Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mastermind

Lepij dwie połączone w SLI czy jedna mocniejsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w PC Geforca gtx680 Używam do renderingu video w Adobe Premiere ze wsparciem CUDA. gtx680 ma 1500 procesorów cuda jednak to chyba troszkę za mało. Zastanawiam się czy nie dokupić drugiego gtx 680 i połączyć przez SLI. Czy wtedy ilość wykorzystywanych rdzeni CUDA zwiekszy sie do 3000? Taki gtx 1080 jest dużo droższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do renderingu nie musisz kart łączyć w sli. Mało tego, do takich zastosowań możesz mieć nawet dwie (i więcej) różne grafy.

 

Łączenia w sli oraz takich samych kart wymagają jedynie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do renderingu nie musisz kart łączyć w sli. Mało tego, do takich zastosowań możesz mieć nawet dwie (i więcej) różne grafy.

 

Łączenia w sli oraz takich samych kart wymagają jedynie gry.

Nie wiedziałem... A czy komputer wykorzysta w pełni moc obliczeniową dwóch kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak nie znam się na tym. Są na forum spece od takich zajawek. Poczekaj, może ktoś odpisze. Może jedynie w tytule tematu dodaj, o co chodzi, że nie o gry, a inne zastosowania dla gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenie wiem, że ogólnie lepiej mieć jedną mocniejszą. Wiele ( jak nie większość) gier nie jest kompletnie zoptymalizowane pod takie rozwiązanie. Ja przy dwóch 780ti miałem spore problemy z temperaturami. SLI jest świetne jak ktoś ma wodne chłodzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam masz też 980ti i, co ważne, 1060, która to karta już w niektórych zastosowaniach zyskuje na dual GPU.

Istotne natomiast jest to co napisali, a mianowicie problemy z zasileniem mocnych kart graficznych, przez co nie widać u nich popraw w konfiguracji DUAL-GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zastosowania, gdzie dwie słabsze karty dają lepsze efekty od jednej mocniejszej.

W przypadku oprogramowania Adobe lepiej bierz jedną mocniejszą kartę.

 

Popatrz na GTX 780Ti lub GTX 980(Ti).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w PC Geforca gtx680 Używam do renderingu video w Adobe Premiere ze wsparciem CUDA. gtx680 ma 1500 procesorów cuda jednak to chyba troszkę za mało. Zastanawiam się czy nie dokupić drugiego gtx 680 i połączyć przez SLI. Czy wtedy ilość wykorzystywanych rdzeni CUDA zwiekszy sie do 3000? Taki gtx 1080 jest dużo droższy...

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-480-gaming-x-8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-box-974854/

 

Lepiej jest mieć jedną mocną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat podlinkowałeś 480tkę za sporą cenę.

Tak, wiem, że na ten model jest niesamowity hype, ale wolałbym 200 przeznaczyć na coś innego, a takie promocje w morele też bywały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat podlinkowałeś 480tkę za sporą cenę.

Tak, wiem, że na ten model jest niesamowity hype, ale wolałbym 200 przeznaczyć na coś innego, a takie promocje w morele też bywały..

 

 

gb też można śmiało brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zastosowania, gdzie dwie słabsze karty dają lepsze efekty od jednej mocniejszej.

W przypadku oprogramowania Adobe lepiej bierz jedną mocniejszą kartę.

 

Popatrz na GTX 780Ti lub GTX 980(Ti).

Ten GTX 780ti wygląda naprawdę obiecująco, a znaleźć już można za 700zł Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wyboru karty AMD musisz dokładnie sprawdzić na ile Adobe wspiera OpenCL.

Aktualnie nie siedzę w temacie, kilka lat temu na kartach AMD wyskakiwał napis "brak CUDA" i tyle ze wsparcia GPU.

 

RX 480 to bardzo fajna karta do OpenCL, niestety nie mam do niej szczęścia, czekam na RX 580 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...