Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dempsey

Wymiana Na Dysk SSD a Gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na innym forum szukam również pomocy ale może tu jest troche wieksze grono osób które mi pomoże.Posiadama Asusa X540LJ kupionego kilka miesięcy temu.I chce wymienić w nim dysk na SSD wybór padł Dysk SSD 240GB GOODRAM Iridium Pro 2.5 SATA III.I tu wszystko szło zgodnie z planem.Tylko teraz kluczowe pytanie co z gwarancją?

 

Wrzucę co już na innym forum pisałem.

 

A wiec tak dzwoniłem do serwisu Asus Polska podałem model i po chwili Pan powiedział mi ze aby się dostać do dysku muszę odkręcić z tyłu wyciągnąć klawiaturę i "płyte" a np. na danych komponentach sa plomby i to juz naruszy gwarancje producenta ? Na filmiku widać ze płyty nie bede ruszał wiec o co chodzi ?

 

Zadzwoniłem również na infolinie sklepu w którym kupiłem i popatrzyli do karty gwar.Asusa (nie podawałem modelu) i w niej był zapisek ze modyfikowanie naprawiania sprzetu nie przez autoryzowany serwis skutkuje utrata gwarancji .

 

Wiec ktoś pomoże ? co z tym fantem zrobić ?

 

 

Zaznaczam jak i pierwsza rozmowa z serwisem Asus jak i ze swoim sklepem śmierdziała na odległość brakiem profesjonalizmu tylko stare oklepane regułki.Pewna osoba z innego forum wskazała ze wymiana powinna wyglądać mniej więcej podobnie do tego modelu.Wymiana dysku .Zaznaczam nie chce pozbywać się starego dysku bo również słyszałem ze czasami serwis wymaga aby przy oddaniu do naprawy było wszystko co podczas zakupu.Już nie wiem co mam robić.Jeśli wyznacznikiem wymiany jest ten filmik to żadnej płyty i niczego takiego nie wyciągam i poza tym o jakie plomby w środku chodzi.

 

Z góry dziekuje za odpowiedz.

0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi padł dysk w moim lapku HP, jak był jeszcze na gwarancji, zadzwoniłem do nich (HP) i wysłali mi dysk nówkę sztukę. Miałem dokładnie takie same wątpliwości i powiedzieli, że dysk mogę śmiało wymienić. Wystarczyło odkręcić klapkę serwisową i wyjąć dysk. Żadnych plomb nie było .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White magician dzieki za odpowiedz :.

 

A ktoś mający Asusa przerabiał to ? Wole wiedzieć bo serwisy swoje .... Nie wytrzymam z tym zwykłym dyskiem dlatego tak bardzo mnie trapi ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie gwarancyjnym też pracują ludzie. Jeśli dwukrotnie (bo przecież w razie problemów, będziesz musiał ponownie dysk włożyć na miejsce) komputer rozbierzesz tak, że nie pozostanie na nim żadnego śladu, prawdopodobnie nie będzie problemu z gwarancją. Mając to na uwadze, zwróć uwagę że wymiana dysku w tym modelu wymaga znacznej ingerencji w obudowę komputera (czyli ściągnięcia całego palmrestu). Nawet używając miękkich narzędzi do podważenia zaczepów (polecam stare karty debetowe, Tesco Clubcardy etc), ryzyko ułamania któregoś z ząbków jest bardzo duże, bo w tak budżetowych modelach laptopów jakość plastików jest żenująca. Nawet jeśli poskładasz wszystko ponownie tak jak trzeba, zaczepy nie będą trzymały tak jak przy pierwszym montażu.

 

Nie mam doświadczenia z autoryzowanymi serwisami firm typu Asus (nastawionymi głównie na rynek konsumencki). Osobiście jednak rozebrałem bardzo dużo laptopów i z dużą dozą dokładności jestem w stanie stwierdzić, czy sprzęt był wcześniej rozbierany, zwłaszcza jeśli jest to taki "domowy" laptop. Mimo wszystko powinieneś założyć, że z chwilą rozebrania palmrestu stracisz gwarancję, choć zawsze można potem próbować. A nóż się uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu X540LJ można samodzielnie rozbudować konfiguracje o zamianę dysku HDD na SSD bez utraty gwarancji pod warunkiem demontażu obudowy bez usterki mechanicznej. Takie rozbudowane konfiguracje oferuje np. sklep X-KOM w swoim katalogu wyłącznie wtedy kiedy nie wiąże się to z utratą gwarancji. Mimo to demontaż jest w tym modelu dość skomplikowany,, wiąże się z demontażem palimpsestu całej wewnętrznej części obudowy, odpinaniu taśm od klawiatury.. Dlatego trzeba bardzo uważać. Można też wymienić napęd optyczny na obudowę 9,5mm dvd pod dysk 2,5"( tzw hdd caddy lub optical bay) i zamontować dwa dyski do lapka. Tylko w przypadku reklamacji najlepiej jest przywrócić jesprzęt do stanu fabrycznego demontując dołożone podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu X540LJ można samodzielnie rozbudować konfiguracje o zamianę dysku HDD na SSD bez utraty gwarancji pod warunkiem demontażu obudowy bez usterki mechanicznej. Takie rozbudowane konfiguracje oferuje np. sklep X-KOM w swoim katalogu wyłącznie wtedy kiedy nie wiąże się to z utratą gwarancji. Mimo to demontaż jest w tym modelu dość skomplikowany,, wiąże się z demontażem palimpsestu całej wewnętrznej części obudowy, odpinaniu taśm od klawiatury.. Dlatego trzeba bardzo uważać. Można też wymienić napęd optyczny na obudowę 9,5mm dvd pod dysk 2,5"( tzw hdd caddy lub optical bay) i zamontować dwa dyski do lapka. Tylko w przypadku reklamacji najlepiej jest przywrócić jesprzęt do stanu fabrycznego demontując dołożone podzespoły.

To mi odpisali

 

Szanowny Kliencie ASUS,

 

Tak, wszystko pokrywa się z tym, co Pan usłyszał w sklepie. O ile nie uszkodzi Pan mechanicznie laptopa i nie zerwie Pan plomb gwarancyjnych (są na niektórych podzespołach wewnątrz urządzenia), nie traci Pan gwarancji. W przypadku przyszłych reklamacji możemy wymagać oryginalnego dysku

 

UWAGA! Bardzo prosimy, aby odpowiadając na ten list nie kasowali Państwo treści poprzednich wiadomości. Zachowanie pełnej treści korespondencji w każdej wiadomości przyspieszy analizę Państwa zgłoszenia. Dziękujemy!

 

 

wiec z tego maila wychodzi zgoda na działania ? Głupio mi pytać "palimpsestu" co to jest ? Na tych filmikach metoda działania jest taka odkrecam dól ściągam klawiaturę (sa ta chyba dwie taśmy i zabieram się za odkręcenie dysku nic wiecej ? Reszte wykręcania sobie daruje bo tam chyba chcą wymienić pamieć ram ?

 

 

p.s.Dzieki forteller i R4zen za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest takiego trudnego do zrozumienia. Dysk czy pamięć RAM możesz wymienić we własnym zakresie, o ile czegoś nie uszkodzisz mechanicznie lub naruszysz plomby. Na przykład na tym zdjęciu od płyty głównej Asusa jest pokazane jak wygląda ta "tajemnicza" plomba.

DSC_0116.jpg

Znajduje się ona jednej ze śrubek chłodzenia, na zdjęciu już naruszona ale po zakończonym okresie gwarancyjnym. Prosty z tego wniosek że w czasie gwarancji wymienić pastę może tylko serwis producenta, chyba że "parasol ochronny" jest zbędny. Ponadto nie dobieraj się do róźnych naklejek błyszczących, oznaczeń, etc.

A jak się dobrać do wnętrzności laptopa, wystarczy na youtube wpisać model laptopa z dopiskiem "disassembly" co z wolnego tłumaczenia z angielskiego znaczy "demontaż".

Proszę bardzo dzisiaj dzień dobroci więc znalazłem za

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec z tego maila wychodzi zgoda na działania ? Głupio mi pytać "palimpsestu" co to jest ? Na tych filmikach metoda działania jest taka odkrecam dól ściągam klawiaturę (sa ta chyba dwie taśmy i zabieram się za odkręcenie dysku nic wiecej ? Reszte wykręcania sobie daruje bo tam chyba chcą wymienić pamieć ram ?

Chodziło o palmrest, a nie palimpset... (słownik jakoś głupio poprawił błąd). Zgadza się, nic więcej robić nie musisz niż to co opisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady :) dysk zakupiłem właśnie teraz go wsadziłem do kieszonki i podłączyłem przez usb .Nie widze go w mój komputer to normalne ?

 

W MU widze go tak:

kmncw28b0muz_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w aplecie zarządzania dyskami.

 

Widze go ;) i co teraz ?

 

7gzsncs2arjn_t.jpg

 

 

 

Edit: mam jeszcze jedno pytanie klonowanie mam zamiar zrobić

EaseUS Todo Backup Free 9.0

 

 

uw2mg0gpdzzo_t.jpg

 

W tym przypadku jak na zdjęciu mam zaznaczyć cały dysk twardy (0) i klonować wszystko co widać .Mam rozmieć ze ta pierwsza niewidoczna partycja która waży 260 mb to instalka W10 ?

Moge w jakiś sposób podczas tej procedury to usunąć niechcący ?

Wiem ze mam zaznaczyć optymalizowanie pod dysk ssd cos jeszcze ?

 

I czy po tym klonowaniu już pozostaje wrzucenie dysku do lapka i powinno działać czy coś jeszcze będzie do przestawienia w biosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...