Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

M@jut

TV 45-50" do 2500zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje nowego tv w rozmiarze max 50". Posiadam ok 2500zl. Czy mozecie polecic cos ciekawego w tej cenie? To czy ekran bedzie zakrzywiony nie ma wiekszego znaczenia. Skłaniam sie bardziej ku rozdziałce 4k (chyba ze mnie przekonacie ze nie ma sensu). Smart tv bardzo mile widziane tak jak 3 porty Hdmi (dekoder +kino domowe + czasem laptop/Pc.

 

Odległosc od tv ok 4-4.5m

Glownie filmy z kina domowego + cyfrowy polsat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje nowego tv w rozmiarze max 50". Posiadam ok 2500zl. Czy mozecie polecic cos ciekawego w tej cenie? To czy ekran bedzie zakrzywiony nie ma wiekszego znaczenia. Skłaniam sie bardziej ku rozdziałce 4k (chyba ze mnie przekonacie ze nie ma sensu). Smart tv bardzo mile widziane tak jak 3 porty Hdmi (dekoder +kino domowe + czasem laptop/Pc.

 

Odległosc od tv ok 4-4.5m

Glownie filmy z kina domowego + cyfrowy polsat.

 

Zdajesz sobie sprawę że 50" z odległości 4,5m to mało? W zasadzie nie ważne co kupisz bo z tej odległości i tak mało co będzie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie ma mozliwosci postawienia większego? Np ja rozglądam się za TV i max jaki mogę to 50" nie zależnie od odległości z jakiej ogladam. Po prostu miejsce docelowe nie pozwoli (fizycznie ale raczej i wizualnie) na cos większego.

Problem w tym, ze aktualnie mam P42x20 panasonica i chciałbym cos, co nie uwsteczni mnie z jakością generowanego obrazu.

 

Podpinam sie do tematu, bo do 2,5k mozna kupić samsunga z zakrzywionym ekranem 4k jak i np. panasonica z "klasycznym" ekranem.

 

Aha, rozpatruję raczej marki Panasonic, Samsung, Sharp, Sony. Żadnego LG, Samsung najniżej w hierarchii , Panas najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o zakrzywionych ekranach, to nie ma sensu gdy nie siedzisz w punkcie krzywizny ekranu a i wtedy jest to wątpliwa zaleta. Sharp już nie ma, jest tylko nazwa, w Polsce to TCL czyli to samo co Thomson itp. Nie mam pojęcia jak z jakością. Sam mam Panasa 55AS640 i byłoby OK gdyby nie duże DSE ale w mniejszych przekątnych tak nie widać z tym że warto o tym pamiętać bo to pięta achillesowa Panasonica w LCD. Samsung w tegorocznej serii ma problemy z jakością (rozklejające się obudowy, paprochy na matrycy, bad pixele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być porządne LCD 50" do filmów, sportu i wszystkiego innego z wyjątkiem konsoli to Panasonic DS630. DSE w stosunku do serii AS praktycznie nie występuje (miałem 640 40"). Super kontrast, plastyczność obrazu, możliwości kalibracji, płynność ruchu. W odniesieniu do AS640 jest też kilka usprawnień w smarcie i sofcie- np. możliwość ustawienia wielkości czcionki/przyśpieszenia i spowolnienia napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Czy ktos z was mial okazje poogladac cos na

http://allegro.pl/telewizor-led-samsung-ue50ku6072u-50-4k-uhd-wifi-i6752299531.html

Na ceneo opinie niczego sobie.

 

Hmm, no myślę że to dobry pomysł byś poszedł do jakiegoś większego marketu i pooglądał tegoroczne Samsungi, większość sprzedawców nie ma sumienia tego zachwalać :E. No chyba że Ci pokażą na sklepie konkretnie dla ciebie egzemplarz i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z wymiany tv bo do 3k sensowne są tylko Samsung, ktore znów są nadzienie wykonane. Aktualnie nie mam na co zamienić plazmy, która wciąż spisuje się znakomicie.

Poczekam do przyszłego roku najwyzej, może ceny i oferta zmieni się na korzystniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z wymiany tv bo do 3k sensowne są tylko Samsung, ktore znów są nadzienie wykonane. Aktualnie nie mam na co zamienić plazmy, która wciąż spisuje się znakomicie.

Poczekam do przyszłego roku najwyzej, może ceny i oferta zmieni się na korzystniejsza.

 

Będzie jeszcze słabiej niż teraz. Przynajmniej tak się zapowiada średnia półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam opcji włożenia czegos wiekszego niz 50".

 

Czy ktos z was mial okazje poogladac cos na

http://allegro.pl/telewizor-led-samsung-ue50ku6072u-50-4k-uhd-wifi-i6752299531.html

Na ceneo opinie niczego sobie.

50KU6072 mam i polecam jeśli zależy Ci na dobrym smart TV. U mnie filmy i seriale leca praktycznie tylko ze smarta (Netflix lub HBO GO), nie chciałem kilku pilotów urządzeń więc dlatego wybór padł na Samsunga. Przy tej odległości różnicy w obrazie 4k a 1080p nie zobaczysz. HDR jest ale podstawowy nie ma co liczyć na efekt wow. Naprawdę przyzwoita czerń, do płynności również nie mam zarzutów. Obraz z kablówki 720p jest ok. Skalowanie SD przyzwoite. Ja jestem zadowolony w tej cenie IMO trudno o lepszy TV 4K z fajnym smartem. A i ma niewielki input lag wieć jest ok do gierek. Tu masz test wersji na rynek USA różnice są kosmetyczne.

 

Jeśli chcesz 120 Hz i oglądasz dużo sportu i wystarczy Ci Full HD to Panasonic 50DS630E jest świetnym TV ale ponoć ze słabym smart. Łatwo znajdziesz jego testy.

Łatwo dostępny jest też Samsung 50J6200 z rocznika 2015. Dosyć tani, Full HD, 120 Hz z dobrymi opiniami.

 

Ogólnie tv 120 Hz jest coraz mniej w średniej półce. Mi osobiście to nie przeszkadza ale wiem że sporo osób jest na to uczulonych. Oczywiście jak masz miejsce to polecam większy TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje nowego tv w rozmiarze max 50". Posiadam ok 2500zl. Czy mozecie polecic cos ciekawego w tej cenie? To czy ekran bedzie zakrzywiony nie ma wiekszego znaczenia. Skłaniam sie bardziej ku rozdziałce 4k (chyba ze mnie przekonacie ze nie ma sensu). Smart tv bardzo mile widziane tak jak 3 porty Hdmi (dekoder +kino domowe + czasem laptop/Pc.

 

Odległosc od tv ok 4-4.5m

Glownie filmy z kina domowego + cyfrowy polsat.

 

 

Miałem niedawno podobny problem, tylko u mnie odległość to było 4,5-5m :D Miejsce na TV miałem ale jak oglądałem ceny tych 70"+ to mnie przerażenie brało. Stwierdziłem, że pójdę w rzutnik i do filmów będzie wypas. Aż w końcu jednak zmieniłem zdanie i rzutnik został zaplanowany do nie istniejącego jeszcze pokoju:D Czyli ze dwa lata sobie poczeka aż mnie tchnie nadmiar czasu i kasy aby to wykończyć:D

 

Aktualnie przemeblowałem pokój, wersalka wylądowała na środku pokoju a nie pod ścianą i problem rozwiązany:D 55" mam teraz w odległości chyba 2,5 metra. W końcu można przyjemnie filmy oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...