Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

embrion

DDR4 - 2400MHz @1.2V vs 3000MHz @1.35V

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Jesli w podobniej cenie moge kupic pamieci fabrycznie 2400MHz CL15 na 1.2V albo 3000MHz CL16 na 1.35V, to ktore lepiej wybrac?

Miedzy taktowaniami nawet w min. FPS specjalnie roznic pewnie nie bedzie. Znajac zycie kosci w obu siedza te same, tylko na 1.2V dali selekty, ktore po podniesieniu napiecia do max 1.35V tez pojda na 3000MHz, zwlaszcza po przejsciu z CL15 na 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem.

 

zamiast tych:

 

wziąłem te:

 

na płycie b250 ustawiłem na 2400 cl-12-13-13-35-1T 1.2V

 

jeśli w przyszłości się nawet nie przydadzą szybsze, to będzie je łatwiej sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze w Twoim przypadku startowales z pamieci 1.2V, ktorym obnizyles taktowanie na rzecz nizszym timingow. U siebie tego zabiegu nie powtorze, bo te wyzej taktowane sa na 1.35V. Poza tym interesuje mnie wyzsze taktowanie (2600-3000), a nie nizsze timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest oczywista - bierz te wyżej taktowane, bezpieczniej jest zbić napięcie, taktowanie i cl niż odwrotnie, co do samej wydajności to u mnie różnica w testach między cl12 i 2400mhz, a cl 15 i 3000mhz wyniosła ok. 8% wydajności na korzyść tych wyżej taktowanych, więc różnica dość znaczna, ale pamiętaj, że nie rozwiną one skrzydeł, jeśli płyta główna Cię nie puści.

 

Edit: Obniżenie napięcia i taktowania to żaden problem, prędzej selekty dadzą do tych wyżej taktowanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Calosc bedzie parowana z i7-7700K + najpewniej Asus Strix Z270F GAMING, wiec ograniczac ich nikt nie bedzie. Swoja droga robiles testy inne, niz syntetyki? Z poszukiwan wynika, ze w grach roznica miedzy roznymi taktami jest na poziomie 1-2 fps, ale faktycznie przy sprzedazy w przyszlosci lepiej wygladac bedzie 3000MHz, niz 2400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko syntetyki robiłem, co do gier to u Liptona trochę mniejszy zysk (ok.4-5%), ale jednak zysk:

,co ciekawe to widać wyraźnie niższe użycie pamięci tych wyżej taktowanych co też jest lekkim +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie duzych roznic nie ma, ale costam jednak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze w Twoim przypadku startowales z pamieci 1.2V, ktorym obnizyles taktowanie na rzecz nizszym timingow. U siebie tego zabiegu nie powtorze, bo te wyzej taktowane sa na 1.35V. Poza tym interesuje mnie wyzsze taktowanie (2600-3000), a nie nizsze timingi.

 

 

No właśnie nie, bo zarówno cpu-z , data sheet kingstona oraz tabela xmp biosu mówi że 2666/3000MHz mają napięcie 1.35V

 

Na Morele jest błąd w opisie!

 

Zresztą na mojej płycie przy pierwszym uruchomieniu ustawiło się 2400 na 1.35V i sam obniżałem zarówno timingi z cl15 jak i napięcie.

 

P.S.

Np tutaj już podają poprawnie.

 

Taka ciekawostka na Morele Kingston vs HyperX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, ok. Teraz wszystko jasne. Czyli faktycznie lepiej bedzie wziac te wyzej taktowane i w razie czego sprobowac obnizyc napiecie.

Co do bledu, to w wiekszych sklepach tak czesto bywa. Na Allegro u duzych sprzedawcow podobnie - ten sam towar, a 3 rozne opisy i ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...