Skocz do zawartości
azgan

Vikings Wolves of Midgard - Action RPG

Rekomendowane odpowiedzi

fObTWBf.jpg

 

Fabuła

 

Gra opowiada o losach przywódcy klanu wikingów Ulfung, którego wioska została zniszczona, a on sam staje na czele ocalałych wojowników by uratować Midgard. Akcja rozgrywa się bowiem w czasach Ragnaroku, czyli wielkiej wojny pomiędzy bogami a gigantami, mającej być końcem świata. Tylko od nas zależeć będzie, jak potoczą się losy ludzi i czy uda nam się odbudować wioskę oraz klan.

 

Mechanika

 

Vikings: Wolves of Midgard najłatwiej opisać jako Diablo III osadzone w mitologii nordyckiej. Na początku zabawy wybieramy płeć i klasę wojownika oraz ustalamy jego (bądź jej) wygląd, a następnie przechodzimy do właściwej rozgrywki, która w ogólnych założeniach nie różni się niczym szczególnym od wielkiego hitu firmy Blizzard Entertainment. Zabawa polega więc na przemierzaniu kolejnych lokacji i zręcznościowej walce z napotkanymi przeciwnikami, pojawiającymi się w hurtowych ilościach. Nasz podopieczny staje w szranki z rozmaitymi, mniejszymi i większymi stworami, których sieka przy użyciu takich broni jak młoty, topory, miecze czy też łuki. Niektóre z nich wymagają trzymania w obu rękach, inne są zdecydowanie lżejsze. Poza tym można dzierżyć naraz dwa narzędzia mordu. Nasz podopieczny może też wejść w posiadanie specjalnych przedmiotów, jak np. talizmanu Lokiego, co oczywiście wpływa na jego zdolności. Zabawę urozmaica zwiastująca apokalipsę zima, fimbulwinter, przed którą trzeba się chronić, np. szukając źródeł ciepła.

 

Jak w każdym porządnym hack-and-slashu, tak i w Vikings: Wolves of Midgard na PC Windows nie zabrakło systemu rozwoju. Z pokonanych wrogów leje się krew, którą zbieramy i składamy w ofierze bogom, dzięki czemu zyskujemy dostęp do magicznych mocy i ulepszeń. Ponadto z czasem odbudowujemy także naszą wioskę, do której wprowadzają się wikingowie. Część z nich jest bardzo przydatna, jak np. kowal, udoskonalający nasze bronie.

 

Tryby gry

 

Produkcja oferuje kampanię fabularną, którą można ukończyć samemu albo w ramach sieciowego trybu współpracy. Po jej zaliczeniu da się ponownie wkroczyć do nordyckiego świata i stawić czoła większym wyzwaniom w ramach trybu New Game+. Vikings: Wolves of Midgard pozwala także na zabawę w Trials of the Gods, czyli specjalnych wyzwaniach, gdzie można zdobywać unikalne wyposażenie oraz runy.

 

Kwestie techniczne

 

Vikings: Wolves of Midgard pod względem graficznym nie wyznacza nowych standardów w gatunku, aczkolwiek gra wygląda schludnie, lokacje są zróżnicowane, a atakom towarzyszą efektowne animacje. Dodatkową atrakcją jest częściowo zniszczalne otoczenie, dzięki czemu można np. zrzucić na głowy przeciwników wielki głaz.

 

Data premiery gry: 24 marca 2017

 

Wydawca PL: cdp.pl

 

STEAM: http://store.steampowered.com/agecheck/app/404590/?l=polish

 

Trailer

 

https://www.youtube.com/watch?v=HuZ1NBBZtF8

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie ta gra i pobrałem Demo ze STEAM. Jedna mapa, jedna misja, jedna walka z Bossem... Mi to bardzo przypomina Sacreda i pograłbym dłużej, ale 150 zł to znacznie za dużo.

 

Poczekam ;)

 

A i jeszcze grafika :D gtx 760 na 100% chodzi, a procesor 4690 na 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wielki fan serialu Vikings oraz starego dobrego Diablo kupiłem tą grę i jestem nią bardzo mile zaskoczony - polecam. Zrobiłem postać zgadnijcie jaką ;) ?

 

32ThzJE.jpg

 

Mam swoją Lagertha :E.

 

YgdJ0YR.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej o samej grze - rozgrywka, lokacje, rozwój postaci, ekwipunek, dropy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vulc na STEAM jest wersja DEMO (do pobrania za darmo - jedna mapa, jedna misja, jedna walka z Bossem) proponuje żebyś zagrał. Nie miałem zbyt wiele czasu żeby przysiąść na dłużej do tego tytułu bo ogrywam cały czas Mass Effect Andromeda ale jestem przekonany że Vikings Wolves of Midgard przypadnie wielu osobą do gustu. Gra jest naprawdę niezła i warta polecenia tym bardziej że cena wersji pudełkowej https://cdp.pl/vikings-wolves-of-midgard jest przyzwoita jak na dzisiejsze "standardy".

 

Kwestie rozgrywki, lokacje, rozwój postaci, ekwipunek, dropy powinien przybliżyć lepiej poniższy filmik.

 

Action Gameplay Trailer

 

https://www.youtube.com/watch?v=wjMb00UwQMk

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Coś więcej o samej grze - rozgrywka, lokacje, rozwój postaci, ekwipunek, dropy?

 

Coś więcej jest na kiepskim poziomie na dzień dzisiejszy. Gra jakby niedorobiona. Taka beta. Pozostaje czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej jest na kiepskim poziomie na dzień dzisiejszy. Gra jakby niedorobiona. Taka beta. Pozostaje czekać.

 

Poproszę o jakieś konkretne uzasadnienie tego w sensowny sposób. Nie uświadczyłem na razie żadnych problemów więc chętnie się dowiem co masz na myśli pisząc niedorobiona? Diablo III na premierę było znacznie bardziej niedorobione. Gra jest dobrze zoptymalizowana, nie ma większych problemów to o jakiej Ty becie mówisz? Grałeś w ogóle w to?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Grałem w demo. Widziałem, że ekwipunek jest kiepsko zrobiony, podnoszenie przedmiotów także, gra wygląda na taką "płytką" w sensie prostą. Zrobioną po taniości.

 

Tu jest podsumowanie tej gry.

 

 

Albanoid ocena: 5,5

Gra jest niezwykle nierówna, zacznę od tego, że praktycznie ukończyliśmy ją z kuzynem w co-opie, a im dalej w las, tym coraz więcej błędów i durnych mechanizmów.

 

Więc tak, gra zaczyna się przyjemnie, fizyka, grafika i ogólna frajda jest naprawdę niezła. Szybko jednak wszystko staje się bardzo powtarzalne i coraz bardziej żmudne. Przeciwników jest kilka typów i bardzo szybko mamy recykling, zarówno wrogów, jak i lokacji. Każda z wypraw ma mini zadania poboczne takie jak zniszczenie wież, kolekcja czaszek itp. wszystko jest jednak tak nieczytelnie poukrywane i ogólnie zlane z grafiką, że szkoda marnować czas na zbieractwo, bo nagrody są za to marne.

 

Przejście danej lokacji to ok. 15-30 minut, zależnie od poziomu zaawansowania. Niektóre poziomy wymagają odblokowania mechanizmów, szukanie alternatywnych przejść itp. co trochę wydłuża i urozmaica rozgrywkę.

 

Jeśli chodzi o same walki z bossami, to jest nieźle. Wiele walk stara się być unikatowych, mamy różne ujęcia kamer, unikanie ataków, a nawet od czasu do czasu wybór, co zrobić z daną frakcją/bossem. Choć wybór tak naprawdę sprowadza się głównie do nagrody, to pozór jakiejkolwiek interakcji ze światem cieszy.

 

Teraz najgorsza część gry. Koszmarne błędy! to jest niepoważne, by na premierę wypuszczać tak niedopracowaną grę. Wielokrotnie mieliśmy problemy z animacją, postacie i wrogowie się przycinały i przez to kilka razy musieliśmy powtarzać całą planszę! Wyobraźcie sobie sytuację, że np: ostatnią walką w danej lokacji jest walka z falami wrogów. Należy ubić ich 25, a okazuje się, że jeden z mobów zapadł się pod ziemię. Niestety, nie jest możliwym wczytanie chechpointu, a powrót do wioski i restart całej misji. Innym przykładem bugów jest m.in. to, że ja nie widziałem niektórych mobów w grze, a kuzyn je zabijał i po wszystkim materializowały mi się zwłoki/resztki mobów... co wyglądało dość makabrycznie.

 

Kolejnym moim zarzutem jest sztuczne wydłużanie rozgrywki i kiepski loot. W pewnym momencie fabuły koniecznie jest np. ulepszenie łodzi, by odwiedzić nowe lokacje. Można to zrobić za drewno, które trzeba "wyfarmić" udając się na którąś z powtarzalnych wypraw. Do tego, możliwe jest w grze robienie coś a la "szczelin" z Diablo 3. Tutaj mamy odpowiednik taki, że odpieramy kilka fal wrogów, a na koniec mamy loot. Jest to bardzo nudne rozwiązanie i co najgorsze, nagrody w porównaniu z czasem na to poświęconym są niezwykle mdłe.

 

Crafting i używanie skilli to też niestety słaby punkt gry. Tworzymy przedmioty z pomocą zasobów, które zbieramy w czasie gry. Niestety, oparte jest to m.in. na elemencie hazardu i zdobywanie lepszego ekwipunku wcale nie jest przyjemne. Najpotężniejsze przedmioty kompletujemy z kilku innych części, które trzeba wcześniej wylootować. Ach i wracając do ekranu handlu, on również jest bardzo zabugowany i w czasie sprzedania kilka razy sprzedaliśmy ekwipunek, który mieliśmy na sobie, czy były inne babole... Używanie skilli to z kolei porażka głównie dlatego, że wyglądają żałośnie wizualnie i większość jest bezużyteczna. Największy dmg jest z autoattacku.

 

O fabule szkoda cokolwiek pisać, bo rozumiem, że w tym gatunku nie ma ona większego znaczenia. Tutaj mamy trochę nordyckich legend, trochę walki z innymi klanami itp. ogólnie jest nudno, ale okazjonalne wstawki na bazie silnika i wcześniej

wspomniane wybory ciut łagodzą sprawę.

 

Wstępnie to tyle z ciemnych stron gry. Jeśli chodzi o pozytywy, to na pewno na plus jest muzyka i sam feel gry. Gra się płynnie, a fizyka, grafika jest przyjemna dla oka. Gra mogłaby być o wiele lepsza, gdyby została dopracowana i twórcy jednak zadbali o większe urozmaicenia.

 

Ocena końcowa 5,5 -> na pewno gra nie jest warta tej ceny! Naprawdę warto poczekać na przecenę ok. 50-60zł, by w ogóle brać pod uwagę ogranie tytułu. A szkoda, bo zapowiadało się naprawdę miodnie.

 

Rozumiem że Twoim zdaniem słabe gry dostają 8.2 na MetaCritic http://www.metacriti...lves-of-midgard

Nie ośmieszaj sie koleś. 20 osób wystawiło ocenę. A te oceny od użytkowników wiele warte na metacritic. Albo 9 albo 1.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Twoim zdaniem słabe gry dostają 8.2 na MetaCritic :E ? http://www.metacritic.com/game/pc/vikings-wolves-of-midgard

 

To że gra nie miała głośnej kapani reklamowej nie oznacz że jest "crapem". Dalekie od ideału Diablo III do tej pory jest ulepszane i poprawiane tutaj mówimy o grze która miał dopiero premierę i wiele rzeczy będzie jeszcze poprawianych i rozwijanych podobnie jak Path of Exile.

 

A to podsumowanie to z jakiego źródła kto to pisał? Jak coś komentujesz lub krytykujesz to rób to poprawnie ;).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Komentarz z gry online.

 

Gra w recenzji dostała 6,5 na 10.

 

Gra to typowy niedorobiony średniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarz z gry online.

 

Gra w recenzji dostała 6,5 na 10.

 

Gra to typowy niedorobiony średniak.

 

Coś tu ściemniasz nam kolego bo na GRY-OnLine.pl ta gra nie ma jeszcze recenzji :lol2:. W komentarzach na GOL'u też sporo wysokich ocen.

 

I wszystko jasne. kieros niezły z ciebie manipulant przytoczyłeś opinię użytkownika Albanoid z komentarzy na GRY-OnLine.pl który w zasadzie jako jedyny wystawił tej grze niską ocenę. GOL nie wystawił 6,5 na 10 tej grze w recenzji bo recenzji zwyczajnie jeszcze nie ma.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

żałosny jesteś koleś ale jak pamiętam to u ciebie typowe.

Ocenę wziąłem z linku na metacritic który podrzuciłeś.

 

Mój link

 

Gra nie dorasta do pięt diablo 3, poe, grim dawn, torchligcht 2, titan quest.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mu chodzi o jedyną recenzje jaka się do tej pory pojawiła się na PC :lol2:

 

http://www.metacritic.com/game/pc/vikings-wolves-of-midgard

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/vikings-wolves-of-midgard

 

Gra też mine zaciekawiła, nawet miałem zakładać temat na forum, ale patrząc na komentarze to faktycznie jest to przeciętniak na pewno nie jest warta swojej ceny.

 

http://steamcommunity.com/app/404590/reviews/?browsefilter=toprated&snr=1_5_reviews_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żałosny jesteś koleś ale jak pamiętam to u ciebie typowe.

Ocenę wziąłem z linku na metacritic który podrzuciłeś.

 

Mój link

 

Gra nie dorasta do pięt diablo 3, poe, grim dawn, torchligcht 2, titan quest.

 

Żałosny i przykry jesteś ty bo wciskasz kit o recenzjach których nie ma. Przytoczyłeś fragment opisu bez podania źródła jego pochodzenia i twierdziłeś co widać czarno na białym że na GRY-OnLine.pl wystawili jej ocenę 6,5 gdzie nawet nie pojawiła się recenzja tej gry :lol2:.

 

Twoja opinia nie ma dla nie żadnej wartości :kwasny:.

 

PS. Ktoś kto zaczyna zdania od słowa "koleś" już wystawia sobie wizytówkę z kim mamy do czynienia.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadałem demko i bardzo mi się podoba. Klimaty wikingów, gobliny, gobliny na dzikach :E, wilki, ptaszyska etc., wpływ warunków atmosferycznych jak zimno nie pozwala na zbytnią opieszałość, trzeba się pilnować aby dotrzeć do ogniska na odpowiedni czas aby się ogrzać i nie zamarznąć wymusza to ciekawy i dynamiczny styl rozrywki. Zbieramy różne surowce pomocne przy rozwoju postaci drewno, żelazo, złoto. Znajdujemy również skrzynki z skarbami, jest również interakcja ze światem, można rozwalać drzewka, chatki etc znajdując tam różne skarby. Ciekawa walka i z mobami i z bosami(w demku jeden). No i bardzo przyjemna dla oka grafika. Świetnie się gra na padzie i myślę, że to będzie idealna gierka na pada i duży ekran. Na 100% zainteresują się pełną wersją.

 

Grę już dziś można kupić za ~120pln na steama. Pewnie niedługo będzie spokojnie można kupić za 80pln więc cena spoko.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie precyzyjny mechanizm walki z brzydalami. Diablok miał fajną funkcję wciskam prawy klik i jadę z ogniem. Tu mam nieprzydatny przewrót pod p.klikiem. Każdego brzydala trzeba klikać osobno i jeszcze precyzyjnie w niego trafić. Dam tej grze jeszcze 15 min. i jak mnie nie zauroczy, leci w niebyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadałem demko i bardzo mi się podoba. Klimaty wikingów, gobliny, gobliny na dzikach :E, wilki, ptaszyska etc., wpływ warunków atmosferycznych jak zimno nie pozwala na zbytnią opieszałość, trzeba się pilnować aby dotrzeć do ogniska na odpowiedni czas aby się ogrzać i nie zamarznąć wymusza to ciekawy i dynamiczny styl rozrywki. Zbieramy różne surowce pomocne przy rozwoju postaci drewno, żelazo, złoto. Znajdujemy również skrzynki z skarbami, jest również interakcja ze światem, można rozwalać drzewka, chatki etc znajdując tam różne skarby. Ciekawa walka i z mobami i z bosami(w demku jeden). No i bardzo przyjemna dla oka grafika. Świetnie się gra na padzie i myślę, że to będzie idealna gierka na pada i duży ekran. Na 100% zainteresują się pełną wersją.

 

Grę już dziś można kupić za ~120pln na steama. Pewnie niedługo będzie spokojnie można kupić za 80pln więc cena spoko.

 

I to jest rzeczowa opinia osoby która organoleptycznie sprawdziła z czym ma do czynienia dzieląc się swoimi spostrzeżeniami :thumbup:. Jak dokończę Mass Effect Andromeda to biorę się za Vikings Wolves of Midgard i też podzielę się swoimi spostrzeżeniami. W kolejce czeka jeszcze Styx Shards of Darkness ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zakupiłem całe 10 jurków na Plati. Kiepsko z czasem tyle ile mogę w ME cisnę ale ogram więcej na pewno. Póki co wygląda całkiem dobrze ;)

Edytowane przez dishar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokończę Mass Effect Andromeda (i Wy również) to możemy przejść kampanię w kooperacji ;). ODIN85, dishar, lukadd i skunRace jak będziecie zaczynać grać to dajcie znać na forum :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że jest to też raczej gra do przejścia na raz i koniec ale nawet gdyby było cos jak w diablo to pewnie i tak bym odpuscił

do tego dla mnie odpada bo brak wsparcia dla ultra-wide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

I to jest rzeczowa opinia osoby która organoleptycznie sprawdziła z czym ma do czynienia dzieląc się swoimi spostrzeżeniami :thumbup:. Jak dokończę Mass Effect Andromeda to biorę się za Vikings Wolves of Midgard i też podzielę się swoimi spostrzeżeniami. W kolejce czeka jeszcze Styx Shards of Darkness ;).

 

ta tak samo jak twoje opinie :lol2:

 

 

Przetłumaczę na polski.

Jest mapka na której musisz co jakiś czas podchodzić do ognisk na mapie bo zwiększa ci się wskaźnik zimna, podejdziesz zmniejszysz go idziesz dalej. To jest ten cały wpływ warunków atmosferycznych. Możesz podchodzić z mobami wtedy już "dynamika" będzie mniejsza :lol2:

 

Pozbieraj X drewna na mapce żeby ulepszyć łódź i odblokuj następną mapkę.

Pozbieraj X surowców żeby ulepszyć przedmiot.

Zbieranie krwi zastępuje zbieranie doświadczenia.

Wszystko wygląda fajnie na papierze ale w grze jest to tandetnie zrobione.

 

Otwieranie skrzynek w H&S to chyba coś normalnego.

 

Czasem sie przechodzi kilka razy jedną mapkę co sztucznie wydłuża rozgrywkę a mapek i mobów jest podobno mało.

 

Jeżeli gry jak diablo 3, poe, grim dawn, torchligcht 2, titan quest nawet we wczesnych wersjach to segment premium tak tutaj ta gra to wczesna wersja segmentu średniego.

Ta gra jedynie fajnie wygląda na filmikach warta max 40zł a i tak nie każdemu będzie się chciało skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokończę Mass Effect Andromeda (i Wy również) to możemy przejść kampanię w kooperacji ;). ODIN85, dishar, lukadd i skunRace jak będziecie zaczynać grać to dajcie znać na forum :D.

Ja raczej nie prędko, jeszcze sporo zaległości dopiero zabieram się za dodatki do W3 "Serce z Kamienia i "Krew i Wino", The Banner Saga 1 i 2, Torment: Tides of Numenera, po recenzjach do Andromedy mi się nie śpieszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są gusta i gusciki ja na ten przykład bardzo odbiłem się od PoE oraz Grim Dawn (obie gry w mojej opinii nie dają przyjemnosci z eksterminacji mobków, gameplay jak dla mnie jest strasznie "drewniany" a grafika w wielu miejscach nieczytelna, pozatym nie przepadam za grami H&S w których wskazuje sie postaci strzałką gdzie ma iść a nie steruje się postacią bezposrednio), ta gra mimo ze jest trochę skromniejsza bardzo mi podeszła, mamy w koncu normalne sterowanie padem (jedna gałka od poruszania druga od uników) i przyjemnosc z walki jak dla mnie duzo większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę, fajny surowy klimat, klimatyczne lokacje, gra może być fajna, ale kupię jak stanieje, niestety 44$ to dla mnie dużo, na razie mi smak po demie pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie znać jak gdzieś się jakaś promocja pojawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...