Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mirgar

Podłączenie głośników 5.1 do komputera przez DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z głośnikami 5.1 otóż gdy podłączyłem DVD do komputera przez kabel 2x czincz (w DVD) 1x minijack (w płycie głównej) to działają tylko głośniki lewy przód, prawy przód i subwoofer. Moje pytanie brzmi co muszę zrobić lub jakich kabli potrzebuje aby komputer odtwarzał dźwięk na wszystkie głośniki? I czy jest możliwość przesyłania dźwięku przez przejściówkę eurozłącze na hdmi?

 

Sprzęt:

 

DVD: Thomson DPL912VD

Płyta główna: Asus H110-PLUS

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ten sprzęt nie ma prawdziwego 5.1 bo nigdzie nie ma wejścia 6 CH Discrete Input, w związku z czym jeden przewód jack-RCA z zielonego złącza w komputerze do złącza AUX kinie i musisz poszukać takiej opcji jak Dolby Prologic, będą wszystkie głośniczki grać, miej na uwadze że to nie prawdziwe 5.1 tylko sztuczna emulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak miałbym ten adapter to co dalej? Jak to podłączyć do DVD i komputera? Bo gdy był podłączony do telewizora to grały wszystkie głośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten adapter nie jest dla ciebie!

 

Tej zabawki używa się jak masz urządzenie typowe 5.1 z 6CH Input ale źródło jest tylko stereo, podłącz jak mówiłem bo inaczej tego nie zrobisz.

 

Dla pewności wrzuć dokładne zdjęcie wszystkich złącz z tyłu, bo to co w internecie jest dostępne to wszystko albo z daleka albo niskiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za pojedyncze złącze pod kablem zasilania? Chodzi po pojedynczy RCA, jeżeli nie jest to Coax to inaczej jak mówiłem nie podłączysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten fioletowy chinch pod złączem zasilania to wyjście na aktywny subwoofer. Nawet jak się dobrze (ale tak na prawdę dobrze) przyjrzeć to widać tam napis: Active (a w drugiej linijce) Subwoofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co tam jest napisane, ale faktycznie na Coaxial to nie wygląda.

 

W takim wypadku nie zostaje nic innego jak podłączyć klasycznie 2x RCA stereo i włączyć Dolby Prologic, ten sprzęt nie ma prawdziwego 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fioletowy czincz to aktywny subwoofer. A dolby prologic to w DVD włączyć? Bo nie wiem czy jest tam taka opcja do ustawienia.

 

A kablem HDMI - eurozłącze dało by rade uzyskać dźwięk? Bo na 2x czincz jest teraz podłączony i nie działa na wszystkie głosniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kabli HDMI->Scart, ponieważ ten nowszy operuje na sygnale cyfrowym a ten starszy na analogowym w związku z czym potrzeba aktywnego konwertera, ale nie sądzę aby się udało, gdyby sprzęt pełne 5.1 wspierał to miałby jakiekolwiek interfejsy dedykowane typu Toslink, Coaxial bądź 6CH Input.

 

Dolby Pro logic włączasz we wzmacniaczu, i musi być bo nawet z tyłu jest informacja że obsługuje Pro Logic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam żadnego wzmacniacza. Co prawda na DVD pisze Dolby Digital Pro Logic II ale to już powinno być włączone moim zdaniem. Czyli co pozostaje mi zrobić żeby to działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to w twoim przypadku właśnie to DVD które masz. Na nim musisz uruchomić tryb Dolby ProLogic II. Wtedy dźwięk stereo będzie rozszerzany na wszystkie 6 kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A on nie powinien być już włączony? Bo gdy był podpięty do TV to działały wszystkie głośniki. Chyba że jakoś sam sie wyłączył. A nawet jeśli to musze to jakoś w ustawieniach DVD poszukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w instrukcji do tego sprzętu, powinieneś wciskać na pilocie zdalnego sterowania przycisk MODE do momentu aż na wyświetlaczu na DVD zobaczysz napis "PLII". Wtedy powinien dźwiek lecieć z wszystkich głośników nawet jak podajesz materiał stereo na wejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuje to ustawić a jak to nie pomoże to trudno. Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...