Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Petru23

Golarka foliowa

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł kres dla mojego brauna 340S-4. trymer zaczął ciągnąc włosy a i folia w nie najlepszej chyba już kondycji nie mówiąc o ostrzach. 18 miesięcy minęło dawno.

Zastanawiałem się nad zakupem ostrzy i koszt to dajmy na to 100zł.

Nowa maszynka, następca 340s to 3040s z ulepszonym systemem zbierania włosów. Niby 3x szybsze golenie wobec poprzedniego modelu, własnie 340. Cena to niecałe 230 zł.

W sumie to bym się nie zastanawiał i brał 3040s ale za te 70zł więcej mam cos ekstra (w znaczeniu dodatkowo). I teraz, czy warto dopłacać wobec

Braun ProSkin 3040s - 230zł - 3x szybsze golenie niż miałem (a to ciekawe :hmm: ) więc maszynka krócej na pysku. Czyli szybsze golenie - mniej podrażnień.

Braun WaterFlex Wet&Dry 280zł z ruchomą głowicą

Braun CoolTec CT2s za 300zł z systemem chłodzenia

 

Normalnie te dwie ostatnie stoją po 400zł i więcej, także "okazyja" :E

 

A na poważnie. Z racji, iz mam wrażliwą skórę i po goleniu na gładko nie jest zbyt ciekawie pytanie do kogoś, kto wie:

która technologia będzie lepsza na podrażnienia? ruchoma głowica 33st, dzięki której dotrę z większą dokładnością do krzywizn szyi a co za tym idzie - mniej ruchów czyli mnie podrażnień.

Czy może ta technologia chłodzenia, która z opinii dostępnych w sieci się sprawdza i jest to odczuwalna poprawa komfortu oraz mniej podrażnień?

A jeśli szybsze golenie skutkować będzie mniejszą ilością podrażnień to może jednak nie warto dopłacać 70zł albo w cenie 300zł kupić coś innego? A jeśli coś innego to musi mieć:

 

- praca bezprzewodowa z 40 min co najmniej

- szybkie ładowanie (pełny cykl 1,5h oraz funkcje szybkiego naładowania)

- możliwość korzystania pod prysznicem

- możliwość golenia się z pianką/żelem

- trymer jako konieczność

 

Z 340s byłem zadowolony i gorsza być nie może. Preferuję foliowe.

 

edit:

aha, liczę na w miarę szybkie podpowiedzi, bo golenie sie aktualną do przyjemnych nie należy 8:E

 

edit 2:

 

Wyczytałem, że CoolTec oraz WaterFlex podlegają pod promocję gwarantowanego zadowolenia. Mam 60 dni na sprawdzenie golipyska i jak mi się nie spodoba to odsyłam do Brauna z dowodem zakupu i zwracają kasę. Także... chyba na pierwszy ogień pójdzie ten z chłodziwem :]

http://www.braun.pl/pl-pl/promotions/money-back-guarantee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, idąc za waszymi licznymi radami zdecydowałem się zamówić Braun CoolTec za 320zł z wysyłką. Sprawdzę czy chłodziwo działa, jeśli tak - zostawię sobie. Jesli nie - odsyłam i biorę 3040s.

 

Odezwę się jak maszynka dojdzie i się ogolę, więc chyba w czwartek wieczorem :)

 

a najgorsze w tym wszytskim jest to, ze jest kupa opinii oczywiście pozytywnych w ramach testowania TRND. Można sie porzygać czytając te opinie, och, ach i cholera wie co jeszcze. Jakbym znalazł się w środku wiadomosci TVP lub innego wyimaginowanego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

proszę o połączenie postów.

 

Także już się golę prawie 2 tyg, co 2-3 dni. System chłodzenia - rewelacja. Pysk nie jets purpurowy po goleniu, ogólnie jestem mega zadowolony z tego faktu.

Ale... z racji iż pasek chłodzący wraz ze środkowym nożykiem są nieruchome jest problem z goleniem szyi. Wczesniejsza golarka w tym miejscu sprawdzała się dużo lepiej.

Porównywałem bezpośrednio obie golarki (340s na jednej stronie, Cool na drugiej) i szczególnych różnic nie widzę, aczkolwiek w obu przypadkach znajdzie się niepokorny włosek nad którym trzeba popracować.

 

Ogólnie to tak:

- chłodzenie się sprawdza, jest super, praktycznie żadnych podrażnień

- szyję bardzo trudno ogolić, trzeba dociskać, naciągać itp.

 

I mam dylemat - odsyłać czy zostawić.

Zostawię, to z szyją problem (ale mogą ją trymerem jechać, blondyn jestem to nie bedzie specjalnie widać).

Jak odeślę to wymienię ją na 3040s ze względu na wszystkie ruchome ostrza ale wiem, ze pysk będzie czerwony od nagrzanej głowicy.

Może wymienić na philipsa z kółeczkami, ale miałem kiedyś i robiłem za żywą reklamę audi (na szyi poodbijały mi sie kółka)

Ew sprawdzić klasyczną gilette na baterie czy coś, ale średnio do nożyków jestem przekonany

 

i nie wiem co robic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...