Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

simonides6

Wysoka temperatura we wnętrzu obudowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio upgradowałem swoją maszynę w trochę mocniejsze podzespoły mianowicie z i3-4160 emigrowałem na i7 4790K (poki co bez podkręcania) oraz kupiłem do tego chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 PRO iż wcześniej przy i3 korzystałem tylko z BOX'owego. Następnie zasilacz z Corsair 450W na Corsair VS Series 550W.

 

Moje pozostałe podzespoły to:

- 2x GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9

- SSD Ultimate SU800 128GB

- ASRock H81M S1150 H81

- Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB

I niestety obudowa Zalman T4 (ZM-T4) która niestety jest mała puszką.

 

Teraz tak w czym polega problem. Po wsadzeniu tych nowych części niestety komputerek nie wyrabia przy mocnym obciążeniu, po prostu sie wyłącza. Sprawdziłem temperaturę procesora i jest wszystko w jak najlepszym porządku 70 stopni w stresie to jest juz max co z niego wycisnąłem. Jednak kości RAM są tak gorące że można na nich gotować obiad. Z początku pomyślałem że może zasilacz nie wyrabiać. Chodź liczyłem zużycie kalkulatorem wyszło 485W bez podkręcania procka. Więc te 550W powinno wystarczyć. Sądzę, że znalazłem problem. Niestety tak jak już mówiłem obudowa jest bardzo nie korzystna dla komputera wszystko jest ściśnięte jak sardynki w słoiku. W dodatku mam w biurku specjalną wnękę do stacji która również nie sprzyja.Jest zabudowana z boku jak i z tyłu... tak wiem. Stąd ten post macie jakiś pomysł? Czy muszę zmienić biurko + obudowę. I z ciekawości co myślicie o tym całym zestawie. W przyszłości planuję jeszcze dokupić płytę główną i przynajmniej z 8 RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak komputer działa przy otwartej obudowie, jak nie będzie lepiej to nie jest to wina obudowy. Jeżeli będzie lepiej to kup nową obudowę, przynajmniej Regnum RG2, Gladius M20, Zalman Z1, Zalman Z3.

Procesora nie podkręcaj na tej płycie głównej bo ją spalisz, Spartan PRO też nie ogarnie podnoszenia napięcia na tym i7.

RAM masz ok, ale za mało do gier, zasilacz mogłeś wziąć Vero L1 600W, SSD mogłeś lepiej wziąć na pamięciach MLC, np. A-Data SP920 albo Transcend 370S, R9 280 pobiera sporo prądu i dość mocno się grzeje, jednak daje jeszcze radę w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, otwórz budę. Jeśli nie widzi CI się teraz jej zmiana, to możesz dokupić ze 2 wentylatory, ew wyjąć kompa z tej wnęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC się dusi.

Daj mu powietrza to przestanie mdleć :E

Po prostu musi być wdech i wydech, inaczej nie da rady, wykończy się.

Biurko/wnękę możesz przerobić.

 

Nie wiem jak liczyłeś pobór Watt ale jakoś dużo wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co OP liczył to pewnie recommended power supply wattage, bo większość kalkulatorów (opartych na jednym silniku extreme outervision coś tam) podaje jako wynik zalecaną moc zasilacza, już biorąc pod uwagę marignes bezpieczeństwa - no ale też nie wiadomo dokładnie jaki, ale widać po wynikach że dość spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe powietrze nie bardzo ma gdzie uciekać, możliwe że nie obędzie się bez przebudowy/ zmiany biurka( ewentualnie samej wnęki).

2 wentylatory minimum( obowiązkowe) front+back

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to piekarnik, ale osobiście obstawiam raczej problemy z zasilaczem - tania i kiepska konstrukcja z grupową regulacją napięć, a komp swoje ciągnie = napięcia się rozrzedzają i masz reset. Ewentualnie karta powoli sobie umiera, nic szczególnego biorąc pod uwagę jak padają te stare, wyżyłowane grzałki na GCN.

 

Na początek spróbuj testów przy otwartej obudowie, ale jeśli będzie to samo, to lepiej pogadaj z jakimś kumplem, żeby Ci pożyczył zasilacz na podmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wielkie za tak liczną odpowiedź. Chyba zapomniałem napisać właśnie, że testowałem z otwartą obudową i problem zniknął. Boję się po prostu cieplejszych dni gdzie temperatura powietrza bd sięgać powyżej 25 stopni. W każdym razie na pewno będę jeszcze upgradował kompa także płyta główna i obudowa pójdą do wymiany.

 

Mówicie o przerobieniu biurka myślałem nad zamontowaniem w biurku z lewej strony wiatraka. Pomyślę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wrzuć tu foty biurka i umiejscowienia budy, to coś bliżej może da radę powiedzieć - można by np. otwornicą porobić wentylacje w tylnej / bocznej ścianie biurka, również pod kompem itd. Wentylator to jedno, ale jak nie będzie WE/WY to on nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie techniczne pytanko... nóżki obudowa ma? bo na fotkach wygląda, jakby stała na samej blasze

 

bo jeśli tak, a zasilacz dałeś wentylem do dołu, to... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbyś chciał przerabiać biurko, to wcięcie/wentylator z boku nic nie da. Musiałbyś zrobić dziurę od spodu (dla zasilacza) lub z tyłu (żeby gorące powietrze miało gdzie uciekać). Najłatwiej, ale też najdrożej, będzie wymienić obudowę na lepszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób: wymiana GPU na takie, co ma TDP 100W zamiast 250. Efekt murowany i gwarantowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka w skrzynce.

Po prostu i zwyczajnie trzeba zrobić przewiew.

Przodem i dołem - wlatuje powietrze.

Tyłem i górą - wylatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś godne polecenia obudowy? Potrzebowałbym minimum 3 mocnych wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta obudowa to jakiś Meksyk.. co ona tak nisko leży, skąd zasilacz ma brać powietrze?

 

Wytnij wpierw dziurę na plecach tej wnęki. może być flexem czy czymkolwiek. albo zdemontuj te tylne plecy. Żadna obudowa nie pomoże jak to stoi zamknięte w takiej komorze.

 

Jak chcesz obudowę to podaj do ilu PLN ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytnij wpierw dziurę na plecach tej wnęki. może być flexem czy czymkolwiek.

Kopniakiem najszybciej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być kopniak.

 

szkoda ze drzwiczek na front jeszcze nie dali..

 

podobnie projektują szafki RTV. Kupić jakąś pod kino domowe z amplitunery i pasywne dekodery satelitarne to droga przez mękę. U mnie skończyło się na siatkowanej szafce z IKEA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Corsair 400Q :)

Na front 140mm

Na tył 120mm

Góra na magnesach w razie czego możesz jednym ruchem ręki odchylić/zdjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah no tak biurko jest straszne. Myslalem nad wymiana. Jednak nie jest to takie prodte wiec szukam szybszych sposobow. Modyfikowac bede je na pewno. Mysle nad wycieciem w pewej czesci wneki duzego kwadratu. Z tylnim panelem na pewno sie rozstane.

 

Jesli chodzi o obudowe nie zalezy mi na ledach diodach i transformerach. Chce dobra funkcjonalna obudowe z dobrym wietrzeniem. Budzet jak juz musi byc to max 300zl. Jednak wolalbym tansze alternatywy.

 

Pytanie teraz takie uwazam ze w moim przypadku byloby dobra opcja przerobic troche obudowe zeby z tylu pobieralo zimne powietrze a z przodu wywalalo cieple. Co myslicie o takim zastosowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu wnęki biurka wytnij górną część.

Ciepłe powietrze naturalnie kieruje się ku górze i gdy będzie na górze ujście, to nie będzie się gromadzić.

 

Obudowy najczęściej zasysają powietrze przodem i wydalają tyłem lub tył+góra. Jest tak, ponieważ z tyłu nie ma filtra kurzowego.

 

Skrzynka z górnym panelem czy przednim?

Napęd optyczny?

 

Propozycje (sprawdź czy się zmieszczą)

SilentiumPC Gladius M35W

SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2

PHANTEKS Eclipse P400 - b. dobra skrzynka.

Fractal Design Define S - może trafisz gdzieś za 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zasilacz wyrzuca ciepłe powietrze na dole:) Wyciąć całość po obrysie całej wnęki i problem prawie z głowy:)

 

Estetyka na tym nie ucierpi, ponieważ wszystko jest w ciasnej wnęce i jeszcze zasłonięte komputerem.

 

Z drugiej strony możesz się dłużej zastanawiać i czekać, aż coś zdechnie w kompie:) A zdechnie na bank:D

 

przy okazji musisz odsunąć też biurko od ściany:)

 

W sumie to zamiast od obudowy zacznij lepiej od zakupu normalnego biurka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zamiast od obudowy zacznij lepiej od zakupu normalnego biurka:)

i remontu pokoju albo nie, stop, wróć

budowy domu :P

 

Zasilacz, tak słuszna uwaga - że też wywala z tyłu powietrze i tam też musi być jakaś przestrzeń na odprowadzenie ciepłego powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...