Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VortaL

BIOS łapie freeze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na MSI H100 PRO VD po wejściu do BIOS (klawiatura i mysz na USB 2.0) i przejściu w inne zakładki BIOS staje na freezie. Wersja to 2.B0, i5 7400 - zaktualizowany, w systemie wszystko działa bez jakiegokolwiek problemu. Odpalam z kartą graficzną na HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset bios do default, dovoltowanie procka.

 

Zdarza się tak u mnie, msi z97 gaming 5 + 4770k podkręcony, gdy proc dostaje małe napięcie potrafi zwiesić bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy OC to może się tak dziać - przy ustawieniach fabrycznych nie ma wręcz prawa.

 

Bios do domyślnych, nawet zworką.

Warto też sprawdzić czy pomaga odłączenie niektórych wentylatorów - czasami błędne zgłaszają ilość obrotów, i bios potrafi zwisnąć od tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję odpiąć tylny. (bo tylko ten mam podłączony z racji miejsc i zobaczymy, wszystko bez OC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że może problemem jest klawiatura na USB, a nie na PS2 - choć w systemie śmiga, to w BIOS może być coś nie ustawione i stąd problem freeza. (może nie freezuje sam BIOS, tylko po chwili te urządzenia)

 

Teraz patrzyłem to jak nie kliknę w zakładkę Advanced - to po innych mogę śmigać, klikam w advanced - freeze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetowałem zworką, pojawił się komunikat new setup/continue, dałem coneinue i zrestartowałem PC, wbiłem w BIOS - to samo. Raz pojawiły mi się jakieś chińskie znaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio składałem kompa na płycie ASRock H110M-ITX/AC mITX.

Zaktualizowałem BIOS by płyta wykrywała procki Kaby Lake i parokrotnie najnowszy BIOS zawieszał się.

Wejście do zakładki "zaawansowane" było niemożliwe. BIOS/komp nie reagował na wciśnięcie jakiegokolwiek przycisku na klawiaturze czy myszce.

Problemem okazał się pendrive włożony w port USB z którego instalowałem Win 10 ( pendrive w 100% sprawny).

Po wyjęcie tej pamięci masowej problemy z BIOSem zniknęły.

Więc w Twoim przypadku - przyjrzyj się klawiaturze USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poza myszka i klawiatura mam wyjęte, sugerujesz że w BIOS jest jakiś problem z peryferiami usb przy majstrowaniu w nim i mam zobaczyć z ps2? Oczywiście wszystko z USB powyjmować nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz resetu BIOSU, wyciągnięcia wszystkiego z portów USB, wypięcia zbędnych elementów ( HDD/DVD/karty graficznej -jeśli posiadamy wbudowaną) warto przyjrzeć się napięciom, które "produkuje" zasilacz.

Ale zamrożenia BIOSu to jest bardzo dziwny objaw i w większości przypadków świadczy o uszkodzeniu elementów płyty głównej.

Mam nadzieję, że w Twoim przypadku będzie to tylko kłopot z obsługą portów USB/ lub błędu klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy u Ciebie nie było problemu technicznego, tylko sam BIOS odwalał cyrk z USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że problem jest przez to, że odpalam mając podłączoną samą grafikę na HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chce cofać BIOS o 1 aktualizacje, mam 2.B0 a chce 2.A0 (tam pojawiła się obsługa Koby), to czym mam to zainstalować, skoro w UEFI nie mogę wejść bo staje w miejscu i niczego tam nie zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem karte, odpalam na integrze w 1366 768 i działa cacy, jaka przyczyna gdy odpalam na karcie w FullHD HDMI to ścina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...