 7570 - to nie wiem czego oczekiwałeś, ale nie ma wydajnych kart spełniających wymagania wielkościowe (albo kosztują one krocie, jak powyższe Quadro).

 

Zarówno GTX 750, GTX 950 jak i GTX 1050 wymagają dwóch wolnych slotów przy obudowach SFF.

Możesz oczywiście zmodyfikować ich chłodzenia we własnym zakresie i tak dojść do celu (nie wiem tylko jak mógłbyś zmieść "niestandardowy wentylator" w takich wymiarach obudowy...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnościowo masz prawie to samo co 960, sprawdź na gpu bossie

quadro niczym się w grach nie różnią od zwykłych gtxów, możesz nawet zainstalować sterowniki od geforców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samodzielnie jeszcze znalazłem taką kartę, ale nie wiem jakiej wydajności od niej oczekiwać i co to właściwie jest, ale jest o wiele tańsza niż Quadro:

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-gpro-4200-4gb-gddr5-128-bit-4x-mdp-32255-00-21g-1096614/

 

MSI ma 750 Ti LP Single Slot, ale chłodzenie dwuslotowe, a nie bardzo bym potrafił to rozebrać i jeszcze musiałbym mieć wentylator żeby założyć nowy. Dlatego generalnie szukam czegoś czego nie będę musiał samodzielnie modyfikować.

 

Rozumiem, że Quadro K1200 jest najlepsze co mogę dostać w tym formacie, więc temat do zamknięcia.

 

 

/e:

 

1200 zł to nie są krocie, ale nie opłaca się w stosunku do mojego obecnego formatu (ITX), a chciałbym przejść do formatu HTPC. Za takie pieniądze to prawdopodobnie wymieniłbym GTX-a 960 na 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby Ci się chciało szukać to tą kartę można ostać za 150 usd używaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7570 nawet nie ma sensu brać pod uwagę bo to karta na porzuconym już VLIW'ie.

 

W sensownych pieniądzach można dostać GTX 745, ale ona ma tylko DDR3. Odpowiadające jej quadro to K620. Maxwell 1.0, stąd nie jest to tak stare jak kepler.

Z oferty AMD można szukać wspomnianego 7750 = R7 250E (czasami nazywany po prostu 250, ale to nie to samo - uważać), oczywiście na GDDR5.

 

To GPRO 4200 to ten sam układ który można znaleźć w niskim segmencie AMD na bazie GCN1.0, czyli 7730/7750/7770. Nie ma sensu wywalać masę kasy.

 

 

Wszystko to jest co najmniej dwa razy słabsze od 960. Chcesz taką moc, to zostaje Ci tylko branie karty na najnowszej arch i modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 7570 ma 128-bit GDDR5 i w cenie ~100zł to dobra oferta pod ten rozmiar kart (pomijając brak wsparcia w sterownikach dla jej arch. VLIW4).

 

Oczywiście jak masz kasę, możesz szukać modelu 7730 LP od MSI : LINK.

 

PS. Karta wielkości GT 610 i kosztująca 1k+ dla mnie podpada pod "krocie", ale cena i jej odczucie to kwestia indywidualna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty jak w temacie. Najlepiej, żeby było to coś co będzie odpowiednikiem GTX 960 albo coś co niewiele tej karcie ustepującego, jeżli w ogóle istnieje.

Kluczowa kwestia, musi zmieścić się w tej obudowie:

(...)

- LP oraz single slot to wymóg konieczny

No niestety- musiałbyś znaleźć miejsce albo na wysokość albo na szerokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie nawet głowy tym quadro, po pierwsze - wydajność 960 jest o 50-100% wyższa.

Po drugie: na 99% twoja płyta tego ani innych polecanych tu kart nie uciągnie, jaki masz model? trzeba sprawdzić ile prądu może dać do pcie? W ITX zęsto jest to 25W max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx1050 lp 550zł

wylutowanie dvi 20-30zł

cooler LP z jakiejsc uszkodzonej karty 30-80zł max

 

za 650-700zł masz taka karte

innej opcji nie widze

 

quadro nawet te nowe na pascalach kosztują 800-1000zł ale sa obciete bardzo (2x mniej core, szyna 64bit)

 

edit

jednak jest

quadro P1000 ;)

pobieznie sprawdzilem ale chyba 1:1 jak gtx1050

 

cena 1700 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskoprofilowego jednoslotowego 7750 robił Szafir. Miałem go. Spokojnie wszedłby do tej budy, ale wydajnością do gtx 960 i tak dosyć daleko mu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx1050 lp 550zł

wylutowanie dvi 20-30zł

cooler LP z jakiejsc uszkodzonej karty 30-80zł max

 

za 650-700zł masz taka karte

innej opcji nie widze

 

quadro nawet te nowe na pascalach kosztują 800-1000zł ale sa obciete bardzo (2x mniej core, szyna 64bit)

 

edit

jednak jest

quadro P1000 ;)

pobieznie sprawdzilem ale chyba 1:1 jak gtx1050

 

cena 1700 :E

 

 

w takich cenach to jest jeszcze firepro w4300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Wasze kolejne posty uświadamiają mnie jedynie, że nie ma co iść dalej z ITX do HTPC, bo to się zwyczajnie nie opłaca.

Chyba, że ASUS, Gigabyte, MSI, EVGA, Galax, lub ktokolwiek wymyśli jednoslotowego niskoprofilowego GTX-a 1050 Ti do HTPC albo ktoś wymyśli taką obudowę, która będzie naprawdę arcy-kompaktowa z miejscem na chociaż tego niskoprofilowego dwuslotowego GTX-a 1050.

 

Z sugestiami co do wylutowania DVI, to gdzie ja niby taką usługę mógłbym kupić? Do kogo miałbym z czymś takim iść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem wybierz nieco większą obudowę : LINK/LINK, albo poczekaj na nowe procesory APU (od AMD albo Intela) przy których montaż zewnętrznej grafiki nie będzie niezbędny.

 

EDIT

@down Fakt, trochę ;)

Ale przynajmniej wyjdzie do nich każda desktopowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agent_x007

Nieźle przesadziłeś z litrażem ;)

nabeS ewidentnie składa coś na zasilaczu picoPSU albo pokrewnym, i dąży do najmniejszej możliwej jednostki.

Również jestem zdania że dobra integra byłaby tutaj fajna, ale intel wciąż robi imitacje grafik, a amd zatrzymało się trzy lata temu. Nic o sensownej wydajności nie ma.

 

 

Chyba, że ASUS, Gigabyte, MSI, EVGA, Galax, lub ktokolwiek wymyśli jednoslotowego niskoprofilowego GTX-a 1050 Ti do HTPC

Nikt na rynek detaliczny nie zrobi bo (prawie) nikt tego nie kupi. Jeszcze mniejszy rozmiar => większy koszt produkcji i większy hałas w trakcie pracy => praktycznie brak zainteresowanych kartą oraz duża cena.

 

Budy pewnie są, ale trzeba dobrze poszukać. Albo lekko zmodyfikować istniejące :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 ti są w wersji low profile i są w wersji jednoslotowej, kwestia czasu az wyjdzie wspólny mianownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miejsce w obudowie pozwala to można rozważyć jeszcze zabawę z riserem PCI-E (wskazana żyłka do majsterkowania bo kartę trzeba jakoś zamontować i odpowiednio wyprowadzić wyjścia wideo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem wybierz nieco większą obudowę : LINK/LINK, albo poczekaj na nowe procesory APU (od AMD albo Intela) przy których montaż zewnętrznej grafiki nie będzie niezbędny.

 

EDIT

@down Fakt, trochę ;)

Ale przynajmniej wyjdzie do nich każda desktopowa :P

Miałem Silverstone SG05 i od tamtej pory nigdy więcej takiej tandety. Fatalna jakość, brak możliwości instalacji chłodzenia wodnego czy nawet dysków bez robienia ghetto montaży. Ja akurat chcę mieć wszystko na śrubę, nie po to wykłada się pieniądze, żeby potem kombinować co jak zmieścić. Poza tym, nie interesuje mnie pełnowymiarowa karta graficzna, tylko kompakty, więc branie kostki w którą wejdzie pełnowymiarowa grafika jest bez sensu. Miałem wcześniej Cooler Master Elite 130 i zmieniłem ją na Lian Li PC-TU 100. Raveny również znam, całkowicie mi się nie podobają. Lian Li jest ekstra i daje duże możliwości jak na ten rozmiar, ale jak zobaczyłem HTPC Streacoma, którego dałem w obrazku na pierwszym poście, to zaczynam planować jeszcze mniejszą jednostkę niż obecnie, bo ta obudowa mnie po prostu urzekła :)

 

@agent_x007

Nieźle przesadziłeś z litrażem ;)

nabeS ewidentnie składa coś na zasilaczu picoPSU albo pokrewnym, i dąży do najmniejszej możliwej jednostki.

Również jestem zdania że dobra integra byłaby tutaj fajna, ale intel wciąż robi imitacje grafik, a amd zatrzymało się trzy lata temu. Nic o sensownej wydajności nie ma.

 

 

 

Nikt na rynek detaliczny nie zrobi bo (prawie) nikt tego nie kupi. Jeszcze mniejszy rozmiar => większy koszt produkcji i większy hałas w trakcie pracy => praktycznie brak zainteresowanych kartą oraz duża cena.

 

Budy pewnie są, ale trzeba dobrze poszukać. Albo lekko zmodyfikować istniejące :P

Bez dedykowanej karty graficznej można pójść jeszcze lepiej i w jeszcze mniejszy format, ale ja jednak lubię sobie czasem pograć i nie chciałbym przechodzić na integrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 ti są w wersji low profile i są w wersji jednoslotowej, kwestia czasu az wyjdzie wspólny mianownik

Tak jak to było z 750Ti? :E

spoiler alert: ci co czekali nie doczekali się

 

 

ale ja jednak lubię sobie czasem pograć i nie chciałbym przechodzić na integrę.

No to ja widzę dwa rozwiązania, nawet w tytułowej budzie:

a) (tanie, ale brzydkie i rzeźba) riser PCIe, i wyniesienie grafiki poza obudowę do pudełeczka/czegokolwiek

b) (eleganckie, ale drrrrogie) płyta główna z thunderbolt 3, i karta graficzna w stacji na to złącze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...